WEIHRAUCH

добри

Редовен Потребител
Тъй, като знаех, че това ще се появи и след като чакаш предложение от мен, мога да напиша следното:
-от снимките не видях твоя бранд поставен някъде. Е току що го видах
-след като си използвал месинг, то препоръчвам използването на един профил, с който се правят позициите на грифовете на китарите. Линията, която препоръчвам е аналогична с тези на българското знаме поставена като такова на фюзелажа на самолетите на авиокомпания „БАЛКАН”. Една линия ще е достатъчна. Ще започне отдолу в началота на ложата, ще мине над ръкохватката и в крайна сметка ще се върне пак там. Спомни си нашите самолети. Линията ще фина елегантна и ще е дебела, колкото една позиция /около 1,5 мм/.
Това от мен.Не смея да те похваля за да не разваля сремежа ти към красивото.:cheers:
А иначе тук една такава скоба, и то кофекция е само 47,95 паунда. https://www.rowanengineering.com/products6.htm

Сега видях последния ти пост. Отказвам се от моята идея. И така е красива и радва окото. „Внимавай с финиша”, казал чирака на майстора!.
 
Последна промяна от модератор:

cilindura

Редовен Потребител
Вече получавам въпроси, защо съм използвал болтове с прав шлиц. Това съм го направил, за да запазя духа на времето. Пушката, освен че модерна, трябва да напомня и за времето, в което е произведена. Ако сте забелязали на места съм запазил следи от старото покритие върху приклада, за да напомня за вдремето, в което е произведена, а така също и да напомня, че не е първа младост. Нека и реставраторите след нас да има с какво да се занимават. :D
Получих също запитвания за птичия явор.
Този птичи явор е специална селекция, бил е приготвен за една от резиденциите на Тодор Живков. 1968 година, 1 кв метър от него е струвал близо 40 долага.
Снабдил съм се с достатъчно количество, за да мога да направя една дозина приклади изцяло изпълнени от този великолепен материал. Шарката му е изключително наситена. Няма дори един свободен милиметър без "оченце". Листите са целите в птичи очички. При промяна на ъгъла на гледане, шарката си сменя мястото, тоест светлото става тъмно, а тъмното става светло. Невероятен стереотипен ефект, напомнящ някогашните 3D японски картички.
Дано ви е харесала публикацията ми.
Няма да публикувам снимки на карантията, защото тя е стандартната за пушките от този пеориод, а аз съм публикувал подобна.
Имам още много снимки по тунинга, но не виждам смисъл да ги пускам.
Поздрави на колегите, с които се уважаваме! :D:D:D
 

Bay Mitko

Редовен Потребител
Ех, Дарагой Товарищ!!! Още не съм видял пушката на живо, но ти за пореден път ме изненадваш с невероятните си умения, благодарение на Теб имам Уникати с показатели, надхвърлящи фабрично заложените възможности!! Невероятен Янко, тов. Цилиндр! Наздаровье!
 

runi.b

Потребител
Браво за майсторлъка
Само сърп и чука придават кич. Дано собственика си харесва пушката така
 

добри

Редовен Потребител
Само сърп и чука придават кич
Във времето на този символ живяхме, грешихме, творихме и напредвахме. Това е най-хубавото, което показва връзката между Бай Митко и Бай Ян. С молитвени пожелания- Бъдете здрави!
 

Bay Mitko

Редовен Потребител
Граматически погледнато, грешките не са 2 а 6, но това е за страничния наблюдател, надписа и закачката са лично между мен и товарищ Цилиндър, така че грешка няма, ние знаем и обичаме руският език!!
 
Последна промяна:

cilindura

Редовен Потребител
Здравейте, колеги! Благодаря ви за топлите думи. Приемам всякакви съвети, пожелания и т.н.
Табелката е на български език, а не на руски. Чисто и просто е използвана руската дума "товарищ", тъй като с бай Митко така си казваме - товарищ. Смея да твърдя, че руски знам абсолютно перфектно, дори и на жаргон. Но както писах някъде по-горе, тази табелка е един каламбур- една шега. Не смятам, че е кич. Това е дарствен надпис, който по принцип се слага на видно място, а пък и прикладът вече не е запазил своята автентичност. На 90 % се явява авторска работа. Имам доста идеи, които занапред, ако е рекъл Господ, ще бъдат въплътени в "плът и кръв". Разполагам с бял махагон (фурнир), както писах специална селекция "Птичи явор" и още няколко екзотични дървесини - също фурнир, от които ще подготвя талпи - заготовки за бъдещи проекти. Следващата изненада ще бъде в темата за "Славия 631". А също така и в темата за "Рексимекс- Трон". Поздрави! И моля колегите да пораздвижим темите, че форумът малко позамря.
 
