ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

dberov

Редовен Потребител

dberov

Редовен Потребител
Минаването на ПЦП няма да реши проблема ти ако цевта е с аналогична фаска и второ, стругаря при който ще ходиш трябва да знае какво прави и да си разбира от работата за да стане фаската както трябва.
 

methaa

Редовен Потребител
Знам че цевите на БСА са едни от най-добрите, но не предполагах че след намесата на гамо са станали ширпотреба.
 

anibis

Редовен Потребител
И да добавя нещо,което се коментира много в руските сайтове.
Тая щампа която се прави 4:02мин. много влияе отрицателно на цевите.
Това подбива нарезите,така коментират руснаците.
За това на цевите на Лилджа, се слага табелка.
 

Dominus

Редовен Потребител
Не знам дали и на кого му се е случвало, но вчера и аз докарах една цев с набит в нея парцал, че и не беше моя. Не правете като мен. Ако усетите че парцалчето влиза доста тегаво не продължавайте а го издърпайте назад.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
О, да. И на мен ми се е случвало. Голям зор беше. Тогава преоткрих тампоните☄
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Не знам дали и на кого му се е случвало, но вчера и аз докарах една цев с набит в нея парцал, че и не беше моя. Не правете като мен. Ако усетите че парцалчето влиза доста тегаво не продължавайте а го издърпайте назад.
И аз мога да се похваля с така инфекция :D Хубаво, че на мен ми се случи на моя Хатсан 125 преди години, и доста яко се бяха задръстели, тогава никак не можех да ги изкарам, та накрая намерих един гладък дълъг шиш и с чук даже :wall: трябваше да се помага за да излезне парцала, ама не можах да деформирам цевта за щастие, но предварително бях премахнал (заоблил) всички ръбове отпред, от тогава си имам едно на ум и не съм правил повторно тази грешка :)
 

Dominus

Редовен Потребител
Ще ви споделя моя метод с който се измъкнах от ситуацията. Всъщност цевта беше на Рашко. Хванахме я на струга от страната в която бях вкарал парцала. От другата страна нанизах върху цевта един алуминиев детайл с о-пръстен в него /имах такъв който пасна перфектно/. Към този детайл закачих бутилката с въздух и го подпрях със задното седло. Пуснах му въздух бавно и на около 220 бара ипляска като ФАК пушка. Парцала си замина, а цевта спасихме.
 

didarai

Редовен Потребител
Две страници назад .....

Тръгнах да разкостя профилактично ЦФХ-са вчера (от 2г насам) . Оказа се , че вътре а леко... мазало . Едно на ръка маслото изплюто от ГП-то (Избърсах до сухо , сглобих и .... дими та пуши , ... после се чуди от де са разликите в скоростите) . Второ .... уплътнението ми на цевта дало фира (И заради дизела . Маншета и О пръстена на затвора , също бяха за смяна ) . Мислех , че ще мога да го обърна и да карам поне година още ама ...ТЦ ... отиде си (та ако някой знае да има край него да драсне едно ЛС ). Ядосах се и кат последен идиот в яда си успях да си запуша и цевта с парцал и капрона подире му . Отпуших я преди малко с приспоблението на снимката . Подострих единият край на шомпола тънко , като полустрела с кука и да може и да реже . За около 5 мин свърших работата .
index.php
 

Dominus

Редовен Потребител
Не, такива работи в цевта не тикам. Сърце не ми дава, еле пък на нова, маркова цев.
 

didarai

Редовен Потребител
Те тези неща по принцип за тикане в цевите са си направени де :) . Нагоре си е покрит с полимер шомпола , а и не всеки има бутилка с въздух , струг и т.н.
Има варианти. Този е ... пет минутен и "на крак " , а цевта беше "неиздухваемо" запушена , на участък дълъг около 3 см .
 

Dominus

Редовен Потребител
Аз не съм казал правете така. Кой, както му харесва да действа.
Просто споделих един безопасен за цевта метод.
 

lynx

Редовен Потребител
Ще ви споделя моя метод с който се измъкнах от ситуацията. Всъщност цевта беше на Рашко. Хванахме я на струга от страната в която бях вкарал парцала. От другата страна нанизах върху цевта един алуминиев детайл с о-пръстен в него /имах такъв който пасна перфектно/. Към този детайл закачих бутилката с въздух и го подпрях със задното седло. Пуснах му въздух бавно и на около 220 бара ипляска като ФАК пушка. Парцала си замина, а цевта спасихме.
Ако Рашко вече не я иска тая цев, аз ще я взема.
Както е казал Симо, "човек винаги трябва да има 7-8 резервни цеви в гардероба.
Като попаднеш на гадна партида чашки, поне една от всичките цеви ще стреля добре с тях..."
 

Dominus

Редовен Потребител
Някой чувал ли е за цеви лобаев? На европейското имаше някъв фен с МР2 с такава цев. Тоя ми скри шайбите. Направо ме вкара във филм. Жалко че пустия руски не го владея твърде и не можахме да се разберем.
 

lynx

Редовен Потребител
Не знаех че има заводско М2R в 4.5 с цев Лобаев ???
Доколкото знам, само в по-големите калибри(от 5.5 нагоре) слагат такива цеви на всичките М2R.
Според братушките в последно време има "непостоянство" в качеството на LW и затова производителя се е насочил към Лобаев.
http://lobaevbarrels.ru/product-category/airgun-barrel-blanks/
Цевите са може би най-доброто на пазара към момента, но са доста по-скъпи от LW, а и докарването на цеви от Русия е....трудна работа.

P.S.
Ако някой се наеме да извърши контрабанден внос на цеви Лобаев от Русия, аз бих се включил в групажа с 2 бройки! :D
 
Последна промяна:
Нагоре