Walter CP99/88

cdman

Администратор
Като гледам как се развиват нещата с пистолетите може скоро да се наложи да им направим отделен подфорум. Мисля че е добра идея да направим по едно кратко ревю на тези модели които притежаваме. Ще нахвърля набързо това което знам за моя walther CP99

1. Цена - около 250лв
2. Почти целият е метален , тежък и същевременно елегантен , изглежда като истински 9мм :)
3. Икономичен - с една бутилчица СО2 прави 60-70 изстрела ( ползвам основно GAMO )
4. Мушката може да се настройва по хоризонтала
5. В комплекта си идва с два 8-зарядни барабана книжка , пластмасов куфар , книжка с инструкции на английски и резервна част за ръкохватката ( вижда се долу в снимките )
6. Има релса отдолу пред скобата на спусъка - 20мм на която може да се монтира лазер - продава се фабричен такъв точно за тоя пистолет и струва около 100лв.
Може да се пригоди и друг с подходящ крепежен елемент.
7. Пистолета няма откат , има единично и двойно действие на спусъка , както и декокер ( с него може безопасно да се освободи заредения чук за клапана )
8. Намерих резервни барабанчета във ВИП София по 3 в комплект на обща цена от 12лв - така с 5 броя по 8 заряда имаш 40 изстрела бързо :)
9. Като цяло това не е спортен модел а по скоро добра плякалка - според мен не може да се мери с такива като Crosman 2300T , обаче помага да се усвои идеята за стрелба с пистолет - аз лично първите пъти като ходих на стрелбището да стрелям с 9мм боен от адреналина не можех да се концентрирам върху самата стрелба - след като изгърмях 1000 чашки с тоя резултата определено беше по добър - един вид сухи тренировки :)

Забравих да допълня - скорост около 105м/сек с гамо мач 4.5мм чашки и то при напълно нова бутилка - после почва да пада до около 90-95 метра/сек

Ето и снимки:
 

Attachments

  • cp99-1.jpg
    cp99-1.jpg
    327.8 KB · Прегледи: 611
  • cp99-2.jpg
    cp99-2.jpg
    286.3 KB · Прегледи: 524
  • cp99-3.jpg
    cp99-3.jpg
    296.6 KB · Прегледи: 521
  • cp99-4.jpg
    cp99-4.jpg
    209.4 KB · Прегледи: 496
  • cp99-5.jpg
    cp99-5.jpg
    275.5 KB · Прегледи: 608
A

Anonymous

Гост
Един приятел си купи точно такъв СР99 и да кажа чесно не съм доволен от пистолета :-( На външен вид е много добре, железен, масивен мн. добре изгеждащ може да стреснеш някой :)
На около 400 изстрела в цевта започна да се усеща луфт и "точноста" му се изгубила. Стреля се с чашки на Гамо.
Аз притежавам СРSport и много ми харесва, няма кой знае каква точност и сила, но става да си стреляш по шишета и кутийки.

пп Тук в Русе барабанчетата струват 15лв. бр.
колега от къде ги купуваш по 12лв 3 бр.?
 

DANNY

Редовен Потребител
Когато аз си търсих таквиз барабани имаше по 16лв. Валтерски и още някъкви други по-евтини, може и тия да са били от 12лв. Но за цена като- 3бр за 12 лв.не съм чувал.

Използвах връзките на този дето ми го продаде навремето, та успях да си купя само СО2 на едро. 50бр.х1,50лв.

А и относно цевта дето се разхлопала. Аз тоз проблем го нямах. Не знам колко бе стреляно с него преди аз да го купя /но е доста/. Аз думнах 42 бутилки с СО2 и нямаше проблеми. Смених го в старият форум за Байкала

Имах друг проблем, счупване на пълнителя за СО2, та се наложи взимане на нов. Нов във ВИПа беше 80лв.
Но заедно с едровата ми покупка на бутилките. Та не знам колко е на щанда.
 

cdman

Администратор
много странно - аз си спомням че ги купих в торбичка , на която май имаше етикетче 12лв - почвам да се чудя дали имам грешен спомен или наистина се е объркала продавачката , ще проверя да си намеря касовата бележка да разрешим тая мистерия.
 
A

Anonymous

Гост
Аз тъкмо се зарадвах, че ще мина тънко с 12лв пък то... :(
Относно луфта, който получи пистолета и аз нямам обяснение, беше на кутия и половина чашки.
Разхлопа се това цялото нещо, което излиза напред котато слагаш барабанчето, то ялото се мести.
Аз моя СРспорт го взех 2-ра ръка, но нямам такива проблеми.
Моя пистолет стреля малко в ляво и леко надолу. Мога да коригирам само по хоризонталата по вертикала незнам как и дали е възможно?
 
