XI-та Национална среща Русе-есен 2011-24 и 25 септември.ФТ/Нощен ФТ/Пн.пистолет

luis vu

Потребител
т.3 Гласуването е лично и на сайта ще се предоставя поименен списък с резултатите от него, негласувалите за периода упоменат в т.2, ще се считат за въздържали се.
не е редно . по правилно според мен е който се въздържа задължително да го обяви . иначе да се счита за не присъстващ . съответно решението е валидно само при наличие на кворум.
 
A

Anonymous

Гост
Подкрепям.

Въздържал се = гласувал с "въздържам се".
Негласувал = отсъстващ. Спрямо "отсъстващите" в онлайн гласуване да се прилагат същите правила за кворум, каквито са предвидени в устава за "физическото" гласуване.

--------------------------------------------------

Да не коригирам предния пост. Написаното за анкета е ненужно, предвид изискването да се обявят имената и вота на гласувалите. А анкетите са практически анонимни.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Телефонът на мотел "Явор" (постнат по-горе) не е актуален. Някой колега от Русе може ли да даде коректен? Благодаря! :yes:
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
MAD MAX написа:
Телефонът на мотел "Явор" (постнат по-горе) не е актуален. Някой колега от Русе може ли да даде коректен? Благодаря! :yes:
Благодаря на Стефан, резервациите вече са направени. :yes:
 

shooter

Потребител
братушка написа:
Предложение за точка в дневния ред на ОС:
- приемане на предложения за Спортния Календар на 2012г.

Подкрепям като необходимо

Както и още една точка:

Промени в правилниците за провеждане на ФТ и ХФТ
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Въпрос към @luft9waffe... не го питам на лични, защото въпросът ми (отговорът също) може би е полезен на останалите колеги.
1. Класирането за дневни и нощни стрелби по отделно ли ще е или ще е сбор от двете?
2. При нощните стрелби стрелците на самостоятелно осветление ли ще разчитат или ще има помощ от приятел?
 

luft9waffe

Редовен Потребител
1.отделно
2.мишените ще са неосветени,маркирани само със светлоотразително фолио.
помощ от приятел ще получиш,ако се случиш с такъв в 3-ката.ако ли не,ще разчиташ само на своето осветление.
 

DANNY

Редовен Потребител
luft9waffe написа:
1.отделно
2.мишените ще са неосветени,маркирани само със светлоотразително фолио.
помощ от приятел ще получиш,ако се случиш с такъв в 3-ката.ако ли не,ще разчиташ само на своето осветление.

Условията трябва да са еднакви за всички!
По принцип трябва да е забранена "помощ от приятел" т.е. да ти свети друг! Трябва да се използва само закачения на пушката фенер!

Ако ли не трябва да е разрешено за всички и всички да го ползват като вид стрелба, което е тъпо! Аз ще стрелям ти ще ми държиш фенера или ще ми показваш мишената! :-\ Направо стреляй вместо мен :rambo:





Имам едно друго питане:
От кога най-рано ще има там хора? Коя дата? Защото състезанието е 2 дена а почивните дни са 4. Може да тръгна по-рано.
 
A

Anonymous

Гост
Аз лично планирам да съм в Русе още от четвъртък. Но си отделям един ден за вечер с бивши колеги. Но по някое време петък (обед-следобед) смятам да съм на поляната.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
На Враца на нац. среща миналата година имаше помощ от приятел, тоест, друг да ти осветява мишената.
Каквото кажат организаторите това ще бъде.
 

DANNY

Редовен Потребител
pavloff написа:
На Враца на нац. среща миналата година имаше помощ от приятел, тоест, друг да ти осветява мишената.
Каквото кажат организаторите това ще бъде.

Това ми е ясно. Аз просто казвам какво според мен е редно! А и познавам няколко човека дето винаги стрелят заедно и здраво си помагат ;) те си знаят кои са ;)


...Щом организаторите обявяват, че искат да направят едно по-добро, по-коректно и стегнато състезание... ....стрелящите двойки с 1 пушка да стрелят по различно време /явно за да не си помагат/ и т.н.
Значи не би трябвали и помощ от приятел да има!


