Walther maximathor

Alecks

Новодошъл
Здравейте,
Нов съм във форума и ако нещо не пиша като хората моля да ме извините.
Имам нужда от съвет за pcp.
Двоумя се между Cometa Lynx v10 и walther maximathor.
На пчти една цена са със доста сходни показатели. Кое според Вас по-опитните е по-добро?
До сега се забавлявах с едно Gamo Hunter 1250 с газово бутало, но мисля че е време да сменя пушкалото.
 

andi

Редовен Потребител
Досега май никой в БГ не виждал на живо Максиматора . И аз не знаех за него , но миналата седмица ми се обадиха че ще ми дадат 1 такъв за тест и ревю .
Иначе Комета съм тествал и за мен е фаворит в съотношение цена-качества .

http://forum.airguns.bg/index.php?threads/walther-1250-dominator-и-моделите.110/page-26#post-229107
 

dimo752

Новодошъл
Здравейте,някой може ли да ми каже дали Валтер максиматор има редуктор?Някъде в чужд форум четох,че няма а в БГ. магазини ми казаха,че имал.Благодаря предварително
 

lynx

Редовен Потребител
Може да се добави, продават готови за Максиматора.
 

andi

Редовен Потребител
Какъв и откъде Рачо ?
В цилиндъра не може да се сложи , по особен е .
Трябва външен , и наистина специално за него , С друг БК ли се продават тези редуктори ?
 

dimo752

Новодошъл
Досега не съм стрелял с ПЦП и подлъган от продавачите си я поръчах с дадено капаро.Сега въпроса ми е дали си заслужава пушката,може ли и дали е удачно да се подобри или да се помъча да я върна?
 

lynx

Редовен Потребител
Какъв и откъде Рачо ?
В цилиндъра не може да се сложи , по особен е .
Трябва външен , и наистина специално за него , С друг БК ли се продават тези редуктори ?
Доколкото помня, бяха го направили с универсален редуктор от Huma, предполагам че е от тези:
https://www.huma-air.com/Universal-pressure-regulator
Пишеше, че резервоара е злобно залепен и трябва сериозно напичане и бой за да се разглоби.
Който иска да си запази многото джаули, редуктора въобще не бил за него.
Също така пишеше, че може направо да се присади резервоар в комплект от Доминатора, но цялото удоволствие ще струва доста пари.
(ако намеря темата ще ти я пратя)
 

andi

Редовен Потребител
Универсален на неговия цилиндър не може да се сложи - сигурен съм . Все пак Валтерите ги знам като дланта си , над 20 са минали през мен .
Максиматора е с цилиндър като моя (267 см3) и предполагам затова е толкова скъпа самата пушка , но бк е директно на него , като при Еваникс и Хатсан , и не е направен да се сваля. Правя специален ключ , който е еднократен и ако успее да свали БК вече за нищо не става и се хвърля .
Доминатора сега е с 205 см3 300 баров цилиндър , с външен редуктор и комплекта ще излезе златен с тях - много са скъпи . Ротекса е с 200см3 евтина бутилка на 200 бара и Доминаторския редуктор .
 

sts1969

Редовен Потребител
Досега не съм стрелял с ПЦП и подлъган от продавачите си я поръчах с дадено капаро.Сега въпроса ми е дали си заслужава пушката,може ли и дали е удачно да се подобри или да се помъча да я върна?
Защо искаш да я връщаш без да си придобил впечатления за нея, пушката е красива, цевта ти е Валтреска и гарантирано е на световно ниво. Ако си я поръчал в калибър 5.5 значи едва ли си я взел за състезания до 16J, и редуктор не ти е необходим поне на първо време. Ако си я поръчал в калибър 4.5, след време може да се замислиш евентуално за един външен редуктор (аз съм с външен редуктор), и пушката ще стане скалпел готов за състезания. :cheers:
 
Последна промяна:

apapazov

Редовен Потребител
Редуктора не е панацея. При едни правилни настройки може да се докара еднаквост на истрелите като на редукторна пушка и без него.
Да не казвам че като тръгне да прави въртели редуктора ставаш луд докато го вкарал в пътя.
Стреляй си така и се кефи на новата пушка
 

batnan

Редовен Потребител
Досега не съм стрелял с ПЦП и подлъган от продавачите си я поръчах с дадено капаро.Сега въпроса ми е дали си заслужава пушката,може ли и дали е удачно да се подобри или да се помъча да я върна?



В другата тема за Валтерите http://forum.airguns.bg/index.php?threads/walther-umarex.110/page-27 има добри отзиви за Максиматора.
 

dimo752

Новодошъл
Редуктора не е панацея. При едни правилни настройки може да се докара еднаквост на истрелите като на редукторна пушка и без него.
Да не казвам че като тръгне да прави въртели редуктора ставаш луд докато го вкарал в пътя.
Стреляй си така и се кефи на новата пушка
Някой може ли да ми препоръча човек от Пловдив който може да ги направи
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Е та ти още не си я взел и вече я подобряваш...все пак е Валтер,вземи си хубава оптика,чашки ,бутилка(помпа) постреляй и пиши какво не ти харесава!Ти кажи първо какво очакваш да стане с редуктора,ако очакваш да стане 5,5-90J едва ли ще се получи!
 

dimo752

Новодошъл
Е та ти още не си я взел и вече я подобряваш...все пак е Валтер,вземи си хубава оптика,чашки ,бутилка(помпа) постреляй и пиши какво не ти харесава!Ти кажи първо какво очакваш да стане с редуктора,ако очакваш да стане 5,5-90J едва ли ще се получи!
Прав си,като ми я доставят първо ще пострелям а после ще пиша.А колкото до редуктора доколкото знам е за еднаква скорост на изстрелите.А може ли да ми препоръчаш оптика до 400лв.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Ми някои хора ще се посмеят ако аз ти дам съвет за оптика,но ....аз съм имал Конус и Липърс нещо 6-24х32,до колкото си спомням,от Конуса бях по доволен ,много бистра и тънък кръст.Ако някога пак си купя пушка над 30дж. оптиката ще бъде в първа фокална равнина .У нас избор няма,така че или от вън или каквото има,гледай да има торове и възможно по тънък кръст.Аз съм доволен от моя Валтер за 300лв.,но има и по бистри за същите пари,особенно и втора ръка
За редуктора си в час :)
 
Последна промяна:

SvilenP

Редовен Потребител
Ако искаш виж тази оптика в Алито DISCOVERY FFP VT-T 6-24×50 SFVF DLT MIL
 
Нагоре