ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

anibis

Редовен Потребител
Беше ми любопитно - за това попитах !
Зависи от много работи,колко си висок,колко са ти големи стъпалата,идр. Но за онова време,е да прието е но за сегашното си имаме толкова много екстри. Та за 2м е прието но не на 100% защото както писах по-горе,всеки е различен но за 2м е прието три крачки.Човека който ги прави,не трябва да е под 185см. Респективно,и номерата на ходилата,ще са мин.макс/42-44/ 2м три крачки...
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Оптика - Vectror Sentinel 4-16x50 - спря да и работи паралакса. Тотално. На тумблера има три стопорни болтчета. Развих ги за да извадя врътката и да го раздвижа, но изобщо не се вади.
Има ли някай майстор, който може и се наема да я отремонтира?
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Някой да има опит с биноклите да препоръча сносни модели и марки? Нещо с добро съотношение цена/качество?
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Някой да има опит с биноклите да препоръча сносни модели и марки? Нещо с добро съотношение цена/качество?
Погледни серията Дискавъри примерно 10х42 от доста четене из специализираните форуми и групи го дават като най добрия избор до 500 лева
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Погледни серията Дискавъри примерно 10х42 от доста четене из специализираните форуми и групи го дават като най добрия избор до 500 лева
А нещо до 100-150лв? Или за толкова да се ориентирам към алито :D
 

rivan

Редовен Потребител
За туризъм ползвам БП 8х30
В колата държа едно Тенто 10х50
За нощно 7х50
Ако ще си гледаш мишените вземи монокъл(зрителна тръба) с поне 50х увеличение
Аз залагам на старото производство.
Колегата ме е изпреварил за секунди!
 
Последна промяна:

radosten

Потребител
Колеги, моля за мнение за тези две оптики Vortex 6-24×50 FFP Diamondback EBR- 2C DBK или Element HELIX 6-24×50 FFP Благодаря предварително за мненията.
 

Amfo

Редовен Потребител
Прочети тук .
Надявам се знаеш английски. Като цяло са важни лещите. Съмнявам се производител да сложи качествени лещи и смотана механика . И няма такова понятие HD (High Definition) при оптически прицел. Все пак не си купуваш телевизор или монитор . Имай предвид, че element е направена от хора стрелящи с пневматично оръжие , но за мощни пушки . Зависи от пушката ,може да ти се наложи да ползваш регулируеми монтажи . За вортекса може да прочетеш из ловните форуми . И както многократно е писано в този форум , избиране на оптика по интернет без да се види не е много добра идея . Тъй ,че и аз искам да погледна през оптиката на emci74 .
 

radosten

Потребител
Прочети тук .
Надявам се знаеш английски. Като цяло са важни лещите. Съмнявам се производител да сложи качествени лещи и смотана механика . И няма такова понятие HD (High Definition) при оптически прицел. Все пак не си купуваш телевизор или монитор . Имай предвид, че element е направена от хора стрелящи с пневматично оръжие , но за мощни пушки . Зависи от пушката ,може да ти се наложи да ползваш регулируеми монтажи . За вортекса може да прочетеш из ловните форуми . И както многократно е писано в този форум , избиране на оптика по интернет без да се види не е много добра идея . Тъй ,че и аз искам да погледна през оптиката на emci74 .
Съгласен съм с теб, но как да погледна и през vortex, за да направя преценка. А пушката ми е тунингована и е към 70-80 j.
 

Васил Василев

Потребител
Прочети тук .
Надявам се знаеш английски. Като цяло са важни лещите. Съмнявам се производител да сложи качествени лещи и смотана механика . И няма такова понятие HD (High Definition) при оптически прицел. Все пак не си купуваш телевизор или монитор . Имай предвид, че element е направена от хора стрелящи с пневматично оръжие , но за мощни пушки . Зависи от пушката ,може да ти се наложи да ползваш регулируеми монтажи . За вортекса може да прочетеш из ловните форуми . И както многократно е писано в този форум , избиране на оптика по интернет без да се види не е много добра идея . Тъй ,че и аз искам да погледна през оптиката на emci74 .

И аз, ще купувам Елемент, но нямам приятели с тоя модел оптика да погледна през нея. За това ни е важно мнението на колеги който я притежават. https://arms-bg.com/optiki/optika/optika-element-optics-helix-6-24x50-apr-1c-sfp-mrad/
 
Последна промяна:

aleksi

Новодошъл
Моля, да ми препоръчате оптика за пистолет Хатсан 25 суперчарджър 4.5 мм с газова пружина Vortex. Да не е Липърс, нещо по-евтинко търся. Или пък някакъв бързомерец подходящ. Стрелба до 15 м по мишени.
 
Нагоре