VII-ма национална среща - есен 19 - 21.09. 2009

cdman

Администратор
7-мата национална среща на любителите на въздушно оръжие в България ще се проведе на датите 19,20 и 21 Септември 2009 година в местността Узана

ПРОГРАМА:

19.09. - 12 - 14 ч. регистрация на участниците
14 - 18 ч. състезание по ФТ - първи кръг
16 - 19 ч. варминт, пн. бенчрест
След 19 ч - скари, барбекюта и пр. благини


20.09. - 09 - 13 ч. състезание по ФТ - втори кръг
10 - 13 ч. състезание с пневматичен пистолет и пн. бенчрест - който не е успял предния ден
13 - 14 ч. награждаване на победителите по ФТ, пистолети, бенчрест, варминт
14 - 17 ч. Общо събрание на БАФТ

По отношение на ограниченията при ФТ
както е прието до сега:

до 6.35 калибър
и до 60 джаула
това се прави с цел да може по голям брой колеги
да имат удоволствието да практикуват този спорт


над тази мощност са два модела пушки / имам предвид масови / - Суматра и Еваникс
до този момент не са правени проверки за мощността преди състезанието
нито са спирани състезатели с многозарядни такива / това ще е така и този път /
но както отбеляза и st_beer счупени непоправимо мишени до сега не е имало

както знаете на срещата ще се коментират и регламентите за състезанията
и е въпрос на разисквания дали да се приемат по сериозни ограничения
от тези написани по горе


Такса за участие - 10 лв


Мишена за стрелба с пистолет: http://shooting-ua.com/Target/Olympic_1 ... rget-1.pdf


Ето ги медалите и купите, които ще ви очакват на Узана :).

014435405.jpg


kupi.jpg



shooter написа:
Завърши VII та национална среща

Първо искам да благодаря на Архитекта
благодарение на неговите усилия и вложени лични средства
успяхме да се съберем и видим за пореден път.
Благодаря на всички, които посетиха нашата среща !

Времето не беше благосклонно към нас – Балкана ни посрещна с дъжд и мъгла.
Първия ден на 19.09. преваляванията продължиха с прекъсвания до късния следобед
Тревата по поляните беше прогизнала от вода, както и нашите дрехи, когато се разходихме да видим терените.
Независимо от времето, на терасата на хижата, стрелбите продължиха и след падане на ноща, проведоха се изпитания и сравнения на фенери и лазери. В топлите помещения разговорите продължиха да късно, срещнахме се с нови любители на пневматичното оръжие, както и с приятели от предните срещи. Благодарности на Тихомир и Силвия за томболата. На Тихомир още поне 50 години му желаем да се кефи с пневматиката.


На следващия ден 20.09. от сутринта пекна слънце и благодарение на усилията на колегите Бор, st_beer, Фатален, Еро, Луфтвафе и много други в спешен порядък беше подготвено трасето за ФТ, което трябваше да бъде съобразено и с условията в гората – въпреки малкия брой мишени / 17 / преминаването по него не беше никак лесно,
заради калта по голямата част от мишените трябваше да се стреля прав.
Поради липсата на време отпадна състезанието по варминт.

Въпреки трудностите и малкото време с което разполагахме,
успяхме да прекараме един наситен със спортни събития ден
Ето и резултатите от него:

ФТ - ПЦП

1. Ангел Манолов / Бай Ачо / - АА 200 – 17 т.
2. Петко Костов / Стероид / - Бам 50 – 16 т.
3. Стефан Романов / Луфтвафе / - ФХ Т 12– 16 т.
4. Петко Петков /Петкоф / - ФХ Гладиатор – 16 т.
Местата между 2 - 4 място се разпределиха след надстрелване
5. Милен Миладинов /Милен_м/ - АА 400 – 15 т.
6. Бранимира Сърбинова /Мира бис/- АА 400 - 14 т.
7. Диян Андреев / Анди / - Валтер 1250 - 14 т.
8. Божидар Чудомиров / Фатален / - АА Ев2 – 13 т.
9. Йордан Петков / Хлапето / - HW 100 – 13 т.
10. Еран Калафатчиев / Еро / - Бам 50 – 13 т.
11. Тодор Жейнов / Хобос / - Бам 50 – 11 т.
12. Владимир Караданев /Маверик / - Бам 50 – 11 т.
13. Борислав Пенев / Джбоби / - Бенджамин – 10 т.
14. Евгени Христов /GTD / - Еваникс – 10 т.
15. Динко Христов / Динката / - 9 т.
16. Михаил Абрамов / Братушка / - Бам 50 – 8 т.
17. Владо Върбанов / Килър / - Еваникс – 8 т.
18. Светлин Симеонов / Сдман / - АА 200 - 6 т.
19. Генади Павлов / ГГената / - 6 т.
20. Силвия Тодорова / Сиси / - 4 т.