Последна промяна:

sa6o

Потребител
здравейте колеги,попадна ми един HW 35 но има липси,по то4но мерник и мушка(,използвали са оптика) молбата ми кьм имащите такива пушки е,ако имате вьзможност,да ка4ите по 1 снимка ,за да имам представа какво да тьрся,благодаря предварително.......
 

lynx

Редовен Потребител
Мерни прибори за Weihrauch трудно се намират и явно има търсене.
Наскоро търсихме с колега от форума, евтини и хубави не намерихме.
Затова взимай каквото намериш, другият вариант е да сложиш оптика, което много хора не го желаят.
Искат да си стрелят на механични, за да е по-лесна пушката за пренасяне и да е в заводски вид.
 

leopardars

Потребител
Един подранил дядо Коледа..... вехтошар.
Попадна ми силно занимарена WH 30 първо поколение.
1. Приклад надупчен от дървояди ( липсва парче от него).
2. Силно корозирали метални части.
3. Пушката не зарежда.
Но както е казал народа на харизан кон.......
Първо свалих приклад. Под него смазка ( може и завдската да е). Зачистих я и се показа перфектна оксидация.
Свалих спусъка и останових, че е клеясал от стара грес. Обилно с WD и заработи, като часовник. Върнах го на място. Пушката зареди, чашка и изстрел.
Последва разглобяване на пушката.
Перфектни части без износване или корозия. Маншета кожен но запазен. Цилиндър в отлично състояние.
Пружината с лека видима деформация.
Цев перфектна без корозия вътре.
Мерника също има отчупено парче.
Ще съм благодарен да споделите, къде правят читава оксидация.
 

Attachments

  • IMG_20201205_120009.jpg
    IMG_20201205_120009.jpg
    610.2 KB · Прегледи: 96
  • IMG_20201205_120015.jpg
    IMG_20201205_120015.jpg
    525.2 KB · Прегледи: 89
  • IMG_20201205_120021.jpg
    IMG_20201205_120021.jpg
    425.3 KB · Прегледи: 88
  • IMG_20201205_124335.jpg
    IMG_20201205_124335.jpg
    515.5 KB · Прегледи: 87
  • IMG_20201205_124338.jpg
    IMG_20201205_124338.jpg
    263.5 KB · Прегледи: 88
  • IMG_20201205_124344.jpg
    IMG_20201205_124344.jpg
    259.9 KB · Прегледи: 87
  • IMG_20201205_124401.jpg
    IMG_20201205_124401.jpg
    201.5 KB · Прегледи: 87
  • IMG_20201205_124404.jpg
    IMG_20201205_124404.jpg
    319.4 KB · Прегледи: 86
  • IMG_20201205_124422.jpg
    IMG_20201205_124422.jpg
    339.3 KB · Прегледи: 86
  • IMG_20201205_124656.jpg
    IMG_20201205_124656.jpg
    261.2 KB · Прегледи: 85
  • IMG_20201205_124701.jpg
    IMG_20201205_124701.jpg
    252.3 KB · Прегледи: 88

Bay Mitko

Редовен Потребител
Здравей, имам същата в перфекто състояние и стрелбата и е уникална, взел съм я да зарибявам внука. За оксидация съм пращал в Пловдив прди години за една Славия, но доколкото знам, човека вече не работи, НО!--- имай предвид че преди оксидацията трябва да се направи перфектно полиране на всички метални части, иначе нищо няма да стане! За съжаление хората които оксидират не се занимават с полиране, така че дерзай!
 

leopardars

Потребител
Не можах да намеря серииния номер. Ръждата много я е подгонила. Някаква идея, къде да го търся.
 

anibis

Редовен Потребител
Ела ще го видим номера,имам каквото ти трябва да избие номера, търка се с един вид киселина,наричат е "царска"тоест златарската.
 

Hidden

Редовен Потребител
Имам същата, но и тя се нуждае от реставрация. Номерът се намира на цевта, отдолу, почти до цевната кутия.
Момчета, не доближавайте царска вода до пушки. Тя злато и платина разтваря, какво остава за стоманата, дето ръждясва от пот.
 
Нагоре