WEIHRAUCH

t.marev

Редовен Потребител
Аз също смятам, че този пръстен е полезен. Дори и да е срязан лоста за зареждане /както при ГАМО/ винаги горната част на буталото трие повече по цилиндъра. При наличието на такъв пръстен, това триене намалява и при зареждане и при изстрел, защото се трият два различни материала. Освен това, този пръстен е вид консуматив, който се сменя много по-лесно от цяло бутало. А ако има и втори пръстен, както на снимката, освен облекченото триене в предната част /което не е толкова страшно, защото маншета донякъде изпълнява тази роля/ се получава затворено пространство, което държи смазката вътре и може да си смазваме по-обилно, без да ни е страх от дизел. Предимствата са налице.....дали е целесъобразна в този случай, трябва си прецени собственикът. Щом говорим за Вайраух, вероятно търсим някаква прецизност, тоест по-скоро тази промяна е оправдана. Но интервенцията трябва да се направи внимателно, от опитен стругар или да се направи ново бутало за всеки случай. Трябва и материала за пръстените да се подбере внимателно. Предизвикателство си е, но пък резултатът ще е - намалено триене, но-добро смазване и съответно по-голям ресурс на пушката.
 

rivan

Редовен Потребител
Едно време, когато ПЦП беше по-скоро екзотика, руснаците се заиграваха повече с ПП и едно от нещата, които правеха като тунинг бяха такива пръстени на буталото. Изработваха ги от "фторопласт", по нашему тефлон / леле колко съм се чудил що е то "фторопласт"/, или от полиамид /май подходящ ще е черния PA6 E MoS /.
Предизвикателство си е, но пък резултатът ще е - намалено триене, но-добро смазване и съответно по-голям ресурс на пушката.
По–малкото триене означава по-слаба пружина и по-мек изстрел при същата мощност! Това на теория, на практика аз лично никога не съм се заигравал толкова!
PS: Наборе, има и моменти, в които съм съгласен с теб!:cheers:
 

LogiBG

Редовен Потребител
Пристигна кита и го монтирах.
https://www.woodfield-gcp.co.uk/shop/p/welsh-willys-hw99-hw50-service-kit
Ще кача малко снимки и размери на водачите, мислех че лесно ще измеря и ще изчертая всичко но не се справих много добре.Ако някой има въпроси да пита.

EC529AC0-D9D6-4968-B22E-9A19B1497FEC.jpeg
5CDF35BB-8F90-4109-BDE5-08393946D93B.jpeg

Кита има пълни инструкций за това как се инсталира и кое какво е в него.Има разлика с оригиналната пружина.Тя е по дълга с 3 см.Вътрешен диаметър - 14мм, външен 20мм.Пружината от кита е 22см дълга, с вътрешен диаметър 12мм и 19мм външен.Водача и шапката влизат доста плътно, даже шапката не успях да я сваля от пружината.Има допълнителни шайби за увеличение на мощноста при необходимост.Отделно идва тънка ламаринка, която влиза от вътрешната страна на буталото предполагам да ограничи възможноста на зареждащия лост да драска пружината, отделно и да уплътни пружината.Отказах се да правя уплътнения на буталото в задната част.Прилагам снимка на състоянието му след разглабяне на пушката като преди да го монтирам преди около 6-7 кутии чашки беше перфектно без драскотина.
FAC61832-8C69-46DE-A8B8-F7F79104BA9F.jpeg
37CD0A72-684B-4112-877E-9D69DE571925.jpeg

