Моето видео

st_beer

Редовен Потребител
Едно видео от вчерашния ден и закриването на летния сезон на морето. Не че ще спра да си карам каяците и в студениете дни ама плажа вече ще ми липсва

Ах, морето
 

didarai

Редовен Потребител
Обещаното видео за далечната стрелба с ПП.
Направих го от любопитство и за представа на хорта които влизат тук , с изискванията да стрелят с ПП на дистанции 50-100 м.
Трябваше да е почти тихо според прогнозата , но на летището винаги си вее , а днес имаше и кофти пориви.Мен във вятър хич ме няма , за тва смъкнах дистанцията на 90 метра (мерени с гугъл земя , но заради отчетливите ориентири и броене с крачки , дистанцията е със сигурност не по-малка от 85 м. По-скоро е между 87 и 90).
Вятърът събори бутилката от пепси преди да започна да стрелям.
Най-трудна се оказа кока-колата с диаметръ малко над 60 мм . Консервата е 70 мм. в диаметър.Това което мен ме изненада бе ,че пропуските бяха основно по хоризонтала , както и това ,че 4,5 мм с начални 16-17 дж. успя да пробие двустранно консервата на това растояние.Вярно , 1 остана вътре в нея , но пак беше пробила втората стена.
Имайки в предвид , че до сега не съм стрелял(и надали пак ще го направя) на тази дистанция , както и тва , че тази стрелба ми е първата след ФТ-то в Леденик резултата за мен е задоволителен.Лично аз не бих се пробвал (мисля е безсмислено за мен) с по-малки по размер мишени на тези дистанции (80-100 м.).
Мястото на стрелбата
111.jpg


Gamo CFX custom , 90 meters long range shooting.
 

didarai

Редовен Потребител
njatanasow написа:
Браво ,добра стрелба!Само не разбрах ние англоговорящи ли сме? ;)
От света са повечето посещения по принцип в тубата.Иначе за наше ползване винаги коментирам и тук. :cheers:
 

Dominus

Редовен Потребител
От заигравка пак тръгнах да търся някаква закономерност между скорост, посока на вятъра и дистанция.
Виртуално изглежда така
На живо нямам как да е така ;)
Вижда се че няма нито едно попадение близо до щита
 

st_beer

Редовен Потребител
Преди няколко часа се прибрахме от почивка. Изкарахме си страхотно и успях да запечатам някои добри моменти. :cheers: :cheers:

http://youtu.be/4qT2SCARXs4
 

TheStarlingHunter

Редовен Потребител
Таз тема мухляса...
Натаманих си и аз камерата да снимам през оптиката ама то такъв български майсторлък, че ме е срам до го покажа, затуй само клипа :)
 

vanko

Редовен Потребител
Преди няколко часа се прибрахме от почивка. Изкарахме си страхотно и успях да запечатам някои добри моменти. :cheers: :cheers:

Таз тема мухляса...
Натаманих си и аз камерата да снимам през оптиката ама то такъв български майсторлък, че ме е срам до го покажа, затуй само клипа :)

Не е мухлясала колега,не е! Има тук във форума един умен човек той ще възроди темата пък и не само тази.Не знам защо казваш че те е срам да покажеш стойката.Тя не е толкова важна,по важна е стрелбата която те кефи.Браво за клипчето,с каква програмка го обработи?
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Coming soon...... in slow mo....

Днес пробвахме да снимаме някое клипче но имахме технически проблеми с времето(мъгла):confused: така че скоро при хубави метео условия ще направим клипчета и на забавен кадър.Снимаме с моя телефон и учудващо става доста добре и се вижда как лети чашката.:bravo:Добре че е Илко да взима готини работи и ние да се радваме.:cheers:
 

Attachments

  • 20141219_124254.jpg
    20141219_124254.jpg
    223.9 KB · Прегледи: 78

TheStarlingHunter

Редовен Потребител
Coming soon...... in slow mo....
:bravo: Очаквам с нетърпение.
От снимката не мога да разбера как си хванал телефона за стойката...
Виждал съм, че си правят хората ''стойки'' с панел/капак за съответния телефон (в случая май беше iPhone), но забавения кадър не беше кой знае какво. :) Очаквам от HTC-то по добри резултати, камерите им не са лоши.
 

dberov

Редовен Потребител
За slow motion най си е добре да се използва камера която има тази опция. Като цена - качество серията на Casio Exilim EX-ZR е за предпочитане. Има ги в ebay и нови и употребявани а понякога изкачат и в OLX на смешни пари.
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС

Това е снимано с телефона на забавен кадър.Телефона си има тази опция и снима 4секунди за 1,не е кой знае какво но пак върши работа а пари в фотоапарати не ми се наливат само за едно клипче с малко по добро качество. Днес ако остане време и става за стреляне ще покажем какво сме направили.:cheers::cheers:
 

dberov

Редовен Потребител
Милко те не са някаква цифра, на FreeMan му купих от ebay мисля че за 60 евро а anibis си взе от OLX за 150лв.
Бе, ако се запалиш поне да знаеш какво да търсиш.:cheers:
 
Последна промяна:

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Ето първото видео обработено набързо.Просто нахвърлях клиповете в Сони Вегас про 12. поорязах ги малко и турих една песен за фон.Извинявам се за набързо обработените файлове но нямам много време да се занимавам а съм обещал че ще кача клипове.
В клипа има продуктово позициониране-Бластер Хасан АТ44 на Илко.Има и един клип сниман с 16ката във вятър да видим дали ще познете кой е :-[
Общо взето съм доволен от качеството на повечето клипове може да се види чашката дори на някой се вижда след като е ударила мишената накъде рикушира.Голяма забава е по този начин да се стреля ще има и още но по подбрани и по добре обработени.:cheers:

Малко подробности за разтояния и тнн. Стреляхме предимно на 50м. и на 95м. то си личи и от корекциите кой къде е има само един който е на около 20 метра по една гилза от 7.62 мисля че беше.Стреляхме с Хасана на Илко с оптика 8-32 със скорост на чашката 275м/с ЖСБ 1.03 5.52.

Надявам се видеото да ви хареса.Приятно гледане :cheers:
 

TheStarlingHunter

Редовен Потребител

st_beer

Редовен Потребител
След като зная колко трудно и гадно се стреля през камера направо сте си чудесни с тия постижения и зная,че имате и много неуспехи докато постигнете това :cheers:
 
Нагоре