Или да си го караме по старо му....
:cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
По принцип подкрепям Дани, защото иначе е тъпо спрямо хората, които са положили труд всичко да им е наред. Купили са си фенери, монтирали са ги и са ги центровали. Гледат да спазват всички правила във ФТ. Зная също така че не всеки има фенер а му се стреля на нощния кръг, затова и миналата година имаше компромис и хората си светеха един на друг. Но ако всяка година си правим компромиси, никога няма да стигнем международно ниво... Вярно е че ако сега се обяви че няма да има "помощ от приятел" ще е малко късничко, и така хората стрелящи нощен кръг ще са по-малко, затова каквото и да се реши аз съм ЗА ! Доколкото проблема със стрелянето по двойки с една и съща пушка и съмненията, за които съм чувал на много места и от много хора ще се разсеят ако се намерят маршали за всеки коридор, които да пишат точките и да отчитат времето. :cheers:
 

DANNY

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
........... Вярно е че ако сега се обяви че няма да има "помощ от приятел" ще е малко късничко, и така хората стрелящи нощен кръг ще са по-малко, затова каквото и да се реши аз съм ЗА ! ................................


Да кажа само че и аз нямам фенер! Имам само стойка но за 2 седмици се надявам да се оборудвам.
Миналата година използвах "помощ от приятел" но тя бе, че взех назаем фенер от приятел ловец и стрелях с чужд.
Същото смятам да направя и тази година. :)
 
A

Anonymous

Гост
Нали още в началото на темата стана дума, че ще има жребий. В такъв случай тези нклк човека, които винаги стрелят заедно, няма да могат да си помагат.
А тази помощ от приятел аз я виждам така - човек от състезателната тройка ти осветява мишената със своя фенер, закачен на пушката му. Рискувайки към края на състезанието да остане без светлина. Изглежда ми по-малко некоректно към останалите състезатели от това двама да стрелят в една група с една и съща пушка, с едни и същи корекции...
Това "приятелско" осветяване не дава преимущество на стрелящия, само увеличава потенциалната бройка на състезателите; но пък може да се окаже негатив за осветяващия.
Всъщност и аз го намирам за леко нередно (нормално е желаещите да се състезават в дадена дисциплина да са подготвени за това, пък било то и с фенер под наем), но нали винаги се казва - организаторите решават. А и както написа Самураят, късно е за изненади.
 

DANNY

Редовен Потребител
Затова най-коректно е да няма приятелски нито използване на едни и същи корекции и никакво светене!
Ако гледаме кой как ще дигне бройката на посещаемостта... ...то и едното и другото може да я дигне
 

cdman

Администратор
Аз пък не виждам каква е трагедията с тея фенери , един хубав фенер струва около 15-16 - пишете ЛС на БатеЯвчо за подробности. Една стойка е не повече от 10лв от най обикновенните. Така че срещу 25лв всеки ще е оборудван.
 

st_beer

Редовен Потребител
Тук има фенерчета и са много добри. Моето е закупено от тук работи и си свети идеално. Единствения недостатък чака се 1 месец докато пристигне.
http://s.dealextreme.com/search/UniqueFire.html?page=1
Купих си и такава монтажна стойка за него обаче докато пристигнат нещата аз продадох хасана и така и не можах да я монтирам и си стои чисто нова (това да не се счита като обява за продажба НЕ Я ПРОДАВАМ)
http://www.dealextreme.com/p/t2008-alum ... ench-33823
 

DANNY

Редовен Потребител
Фенери има наистина на много места и при това на добри цени.
Ако някой си търси фирмен качествен фенер мога да му донеса.
Фирмите са Olight и Skilhunt
http://www.olightworld.com/
http://www.skilhunt.com/

Цените се виждат на брушурката.
scan0026.jpg
 
Нагоре