Имало е леко триене със стените на цилиндъра но не е нещо фрапантно.Засега пропускам да си играя с него.Не ползвах смазката която идва с кита а си сложих от тази на walther за бутала и пружини от випа.Доста съм доволен за сега от нея.
Смазах и сглобих.Нямам с какво да измеря скороста но малко по слаба е сега пушката, разбира се не съм сложил нито един пръстен да кача мощноста исках за сега да пробвам как е.И в крайна сметка дрънчене вече няма, пушката при изстрел заспа тотално и съм доста доволен.Точноста си е същата като преди.Относно поръчката, отне на англичанина 17 дни да направи кита, в сайта му е упоменато между 25-30 дни но стана по-бързо.Както писах горе ползвах ggbg за доставката, беше при тях на 18ти в Англия, вчера беше в офиса им в София.Общо взето за сега доста добре, ако някой прецени че си струва парите кита е добър, а продавача коректен.
 

luft9waffe

Редовен Потребител

redsox

Редовен Потребител
Как е колегите дано изкарване празниците в добро здраве със семействата! Доста се потрудих за тази група, вятъра ме гавреше през цялото време, изтормозих пушката сигурно 200 чашки минаха през нея, но буквално с последната мишена преди да започне да се стъмва, всичко утихна и успях да събера концентрация и спокойствие.
 

Attachments

  • 2BBF7363-2A85-4CAE-9BA8-3B33652ACBBB.jpeg
    2BBF7363-2A85-4CAE-9BA8-3B33652ACBBB.jpeg
    229.7 KB · Прегледи: 97
  • A7224853-1D86-40C9-B199-EF7F94E20509.jpeg
    A7224853-1D86-40C9-B199-EF7F94E20509.jpeg
    319.9 KB · Прегледи: 97
  • 831BFEB5-0B40-4F6D-A4EB-C1284748BC2A.jpeg
    831BFEB5-0B40-4F6D-A4EB-C1284748BC2A.jpeg
    249.2 KB · Прегледи: 96

redsox

Редовен Потребител
Здравейте колеги надявам се лятото върви добре. Първи групи след инсталацията на ето това :
Тествах тази сутрин много набързо само с .67 . Вятъра почти не спираше да бута групите на дясно. Последната успя да стане читава според обстоятелствата.
Китайското хроно даде 5 поредни изстрела всеки един 216мс с .67 около 15.6дж. Пушката определено се държи по-добре при стрелба. Изчезна дрънченето, въобще целия цикъл е далеч по-плавен. Все пак новата карантия трябва да се намести, но като за първа стрелба съм доволен.
 

Attachments

  • BC0E44C4-FFD6-44E8-BC19-D2DA0949BF2B.jpeg
    BC0E44C4-FFD6-44E8-BC19-D2DA0949BF2B.jpeg
    373.1 KB · Прегледи: 43
  • 39B4C825-5DF0-4C3A-B3FB-B2A117EB7CE4.jpeg
    39B4C825-5DF0-4C3A-B3FB-B2A117EB7CE4.jpeg
    342.9 KB · Прегледи: 43

xpresident

Редовен Потребител
Здравейте колеги надявам се лятото върви добре. Първи групи след инсталацията на ето това :
Тествах тази сутрин много набързо само с .67 . Вятъра почти не спираше да бута групите на дясно. Последната успя да стане читава според обстоятелствата.
Китайското хроно даде 5 поредни изстрела всеки един 216мс с .67 около 15.6дж. Пушката определено се държи по-добре при стрелба. Изчезна дрънченето, въобще целия цикъл е далеч по-плавен. Все пак новата карантия трябва да се намести, но като за първа стрелба съм доволен.
Много добри резултати. Не разбрах от каква позиция е стреляно. Аз все пак продължавам да твърдя, че точността на пушката с оригиналната пружина и маншет е същата, както с тунинг. Учудвам се как стреляш с 0.67, в 16J 97-цата дава много голям откат с тях.
 

