Webley Raider - Raider 1 / Raider 10

A

Anonymous

Гост
Искам да споделя впечатленията си от Webley Raider Single Shot. Пушката е много качествено изработена. Цевта е LW 16мм дебелина, дължината и е 44.5 сантиметра. Приклада е от орех - не е лакиран. Затвора е болт екшън и е масивен и здрав.
 

cdman

Администратор
Re: Webley Raider Single Shot - FAC 5.5

Ще се радваме и снимки да видим :) честито за придобивката.
 

silver bullet

Редовен Потребител
От изстреляни 200 съчми баракуда 5.5 най добрата група, която постигнах е 2 сантиметра на разстояние 60 метра. Повечето групи на 60 метра със същите съчми бяха 2.7 – 3 сантиметра. По принцип искам групата на 50 метра да е 1 сантиметър, а на 70 метра 1.5 сантиметра. Имали някой, който да е постигал група 1 сантиметър на 50 метра, и с каква пушка? Интересувам се коя пушка с над 45 джаула енергия, може да прави група 1 сантиметър на 50 метра?
 

Attachments

  • IMG_0599.JPG
    IMG_0599.JPG
    227.8 KB · Прегледи: 1,106
  • IMG_0600.JPG
    IMG_0600.JPG
    223 KB · Прегледи: 769
  • IMG_0603.JPG
    IMG_0603.JPG
    174.3 KB · Прегледи: 1,338
  • IMG_0608.JPG
    IMG_0608.JPG
    205.2 KB · Прегледи: 1,054

Termina4

Потребител
групите които правиш са много добри и пушката изглежда страхотна :bravo: A за това каква пушка ще ти свърши работа ще напиша в темата за избор на пушка
 

silver bullet

Редовен Потребител
има ли начин да вдигна силата на уеблито без да го съсипя? Ако имам 15 изстрела с 60J ми стигат. Но е грехота ако се съсипе тая хубава пушка :mad:
 

Termina4

Потребител
може да дигнеш скороста като поставиш шайби под пружината на ударника-слагаш мериш скороста и така
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
silver bullet написа:
има ли начин да вдигна силата на уеблито без да го съсипя? Ако имам 15 изстрела с 60J ми стигат. Но е грехота ако се съсипе тая хубава пушка :mad:
Имам Уебли като тези в Сотис. Ако тялото на клапана и клапана са еднакви то за такава мощност ще трябва да се разширят проходните сечения, да се изтъни щтока на клапана и да се преработи клапана. По- добрия вариант е изработка на ново клапанно тяло с необ ходимите сечения. А слагане на по-силна пружина и утежняване на ударника се поразбира :)
Лично мнение е,че тези пушки са за мошности до 40 максимум 50 дж.
Успех.
 

Yasho

Потребител
Лично мнение е,че тези пушки са за мошности до 40 максимум 50 дж.


дайте инфо пушката оргинално на колко J e ,колко и е резервуара,колко изтрели прави с едно зареждане,че нещо съм се загледал по нея заради малкото и тегло:)
 

bateelmo

Потребител
То мен ако питате всички пушки в кал 5.5 стрелят наи добре с 40 джаула и максимум 50. По големите мощности просто са за следващия калибър. 60 до 80 джаула е мощност подходяща за 25ти калибър по ред причини.
 

tzocho

Потребител
bateelmo написа:
То мен ако питате всички пушки в кал 5.5 стрелят наи добре с 40 джаула и максимум 50. По големите мощности просто са за следващия калибър. 60 до 80 джаула е мощност подходяща за 25ти калибър по ред причини.
:offtopic: Има подобна зависимост - калибър/мощност, но за всички пушки в 5.5 не си прав. Куршум .22 Winchester Magnum Rimfire с тегло 40 грейна (2.6г.) излита с 580 m/s и носи цели 439 J при това с доста голяма точност. ;)
 

dilom08

Редовен Потребител
е то ако става дума и 5,56х45 нато прави 1000 м/с с почти 4 гр. и стреля точно, но тук става дума за ВЪЗДУШНО оръжие.
 

gggenata

Потребител
Здравейте,

Не е съсвсем по темата, но е позамряла малко а искам да споделя че имам познат който има на склад няколко бройки чисто нови
Уебли Раидер 10, кал 5,5 в 16 джаула фабрично които е готов да продаде изгодно при интерес.Пушките са хубави с дървен орехов приклад като тези на снимките по долу и фабрично заглушени цеви (май са валтерски),

ако някой има интерес може да ми пише на лични и да му дам повече информация.

Само да допълня цената е много добра.
 

apapazov

Редовен Потребител
пиши тука
ако цената е добра ще ги наскачат а ако е като навсякъде ще е трудно/имам предвид изгодно е доста разтегливо понятие/ :cheers:
 

angelmr

Редовен Потребител
Само за сведение, конверсията 16-40 джаула се оказа доста голямо предизвикателство преди няколко години, а 16 джаула в 5.5 не е най-добрата комбинация.
 
Нагоре