ФТ – ППП
1. Стефан Романов / Луфтвафе / - HW 90 – 15 т.
2. Янко Борисов / Бор / - 14 т.
3. Петко Петков / Петкоф / - 11 т.
4. Георги Стефанов / - 8 т.
5. Милен Миладинов – ЦФХ -8 т.
6. Бранимира Сърбинова – ЦФХ -7 т.
7. Любомир Здравчев / Саундмакс / – Бам 40 – 7 т.
8. Михаил Абрамов – ЦФХ – 7 т.
9. Диян Андреев / Анди / - Бам 21 – 7 т.
10. Иван Карачомаков / Терминал / - 7 т.
11. Момчил Борисов / Вилхем Тел / - 4 т.
12. Георги Томов - / Джони 1996/ - 4 т.
13. Динко Христозов / Динката / - 3 т.


Бенчрест – ПЦП

1. Генади Павлов / ГГената / - 1.842 моа
2. Петко Костов / Стероида / - 1.977
3. Силвия Тодорова / Сиси / - 1.989
4. Диян Андреев / Анди / - 2.387
5. Петко Петков /Петкоф / - 2.495
6. Бадбой - 2.893
7. Иван Карачомаков / Терминал / - 3.090
8. Димитър Атанасов / Димо_Атан / - 3.203
9. Тихомир Тодоров /ММСТ/ - 3.541
10. Йордан Петков / Хлапето / - 3.689
11. Михаил Абрамов / Братушка / - 4.336
12. Ивайло Петров / Ссиво / - 5.969


Бенчрест – ППП

1. Янко Борисов - / Бор / - 2.770 моа
2. Стефан Романов / Луфтвафе / - 3.011
3. Валери Димитров / Варко / - HW 90 – 3.379
4. Георги Стефанов – АА Pro sport – 3.414
5. Петко Петков / Петкоф / - 6.502
6. Пламен Иванов / Архитекта / - 8.109

Най добра група – Стефан Романов – 0.138 моа


Пневматичен пистолет

1. Николай Стефанов / Нико / - Кросман 2300 – 152 т.
2. Ивайло Иванов / Деймос / - 134 т.
3. Йордан Петков / Хлапето / - 131 т.
4. Петко Петков / Петкоф / - 121 т.
5. Иван Карачомаков / Терминал / - 120 т.
6. Пламен Иванов / Архитекта / - 118 т.
7. Светлъо /Акела 1 / - 107 т.
8. Силвия Тодорова / Сиси / - 103 т.
9. Борислав Пенев / Джбоби / - 76 т.
10. Михаил Абрамов / Братушка / - 75 т.
11. Георги Стефанов – 61 т.
12. Динко Христозов / Динката / – 55 т.


Комплексен победител – Стефан Романов – 24 т.


На победителите честито !
На останалите - до нови срещи !


Ето и снимките до момента:

Dinkata
http://dinkataaa.snimka.bg/hobby/uzana- ... 1.14961914


Братушка
http://bratushka.snimka.bg/hobby/airgun ... -09.423868

или
http://www.airguns.bg/files/bratushka/B ... .part1.rar
http://www.airguns.bg/files/bratushka/B ... .part2.rar
http://www.airguns.bg/files/bratushka/B ... .part3.rar
http://www.airguns.bg/files/bratushka/B ... .part4.rar
http://www.airguns.bg/files/bratushka/B ... .part5.rar


Ivodoc
http://www.filefront.com/14575139/Uzana20.09.09.rar/

Bor1968
http://bor1968.snimka.bg/family/uzana-2009.424382
 

djboby

Потребител
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Условия:

1.Да е достъпно и лесно намераемо за всички.
2.Да е на място кадето може да се опънат палатки ако времето позволява.
3. Да има Хижа която да е на приемлива цена.
4. Хижата да разполага с услугата да си правим ни сами яденето и пиенето.
5.Ако сме на палтки терена да разполага близост с вирче или някъв водоем, чешма.
6.Мястото за стрелби и състезания да е събразено с хората и багажа така че да са достъпни(ако е надалече мястото за стрелби така да е събразено че да може да се стигне с кола).
7.Да се намери някоий да го организира след тези условия.

