FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

barbaron

Редовен Потребител
480 cc - карбонова бутилка

@Todor vasto, можеш ли да кажеш как стои въпроса сЪС гаранцията, когато е внесена отвън? Всъщност не сме питали дали ще я използваш в БГ тази мечтана пушка??? Мен искрено много ме вълнува, ако си внеса импакт-а от вън като теб, кой ще отговаря за двугодишния гаранционен срок? Забелязах също, че при теб задната част на пушката е от модела "блак", а предната "силвър". Това умишлено ли е така - ти ли си го договарял или така се е случило?

п.п. За обсебените от модела, бъдещи и настоящи собственици - взрив схема и таблица с детайлите и О-пръстените:
http://www.fxairguns.com/wp-content/uploads/2016/06/impact-view-Sammansättning.pdf
 
Последна промяна:

Todor vasto

Новодошъл
Гаранцията важи но каквото и да се случи с пушката ще трябва да я пращам до Словения или ще търся помощ от специалисти в БГ които виждам по форума ,че не липсват и са по добри от набедени оръжейници ,които уж обслужват гаранционните пушки на нашите вносители. Блак+силвър се е получило но не съм я поръчвал такава поръчах си силвър и това ми пратиха:) За мен това не е проблем даже по ми харесва така. За всички дефекти , описани по форумите се оглеждам( най вече за теч на въздух ) но такива при мен не се забелязват за сега. Има проблем с всички нови пълнители (трудно се въртят и се налага малко да се разхлаби болтчето и се оправя ) . С тази пушка съм стрелял само през прозореца да я пробвам и нямам други наблюдения за сега.
 

barbaron

Редовен Потребител
След едноседмично чакане след направен превод и аз вече съм IMPACT (.22 § .30). За сега знам само, че е от големите куфари - като на колегата с поръчка от Словения. Довечера ще има повече снимки и вЧЕпетления.
 
Последна промяна:

staz

Редовен Потребител
След едноседмично чакане след направен превод и аз вече съм IMPACT (.22 § .30). За сега знам само, че е от големите куфари - като на колегата с поръчка от Совения. Довечера ще има повече снимки, видео и вЧЕпетления.
Вечер е, а снимки няма...
 

barbaron

Редовен Потребител
Вечер е, а снимки няма...
Ти знаеш ли колега, какъв магнит е тоя куфар???


Първия ъпдейт на импакта е замислен - при промяна на цевта положението на дотиквача за демонтаж се пада на неподходящо място между "хрилете" на приклада. Ще има изпиляване, за да може в крайно положение да е удобно за развиване и завиване на стоп-болта. Трябва и 1 канче с техническа грес да се сложи в комплекта, за да може О пръстениете да не се претриват и късат при по-честите смен. Хубаво впечатление ми направи това, че оптиката не е необходимо да се коригира при смяна на цевите - след смяната нещата са същите откъм точност. Изключително тиха пръчка... както в .22, така и в .30, а мощността е с голяяям раязмах - 3 места за регулиране, като може да се променят за секунди без да има необходимост от разглобяване. Пълнителите работят малко тегаво, но както колегата спомена, след "прогонване" нещата си идват на място. Зареждането на пълнителя към пръчката също е малко тегаво, но го отдавам на това, че не съм свикнал още и фиксиращите "гумени пъпки" по оръжието са нови и доста стегнати. Редукторно-пружинната група работи перфектно и разхода е изключително малък. Ще мисля за по-къс куфар, зада е по-удобен за носене, защото този е доста обемист и безсмислено голям... а е грехота тази убава пръчка да седи на друго място освен в ръце и куфар.
 

Attachments

  • viber image.jpg
    viber image.jpg
    245.3 KB · Прегледи: 193
  • Им.jpg
    Им.jpg
    334.6 KB · Прегледи: 116
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Колко по къс да стане???
 

Attachments

  • Им.jpg
    Им.jpg
    339.3 KB · Прегледи: 81
  • viber image.jpg
    viber image.jpg
    360.1 KB · Прегледи: 77

andi

Редовен Потребител
.