redsox

Редовен Потребител
Позицията е седнал на маса с опора торбичките, произведени от колегата Раев. Абсолютно съгласен за точността. С предната пружина, която беше 20дж срязана с 5 витки, групите които съм правил 25- до 33м не се отличаваха. Но мога да твърдя със сигурност, че поне в моя случай отката съвсем изчезна, както и задължителното “бъзване” от пружината. Моята 97ца е със синтетичен приклад, натъпкан с пластелин и гайки.
Сега след като джаулите намаляха ще тествам и с .547 просто нямах под ръка вчера. В предишната версия с рязаната пружина стреляше около 17дж и .547 даваха често флаери. сега почти два джаула е надолу така доста е по-спокойна пушката и ще тествам с по-леки. Наистина има разлика след този тунинг кит. С ПЦП никога не съм стрелял, не знам какво точно се чува на живо, но в момента при изстрел при мен е само едно “туп” което сигурно в съседна стая няма да се чува. Не знам дали си струваше цялата инвестиция близо 200лева ама беше коледен подарък за пушката дето чак сега му дойде времето.
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
Значи да очакваме още по-добри резултати :)
Пробвай и с 0.510, аз с тях съм правил отлични групи, а и на 50м няма разлика при слаб вятър.
 

redsox

Редовен Потребител
Ще пробвам:) аз вчера ти гледах групата с .51 където сравняваш 97к 16дж с комета и 97к със стандартна пружина.
 

redsox

Редовен Потребител
Продължавам упорито да стрелям само с тежки чашки. Засега това ми е макс дистанцията. с АА за пръв път храня пушката и за мой късмет май ги харесва, че хич не са евтини.
 

Attachments

  • E5B6F56D-35C9-4025-A348-8DBAFCEFA7F3.jpeg
    E5B6F56D-35C9-4025-A348-8DBAFCEFA7F3.jpeg
    159.4 KB · Прегледи: 44

LogiBG

Редовен Потребител
Имали някой с раух 30, и може би по скоро питането ми е имали смисъл да отварям пушката да я изчистя от смазка и да я мазна както трябва или при 7 джаула няма да се прецака маншета със заводската смазка?
 

F.Pehlivanov

Редовен Потребител
Имали някой с раух 30, и може би по скоро питането ми е имали смисъл да отварям пушката да я изчистя от смазка и да я мазна както трябва или при 7 джаула няма да се прецака маншета със заводската смазка?
Аз.
Преди месец отварях нова 30ка за чистене, миналата седмица също отварях такава нова. И в двата случая нямаше чак толкова много смазка за чистене. Но миналата година отворих други две, бяха закупени като втора употреба и си бяха доста мазни. Според мен няма смисъл, но все пак ти си решаваш. Цялата процедура не отнема и 20 мин. Поне ще си сигурен, че всичко ще е в нормите.
 

LogiBG

Редовен Потребител
Благодаря, все пак ще ги разглобя преди да стрелям да е сигурно. Поръчах две от versandhaus-schneider.de за мен и мой познат. Сетих се и друго, преди време за 50s си бях взимал маншети няколко и първата поръчка с два броя бях объркал размера с 25мм вместо 26мм. Този 25мм става за модел 30s нали така? Ще разбера като дойдат и ще дам някоя друга група, снимка.
 

redsox

Редовен Потребител
Добрутро. Още една група от вчера. Засега нещата влязоха е една приятна повтаряемост, освен ако аз не сбъркам нещо или подухне вятър. По-натам пак ще споделя инфо, ако тествам други чашки или сменя дистанцията.
 

Attachments

  • 1762CC41-8975-4086-87BE-1BA0CC98243E.jpeg
    1762CC41-8975-4086-87BE-1BA0CC98243E.jpeg
    273.7 KB · Прегледи: 41

xpresident

Редовен Потребител
Като се напасне маншета и улегне пружината, Вайрауха влиза в този режим задължително. Проблема е дали ти мести по вертикала групата като се напече пушката на слънце.
 

redsox

Редовен Потребител
Крия се от съседите та по принцип стрелям от гаража или през отворен прозорец на вилата, така че самата пушка не е изложена на елементите. Ако нещо не отива където прицелвам грешката е моя или е вятър.
 
Нагоре