Тези условия не си ги измислям, те са на основа на наши коментари тука и на срещи. Ако съм пропуснал нещо някой може да допълне, но според мен това са основните условия на които трябва да гледаме като избираме място за сабиране(състезание).
 
A

Anonymous

Гост
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

---
 

shooter

Потребител
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

djboby написа:
Условия:

1.Да е достъпно и лесно намераемо за всички.
2.Да е на място кадето може да се опънат палатки ако времето позволява.
3. Да има Хижа която да е на приемлива цена.
4. Хижата да разполага с услугата да си правим ни сами яденето и пиенето.
5.Ако сме на палтки терена да разполага близост с вирче или някъв водоем, чешма.
6.Мястото за стрелби и състезания да е събразено с хората и багажа така че да са достъпни(ако е надалече мястото за стрелби така да е събразено че да може да се стигне с кола).
7.Да се намери някоий да го организира след тези условия.

Тези условия не си ги измислям, те са на основа на наши коментари тука и на срещи. Ако съм пропуснал нещо някой може да допълне, но според мен това са основните условия на които трябва да гледаме като избираме място за сабиране(състезание).


8. Да е съобразено времето за провеждане, така че състезанието да протече в два дни
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Това си е един стандартен уикенд. Трябва да се пътува в петък за да се проведе в събота и неделя сутрин ако са 2 стрелкови дена.
Иначе Петък пътуване събота 2 кръга /евентуално NFT/ И неделя по колите.
Ако искаме повече време ще трябва да се съобрази с официалните празници. А това вече се видя, че не е най-удачният вариант. Много хора не дойдоха за да са със семействата.
Аз съм лесен семейството е с мен :) даже си мисля, че се кефят повече от мен :D
 
A

Anonymous

Гост
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Официален празник е добре, стига да са само 1-2 дни в повече. Но събирането на 5-6 дни е противопоказно за нас.
 

tzocho

Потребител
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Добре би било мястото да е равноотдалечено от крайните точки на страната, така че да е удобно за всички - примерно региона средна Стара планина (Троян, Тетевен, Априлци) или пък Подбалкана.
 

братушка

Редовен Потребител
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Ще припомня на всички дискусия от тази пролет:
http://forum.airguns.bg/index.php?topic=384.75

Колеги от В.Търново, С.Загора и Пловдив отсега да мислят за срещата наесен и в Русе да представят своите предложения. Там на място наживо ще решим за място на есенната среща.

За дата предлагам 25-27 септември.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Една Узана ? ??? ??? ??? (че и аз не издържам)
 

dinkata

Редовен Потребител
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Узана звучи ИДИАЛНО ;) А датата е повече от чудесна, стига да не бъде променена !
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Узана винаги става. Есента там за палатки не става, но хижата е много добра и няма смисъм от палатки.
Кой обаче ще се нагърби с организацията?
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: VII-ма национална среща - есен 2009


Доволни ли са участниците от предишната среща на Узана, не е ли ветровито там есента? Отскоро съм, не съм участвал, но познавам мястото, затова подпитвам. До коя хижа е било предишното състезание?
 
A

Anonymous

Гост
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Не съм бил досега на Узана,но доколкото си спомням от предишни изказвания във форума,изглежда поляните там са станали вече частни и май е щяло да има проблем със стрелбите.Разбира се не съм сигурен на 100%.Хубаво е някой дето е наблизо да провери/се обади и да каже как стоят нещата.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Мисля че Узана е със статут на Национален природен парк и е изключено поляните да са станали частни.
 

poacher

Потребител
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Хижа Узана се е доказала и за спането грижи няма.
Поляната до влека не става, но Милен последния път намери друга, която става.
Това означава обаче да се върнем пак на варианта с коридорите, което мен лично никак не ми се иска.
За съжаление в близост вече няма "силна" група, която да се нагърби с организирането на състезателната част във вида, в който напоследък се провеждат нещата.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

poacher написа:
За съжаление в близост вече няма "силна" група, която да се нагърби с организирането на състезателната част във вида, в който напоследък се провеждат нещата.
Е хубаво де, няма. но... и сам воинът е воин :rambo:! /Шегичка, не е за сам човек тази работа ;)/
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Ами той poacher го каза.
Няма кой да се заеме с организацията.
Ако има желаещи да организаират срещата на Узана, нека се обадят в темата.
Иначе като местоположение и хижа, Узана е идеалния вариант.
 

