ЧАШКИ и СЛЪГОВЕ - представяне, видове, тестове

silver bullet

Редовен Потребител
Колеги само в .22 ри калибър ли са некачествени новите партиди на JSB? Някой мерил ли е диаметъра на стари и нови чашки в .22.

Да не би да са менте правени в някой гараж...
 

sts1969

Редовен Потребител
Не съм мерил диаметъра на 5.52, но ми направи впечатление една важна подробност. Аз ползвам еднозарядна приставка за АТ-то си която направих преди година и половина. Тогава старите чашки минаваха през отвора свободно, а тези новите им трябва усилие за да минат през отвора и не минават свободно. o_O
 

ToHKa

Редовен Потребител
Какво значи лоши ,бихте ли дефинирали?
Използвам в .25 (6.35мм) и са бръснач.
 

methaa

Редовен Потребител
Какво значи лоши ,бихте ли дефинирали?
Използвам в .25 (6.35мм) и са бръснач.

Летят навсякъде из мишената. При мен разликата е между .53 и .52. И двата вида са от новите.
Малките дупки са от 16-ка.

SDC13337_zps7bf0bmlb.jpg


По-тъмните са 5.53

SDC13318_zps6gm7igwj.jpg
 

Карлсон

Потребител
При мен партидата която летят като мухи е 18560014, бял етикет 5.52... JSB 1.175 Самото дъно в полата е по-широко в диаметър и от там полата е по-тънка... Ще видя утре от къде ще си поръчвам, ще напоръчам от където намеря в интернет и ще меря на място

П.С. Раше, ако четеш напиши номера от дъното на твоята кутия...
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
При мен партидата която летят като мухи е 18560014, бял етикет 5.52... JSB 1.175

Добре ще е да се сверим и всеки който има оплакване от чашките да напише дългия номер от дъното на кутийката или да направи и качи снимка. Така ако се наложи да купуваме от оръжеен магазин ще знаем кои да избягваме.
 

sts1969

Редовен Потребител
При мен партидата която летят като мухи е 18560014, бял етикет 5.52... JSB 1.175 Самото дъно в полата е по-широко в диаметър и от там полата е по-тънка... Ще видя утре от къде ще си поръчвам, ще напоръчам от където намеря в интернет и ще меря на място
Пламене, аз взех вчера от приятел 10 съчми от стара партида 1.03 с тънки поли за проба, след обяд ще ходя до село и ще направя мишени с нови и стари чашки.
 

dberov

Редовен Потребител
26560015 - 5.53mm 3-та партида
Тия са абсолютен боклук, всяка 3-та или 5-та е флаер. Вчера една чашка ми направи полет като тирбушон и се извъртя с два дота в ляво и един надолу, това на дистанция 60 метра.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ами не знам защо, всички искате да стреляте с 5,53 пък и да ви летят по-добре от 5,52???
Оставате си на 5,52 и всичко е ОК.
До преди година, година и половина, как си стреляхте само с 5,52?
Тази последната партида 5,53 и в 1,03 и в 1,175 с Вулкана ми лети еднакво както с 5,52, само е изместена групата.
Със Щуреца още не съм пробвал.
 

dberov

Редовен Потребител
Петко, стрелям с 1.175 в 5.53 още когато вкара първата партида, с тях станах втори на бенча във Варна, не зная дали имаш спомен от последното състезание в Пазарджик, там взех от теб 2 кутии в 5.53 от втората партида, отворих ги и стрелях от кутията и станах първи с 3 мишени по 246-247 точки БЕЗ НИТО ЕДИН ФЛАЕР!!! С тая третата партида обаче група не мога да направя а ако стрелям по бенч мишена целя първата а влиза във втората за такива флаери иде реч. Всеки ден стрелям през камера и имам заснети флаери каквито не съм виждал никъде до сега.
Както и да е, лоша партида може да се случи във всеки калибър както е ставало назад в годините ЦЪК.
Да се надяваме че другите партиди ще са добри но за да се застраховам тоя път ще взема по едно кашонче от различните суб калибри от 1.175 и ако има лоши ще са за къра а добрите за мишени.


Оставате си на 5,52 и всичко е ОК.
До преди година, година и половина, как си стреляхте само с 5,52?

Ами ако лошата партида се бе случила в 5,52 :eek:
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Някой чистил ли е скоро цевта си? Използвам само JSB чистих цевта за последно преди около 80 изстрела. Нещо ме човъркаше вътре с тези отворени групи, днес реших да пусна едно сухо парцалче през цевта и останах втрещен. Първото излезе черно на ивици като боядисано с туш, следващите две също сухи бяха пак толкова мръсни без промяна. Принудих се да прекарам 3 пъти парцалче със спирт за да се почисти цевта, за година и половина от как е в мен тази пушка, толкова мръсна цевта и не съм я виждал. :sorry:
 

methaa

Редовен Потребител
При мен цапаника също е голям. Новите цапат почти колкото порхънтъра на гамо.
 

sts1969

Редовен Потребител
При мен цапаника също е голям. Новите цапат почти колкото порхънтъра на гамо.
Те и така летят...

Просто ми направи впечатление и за това реших да попитам. Не съм ползвал други освен JSB но и след 500 чашки цевта ми не е била и на половина толкова черна и мръсна. Вчера ги разбърках с четка с гореща вода и веро, и ще тествам през уйкенда (водата смени цвета) :confused:
 

Карлсон

Потребител
:wall: Днеска им запалих телефоните, Армс-ове, тук, там - навсякъде имат партида 0014, 5.52 с тънки поли... Друга партида кой знае кога ще има...
 

sts1969

Редовен Потребител
:wall: Днеска им запалих телефоните, Армс-ове, тук, там - навсякъде имат партида 0014, 5.52 с тънки поли... Друга партида кой знае кога ще има...
От тази партида авер, имам и с тънки и с дебели поли и летят еднакво зле (поне моята цев не ги харесва) o_O
 

anibis

Редовен Потребител
Чакай те бе момци,аз имам от тая партида 39380014 в 5.53мм и 35560014 в 5.52мм много са си добре.
 
Нагоре