A

Anonymous

Гост
На десет метра би трябвало по вертикала да стреля точно в десятката, понеже няма възможност да корекции. Ако не е така, проблемът най-вероятно е в стрелеца (не се взема равна мушка, или не се дърпа правилно спусъка, и пр.).
 
A

Anonymous

Гост
Най-накрая се престраших и разглобих валтера. Причината - много твърд спусък, освен това ходът му не беше еднакъв във всички случаи. В интернет бях чел една статия за разглобяването му със снимки, но след това не можах да я намеря отново и карах по спомени. В крайна сметка резултатът е доста по-мек и приятен спусък. Сега след продължителна стрелба не си чувствам показалеца изтръпнал, както преди. Интервенцията е съвсем проста за изпълнение, трудността беше да се установи проблемът (който според мен е фабричен). Механизмът на пистолета е доста сложен и не препоръчвам разглобяване от хора, които не са съвсем уверени в техническите си способности. Има доста пружинки, които са малки и склонни да изхвърчат в неизвестна посока :). Авторът на статията, която четох, пишеше, че след разглобяването престанали да му работят някои неща (май беше дабъл-екшъна и още нещо). При мен нямаше такива проблеми.
 

mitkui

Потребител
Купих CP 99 ,днес ще се опитам да го съпоставя с Байкала. :cheers:

Ето я статията за разглобяването :http://quaest.livejournal.com/33352.html
Някой ако може да подскаже как да си омекотя спусъка ,ще бъда благодарен :)
 

biserterziyski

Потребител
колеги искам да ви попитам решил съм да си купя пистолет,спрял съм се на цп 99,компакт и на хеклера п30.Моля споделете мнение кои е по добър като мащност ,точност .
 

sharpbg

Потребител
и аз имам само че моят е cp Sport на ваншен вид нямат разлика с CP99 за дизаина говоря и начина на действие,но наистина спусака е доста твърд,доста повече в пъти от този на другия ми в подписа ми,но пък за сметка на това се държи много добре с тези чашки http://shop.gunman.biz/gamo-magnum22-pi-1295.html доста е точен като за пистолет.
 

biserterziyski

Потребител
Малко скъп ми идва,бюджета ми е 240 макс,искам да е максимално метален,но цп88 нещо и на вид не ми харесва особено.Гледах в нета и берета пх сторм -някои да го знае?Мерси за мненията :no:
 

mitkui

Потребител
Ми аз не съм го виждал на живо ,обаче има разни благинки."Blowback action" ,стреля и с чашки и със съчми.Абе може да се пробваш :)
Виж някое филмче в youtube или в pyramidair и ще се ориентираш.
 
Здравейте, някой има ли пълнителят на Walther cp99, като резервен , защото на моят се прецака горе часта където преминава гаста към цевта.
 

Kill-op

Новодошъл
Здравейте,
Имам един CP88 който изпуска газ след поставяне на бутилката. Предполагам уплътнението се е втвърдило и е заминало. Някой дали може да ме насочи към майстор в София, който може да го смени и поправи? Преди години го носих на майстор, ама явно нищо не беше оправил, а ми се ще да потренирам с малкия, като се затопли времето...
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
СО2 пищак... по думите на колегите това е най-честия проблем при този тип оръжия.
Препоръките са да му се поставя СО2 балонче непосредствено преди употреба и след като се напуцаш да махаш балончето.
Ако си майсторляв, разпарчетосвай си го и си го обслужвай сам.
 

Kill-op

Новодошъл
СО2 пищак... по думите на колегите това е най-честия проблем при този тип оръжия.
Препоръките са да му се поставя СО2 балонче непосредствено преди употреба и след като се напуцаш да махаш балончето.
Ако си майсторляв, разпарчетосвай си го и си го обслужвай сам.

Аз бих се пробвал, ама откъде да си купя оплътнението?!
 

lynx

Редовен Потребител
Из нашите магазини трудно ще намериш уплътнението.
Може да пробваш да прозваниш оръжейните магазини и сервизите им, може да изскочи заека отнякъде но вероятността за успех не е голяма.
В Английския Ибей ги има, но цената е по-висока, а и вече вноса от там се усложни.
https://www.ebay.co.uk/itm/Walther-...277642&hash=item3b2c8a409d:g:S7kAAOSwmh1Z47Pn
 
Нагоре