WEIHRAUCH HW57 или HW50 S

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Наборе, има шанс другия уикенд да си идвам към К-во.
Ще сложа в колата малко различни еказакти, експрес и хеви и може да я пробваме кои ще хареса най-много.
Ако времето позволява, де.
 

t.marev

Редовен Потребител
.....Не можах да пострелям повече, че много студено при нас и ми позмръзнаха ръцете. Като се позатопли повече.
Ако стреляше с Браунинга, нямаше да ти залепят пръстите по цевта!:)
Честито, много хубава пушка!:bravo:Да си жив и здрав, да си гърмиш с кеф!:cheers:
 

ATO

Редовен Потребител
t.marev, Мерси! Не са ми залепвали пръстите по цевта, а ми изстинаха. Пък и стрелях за сефте по мишена за прострелка. :p
Васко, бъзикай се ти. :) С теб сме беседвали на тема мерни прибори и сме почти на едно мение. Имах предвид не евтини пластмаси, а за добре изработени фиброоптични. Но за да подобря резултата, ще и метна една оптика по нататък. До като и свикна ще пострелям така.
 

t.marev

Редовен Потребител
t.marev, Мерси! Не са ми залепвали пръстите по цевта, а ми изстинаха. ....
Е да де, ама с Браунинга можеше да си сложиш и ръкавици, пък на Вайрауха не мож си мушна пръста, па и тоА лек спусък.....Мани, мани, те затуй немците загубиха край Сталинград!:)
Остави го ти Васко - млад е още, скива надалече, па и мишенката нЕма накъде да побегне, пък и той я туря на слънце.....Него фибровлакно му не треБе!:cheers:
 

xpresident

Редовен Потребител
Някой беше писал отдавна във форума, че ако се направят бели точки на мушката и на пластината на мерника, помага много при стрелба на по-тъмно. На огнестрелните пистолети често съм го виждал това. Може да пробваш с бяла боя или течен коректор.
 

t.marev

Редовен Потребител
Някой беше писал отдавна във форума, че ако се направят бели точки на мушката и на пластината на мерника, помага много при стрелба на по-тъмно....
Да, помага! ВиждАл съм го това - много е готино!
Още по-готино е обаче /за по-кьоравите/шаренийката! Вижда се и на слънце и на полумрак, и на шарена сянка, а пък на фона на треви, калища и шубраци, да не ти разправям....А си дигнАл пушкалото - а си я заковал мушката, право там, къде си трЕбе!
Сега, верно че не е много традиционно, не изглежда аристократично, но пък е прекалено удобно, за да бъде пренебрегвано. Освен това, ако на някой не му харесват - винаги може с една капчица туш да се върне в миналото.

....Абе вие за щуротии почивен ден нямате ли?! :)
Ами като си нямаме Вайраух да зе забаляваме.....Единия ВЕЧЕ няма, а другия ОЩЕ няма....:)
 
Последна промяна от модератор:

t.marev

Редовен Потребител
Марев, ами купете си та да се забавлявате и вие. ;)
Ами...за сега се въздържам. Покрай твоята пушка поразгледах малко в нета за нея, даже намерих клипче с разглобяване, чистене и сглобяване. Възхитен съм от някои чудесни технически решения, гениално прости, но ефикасни и съм учуден от някои очевАдни пропуски, но те са главно в дизайна и ергономията. Какво до правиш - германците са си германци. Много добра конструкция, отлична изработка, но....не е моята пушка. Обмислям напролет да взема още една, но ще видим какъв акъл ще ми дойде.
Още веднъж поздравления за отличната пушка и много кеф да ти донесе!
 
  • Харесвам
Reactions: ATO

t.marev

Редовен Потребител
.....Ти какво си решил .177 или .22 калибър?
Айде сега,..Ще се обиждаме ли? 5.5 естествено!:winner: Всъщност не съм решил още дали да взема, ще изчакам да видя международното положение как е :)и тогава, но ще бъде над 30 дж.:rambo:
 

ATO

Редовен Потребител
Две мишени от първа прострелка с JSB 0.51
Дистанция - 20м. /нямам повече място/
Положение - седнал без опора :)
Мишена обща големина - 14 см., диаметър на черното кръгче - 5 см.
Сачми - JSB Exact EXPRESS Diabolo 0.510 гр.
Механични мерни прибори.
Първата е с 11 изстрела. Оказа се, че винтовете на приклада са разхлабени.
На втората ниския е трети пореден, идея си нямам как отиде там. Сигурен съм, че не съм мръднал.
 

Attachments

  • IMG_20-1.jpg
    IMG_20-1.jpg
    500.2 KB · Прегледи: 85
  • IMG_20-2.jpg
    IMG_20-2.jpg
    446.4 KB · Прегледи: 89
Последна промяна:

batnan

Редовен Потребител
Втората мишена ми напомня една моя когато си прострелвах оптиката на кометата горе долу на същото разстояние, първата съчма влезе точно в центъра и си викам бравос скалпел. После всичко си дойде на мястото ,3 см група.:cheers:
 

bleu81

Редовен Потребител
Две мишени от първа прострелка с JSB 0.51
Дистанция - 20м. /нямам повече място/
Положение - седнал без упора :)
Мишена обща големина - 14 см., диаметър на черното кръгче - 5 см.
Сачми - JSB Exact EXPRESS Diabolo 0.510 гр.
Механични мерни прибори.
Първата е с 11 изстрела. Оказа се, че винтовете на приклада са разхлабени.
На втората ниския е трети пореден, идея си нямам как отиде там. Сигурен съм, че не съм мръднал.

Виж схема на спусъка и си пойграй с настройките. Фабрично идват настроени малко твърди далеч от възможностите на "рекорд" това ще свие групата още повече. За болта на приклада ти казах вчера ;-)

Сега като си я прострелял направи няколко сравнителни групи да видиш кои чашки са оптимални. Препоръчах ти експрес но моя вайх е 10дж. Твоя може да стреля по добре с по тежките чашки. Не подценявай плоскоглавите чашки. На тия дистанции често правят по добри групи от диаблото а и дупките на мишената се виждат по добре на око.

Пробвай различни комбинации мушка мерник. В хартиената торбичка вързана за спусъка има няколко различни мушки ама ти си го знаеш.

Последно.. Някак немощни и дрипави ми се виждат дупките от тая пушка. Ако беше 20+ Жаула щеше да дупчи перфектни отвори като кондуктор в дойчебан. Все едно за малко да не пробие тоя дебел картон на 20 метра... На по далеч по добре стреляй по вестник, че току виж да станем за смях с тия слаби вайраухи дето толкова ги хвалим :)
 
Нагоре