братушка

Редовен Потребител
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Да ви напомня, че в други теми и наживо е коментирано, че на тази среща трябва да се проведе и Първото Общо Събрание на Асоциацията.
Това означава, че отсега трябва да се подготвим за това. Мисля, че е добре хора от Управителния Съвет дори да пуснат отделна тема за това.
Добре е да определим Дневния Ред, да направим Номинации за новия УС, да подготвим документи за "Вътрешен Ред", които да се приемат от ОС и да определим задачите до края на годината, че направо и за следващата година.

Това означава, че мястото трябва да има условия за провеждане на Събрание. Мисля, че някоя хижа ще е по-подходяща от палатковия лагер.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

Никой не ми отговори доволни ли сте от мястото като климатични условия? Но продължава да се коментира Узана, затова приемам, че сте доволни. Според мен е неправилно да се очаква някоя близка регионална група да се наеме с организацията. Има си регионални срещи в които групите домакинстват. Повечето от тях се оформиха като open турнири и регионалните групи имат поле за изява като домакини. Една национална среща не трябва да има домакини. В нейното организиране трябва да участват повечето изявени клубове. Тогава резултатът ще е такъв, какъвто Асоциацията си го е сътворила.
На мен Узана ми е на 70км. Нищо че съм сам воин и опита ми в такова организиране е нулев. Мога да сформирам щаб от консултанти - колеги от регионалните групи с опит които познавам. Те ще обобщават предложенията и мненията в клубовете си и ще ги обсъждаме и финализираме като решения. Няма да има десетки страници коментари, ще се пускат анкети по конкретни въпроси и ще се върви напред. Комуникацията ми с тези колеги ще е основно чрез форума. Нито ще се виждам с тях, нито ще идват на Узана преди навечерието на състезанието.
Скромното ми лично мнение е, че националните срещи трябва да се провеждат на традиционни места. Веднъж като е прогонено едно място - следващия път е по-лесно. Вярно, по-интересно е всеки път сред нови природни картини, но организационно ще изисква доста повече усилия. Има вече достатъчно регионални сбирки - който иска разнообразие - мята се на колата и отива. А организацията на тези традиционни национални срещи трябва да става на ротационен принцип - тази година щабът е от едни хора, другата година - други. Същото трябва да е и с ръководството на Асоциацията - мандатност на ротационен принцип. Конференциите да са само отчетни, могат да се провеждат и във форума. Избора е ясен - всяко от големите регионални ядра излъчва ръководство за един мандат, после - следващото ядро. Това беше още по-скромно мое лично мнение. Очаквам вашите коментари.
 

shooter

Потребител
Re: VII-ма национална среща - есен 2009

В разговорите, които имах с колегите от софийската група
Божидар /Фатален/ каза , че гърците имат интерес да участвуват в наши състезания,
понеже съм пуснал съобщения до всички
национални асоциации по ФТ, които намерих в нета
е възможно и други колеги извън страната да проявят интерес и да дойдат.
Така че на есен може да сме изправени пред необходимоста във връзка
с наличието на чуждестранни участници да организираме мероприятие от типа на BULGARIA OPEN или по скоро да направим генерална репетиция за такова. Разликата от тези които провеждахме досега ще е в допълнителните класове на участници - 16 J, unlimited, дами, ветерани, Junior и т.н. В тоя ред на мисли е и необходимостта от спортен календар на асоциацията, който можем да обсъдим и приемем с консенсус в този форум, без да чакаме националната среща - тук например http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... php?t=5.15.

Това, което Архитекта казва е правилно и аз го подкрепям, а именно, че едно такова състезание има нужда от местен координатор и може да се осъществи с усилията не само на една група / колкото и "силна" да е тя /, а със съдействието на всички колеги, които по един или друг начин могат да подпомогнат едно такова събитие - мишени, стойки за мишените, ленти, протоколи, баджове, плакети, грамоти, медали, стълби, винтоверти, видии, колчета за ограждения, табели за отделните зони, химически тоалетни, присъствие на медицински екип, уведомления в МВР и кметството / респективно ръководството на националния парк - ако визираме Узана /, група по поставяне и аранжиране на мишените на терена, съдийска група, секретариат на състезанието, маси, шатри - при лошо време, маси за бенчрест и т.н. Освен състезание има и нац. среща и тя изисква да се посети мястото и да се ангажират места в съответната хижа, хотел и да се проверят условията които предлага в т.ч. и цените за преспиване. Обикновенно до сега един опираше пешкира да тича и плаща. Сега при наличието на асоциация нещата могат да се разпределят между повече хора и да не вадим водата само на един или двама.

ПС
Колкото до мандатноста на ротационен принцип това е въпрос на вътрешните правила за които споменава Братушка
 
Нагоре