Импакт 6,35 мм 20161210_180928[1].jpg
 

Attachments

  • 20161207_170351.jpg
    20161207_170351.jpg
    944 KB · Прегледи: 95
Последна промяна от модератор:

SilverBG

Новодошъл
Колеги, здравейте! Имам сериозен проблем, а като гледам тук има специалисти :) Имам FX Boss, който взех наскоро. Всичко беше ток, докато бачкаше като хората. Сега обаче изпуска въздух. Карах го вече при един оръжейник тамън два пъти - сменя уплътнения, но не можа да го оправи. Сега пак изпуска, но примерно не за тридесет секунди да падне до нула, а за ден-два. Дайте идея къде могат да го погледнат, че имам ядове с връщането за ремонт в чужбина - куриерите не щат да го превозват. Предварително благодаря!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги, здравейте! Имам сериозен проблем, а като гледам тук има специалисти :) Имам FX Boss, който взех наскоро. Всичко беше ток, докато бачкаше като хората. Сега обаче изпуска въздух. Карах го вече при един оръжейник тамън два пъти - сменя уплътнения, но не можа да го оправи. Сега пак изпуска, но примерно не за тридесет секунди да падне до нула, а за ден-два. Дайте идея къде могат да го погледнат, че имам ядове с връщането за ремонт в чужбина - куриерите не щат да го превозват. Предварително благодаря!
Пиши от къде си, да видим кой ще е най-близо, или кажи поне проблем ли ти е да пътуваш 100-200 км, че да стигнеш до човека който ще ти пише, че може да се наеме да я прави, защото с куриерите и в страната в проблемно.
 

Dominus

Редовен Потребител
Не си първияя, няма да си и последния. Боса си има конструктивни дефекти. Вътрешният о-пръстен на редуктора за става на отвора за атм.връзка и се екструдира. Сложи малко пяна на малкото отворче до манометъра и ще го видиш. След време (не много)ще започне да хвърля всичкия въздух за норматив. Тогава да не се чудиш. Клапана си е отишъл.

ПП. Шведите ще излязат бая тъпи твари. Тия два проблема ги имат от години и продължават да си джасат, както те си знаят. Народа е пропищял.
И от мен да знаеш. Оръжейниците са пълни безхаберници по отношение на пневматиката.
 

lynx

Редовен Потребител
О-пръстените на редуктора май са някакъв по-нестандартен размер, дават ги 11.6х2.4 :confused:
Ето го отворчето до манометъра, на което трябва да поставиш пяна за да разбереш дали от там бяга вятъра:
fx.jpg
 

Sen

Редовен Потребител
Снощи четох в нет-а разни неща за Impact и попаднах на нещо доста озадачаващо в едно видео в youtube. Моля да имате предвид, че видеото е контрол на вредители, записано е в САЩ, където в много щати не е незаконно, доколкото знам. Интересната част е в интервала 05:30-06:15 и там няма и никакви "graphic" сцени. Стори ми се недопустим дефект за оръжие, чиято цена надхвърля 4000 български лева; собственика твърди, че цевта му е увредена.

Получих предупреждение от администратор и сам махнах линка към youtube. Още веднъж, извинения за нарушението. Ето линк към изрязаната част от видеото:
http://sendvid.com/6i6n5qa5
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Пълни глупости. Това е преходна, бронзова втулка и няма никакво отношение към цевта. Очевидно нещо не е съвсем съосно и е трило, но така е при всичко серийно, което се произвежда с по-големи допуски. Това по никакъв начин няма да повлияе на стрелбата и на работата на пушката дори и след 5-10год. Пушката си има доста по-сериозни дефекти на фона на тази щуротия дето карала онзи шматарок да не се чувства щастлив.
Перфектни пушки не съществуват. Ако някой не го е разбрал и се надява да си купи такава е крайно време да го проумее.
 

staz

Редовен Потребител
Теглото са го докарали.
Гледах и разни клипове по пест контрол със тази пушка - държи се отлично за това, което предлага. Дано да не са изциганили нещо отвътре...
 
Нагоре