WEIHRAUCH HW57 или HW50 S

Дискусия в 'Начинаещи, избор на въздушна пушка или пистолет' започната от ATO, 7 Октомври 2019.

1. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,108
    от:
    Варна
    Feinwerkbau Sport е спряна от производство, не без причина.
    Walther LGV я хвалят много.
    Спортни пружинни пушки наистина вече не се произвеждат, тези които са останали са 7.5j и опитите за вдигане на мощността са неуспешни. За спорт се взема качествена 16j пушка и се тунингова, което на края включва и нов приклад. Вероятно 57-цата може да се докара да стане за ФТ, но до колкото виждам тук в нашия форум не е пробвано. ФТ имам предвид да се уцелва 40мм мишена на 50м всеки път, ако няма вятър. Чупещите цеви на Вайраух са страхотни пушки, но както каза колегата по-горе има проблем със слагането на голяма оптика. 98-цата е много скъпа и няма механичен мерник, иначе е великолепна пушка.
    Ако няма да се ползва за състезания, моя избор е HW35 - най-дълго произвеждания модел на всички времена.

Toto Rino, Gadnqra, Venco and 3 others like this.
  2. ATO

ATO Потребител

Публикации:
    97
    xpresident, HW35 защото? Ти веднъж си ми давал този съвет.
    Можеш ли да сравниш двата модела HW50S и HW35 като посочиш предмства на втората?

3. luft9waffe

luft9waffe Редовен Потребител

Публикации:
    1,753
    от:
    русе
    50S на 11-12дж.

4. xpresident

Публикации:
    1,108
    от:
    Варна
    За 50s съм чел каквото съм намерил в нета, защото мой приятел искаше да си я купува, но после се спря на 97-ца. Не съм я виждал на живо, за да направя сравнение. За 35-цата съм писал няколко пъти мнение. Това което ми харесва при нея е: лесно зареждане; много надеждно и удобно заключване на цевта; малко по-лека от 97к.
    50s я дават 16 джаула, което при по-малкия и обем на цилиндъра в сравнение с 35s, предполага по-силна пружина и по-голям откат. Иначе и двете са с rekord спусъка, който е отличен.

Toto Rino, Hidden and Gadnqra like this.
  5. xpresident

Публикации:
    1,108
    от:
    Варна
  6. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    723
    от:
    София
    Няма съмнения в шарнирната връзка и заключването на цевта при HW,просто силовото и отключване е неприятно!А съвета ми за стрелба прав е свързан с ергономиката и масата на пушките,там малко издиша и 98-цата!
    Със сигурност,една от вероятните може би е защото за парите си "взема" повече от колкото дава,но...за мераклиите се намират тук там все още :p
    https://airgunshop.gr/1.-aerovola-tufekia/elatiriou/feinwerkbau/?cookies_accepted=Y

Gadnqra, Toto Rino and xpresident like this.
  7. м.данев

м.данев Новодошъл

Публикации:
    15
    от:
    Варна
    От Англия има пушки втора употреба ,който са почти нови и са 16 дж и са на добра цена . Аз от там си взех HW97 , сега ще и поръчам тунинк кит от щатите

8. ATO

ATO Потребител

Публикации:
    97
    xpresident, последното ти мнение е hw35, така ли? Аз в Мундилара видях hw35 Е а не S, дано не бъркам.
    t.marev, за какво може да служи въздушна пушка, ако няма да се ходи по състезания? Разбира се, че да си правим кефа със синът ми, да стреляме по мишени и капачки. Затова предпочитанията ми са към по-сромна пушка, вкючително и към по-скомен разход, но и към малко по-висока точност. Не, че Browning-а не стреля добре, нашата гарга си е най-хубавата. С теб сме беседвали доста по темата. Ще ми се да хвана нещо в ръце с каквото съм стрелял като младеж в клуба.

Последна промяна: 8 Октомври 2019
  9. t.marev

t.marev Потребител

Публикации:
    212
    от:
    Пловдив
    Може да служи за много работи......Като почнеш от кол за домати, та стигнеш до игра на стражари и апаши!:) За целите, които си изброил, наличния ти арсенал ще свърши работа според мен.
    Като искаш пушка,която да е хем скромна, хем точна, хем като тия с които си стрелял едно време, значи търсиш Славия, Диана Иж или още каквото там сте имали в клуба. Защо си се спрял на Вайраух, не знам. Сигурно е точна, но едва ли може да мине за скромна. Но щом ти харесва, обади се на човека от обявата, иди виж я, гръмни десетина сачми, пък то ще си покаже.
    Иначе всяка гарга е хубава, въпросът е да е кацнала на подходящото място.

ATO харесва това.
  10. ATO

ATO Потребител

Публикации:
    97
    Тази от обявата е много над бюджета, не е от скромните.

11. xpresident

Публикации:
    1,108
    от:
    Варна
    Славия или ИЖ си заслужават само в случай на носталгия към времето на ОСО. Байкала не е това което бяха ИЖ-вете с които стреляхме, а нова Славия се купува за 400-500лв, което е със стотина лева под Вайрауха. Колкото и да харесвам Славиите, качеството на изработка е много под Вайраух. Оксидация, мерници, спусък, приклад, нямат нищо общо. Като точност нека каже някой който стреля със Славия с оптика. Цевите на чехите са качествени, но на Вайрауха (пружинките) са безкомпромисни - на 25м с пипната пушка групите са 5-10мм.

Kifa, ATO, Gadnqra and 4 others like this.
  12. ATO

ATO Потребител

Публикации:
    97
    Пак отиваме встрани, както винаги. Въпроса ми беше за двете пушки или алтернатива на същата цена. Немога да си купя нещо за което нямам пари или не искам да дам толкова много предвид целите за ползване. Аз немога да ѝ направя тунинг, непознавам и такива, които могат. Искам да си ползвам пушката така, както е от завода. Колкото може, толкова. :)

Последна промяна: 9 Октомври 2019
  13. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    2,800
    от:
    Добрич
    При така поставеното условие, си купи тая която на теб ти харесва повече.

Kifa, Gadnqra, ATO and 1 other person like this.
  14. ATO

ATO Потребител

Публикации:
    97
    Благодаря! ;)

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена