V-та Национална Среща - резултати

cdman

Администратор
Копирам поста на братушката с резултатите от срещата на Узана:



Пневматичен пистолет:

1. BAIA4O - 88т. - GAMO
2. братушка - 56т. - GAMO (на BAIA4O)
3. Petrakito - 49т. - GAMO
4. DjBoby - 38т. - Cometa Indian
5. IVODOC - 23Т. - ИЖ 53
6. Poacher - 18т. - Crossman 1088

Филд Таргет ППП:

1. luft9waffe - 22т. - Вайраух 90 - FTT
2. HOBOS - 19т. - Х125 - баракуда
3. братушка - 17т. - CFX - ProHunter
4. milen.m - 17т. - CFX Royal - FTT
5. Shooter - 17т. - CFX - ProMagnum
6. Petkof - 16т. - GH 1250 - баракуда
7. Bor1968 - 14т. - B40 - ProHunter
8. Ero - 11т. - Х80 - баракуда
9. Petrakito - 9т. - Norica MG - FTT
10. CDMAN - 7т. - Slavia 630 - FTT
11. Wilhelm Tel - 3т. - B19 - ProHunter

3, 4 и 5-то места се определиха с надстрелване.

Филд Таргет РСР:

1. milen.m - 31т. - АА S400 - FTT
2. братушка - 26т. - B51 - ProHunter
3. mira_bis - 22т. - АА S400 - FTT
4. Petkof - 22Т. - FX Gladiator - баракуда
5. Ero - 20т. - B51 - баракуда
6. Poacher - 18т. - B51 - баракуда
7. CDMAN - 18т. - Talon - FTT
8. luft9waffe - 18т. - FX T12 - JSB
9. HOBOS - 16т. - B50 - баракуда
10. fatalen - 16т. - Condor - FTT/баракуда
11. Shooter - 13т. - B51 - баракуда
12. DjBoby - 9т. - Benj.Discovery - ProMagnum
13. Пепи - 7т. - AA S200 - FTT

3 и 4-то места се определиха с надстрелване. Другите колеги с еднакъв брой точки по реда от протокола.

Бенчрест РСР:

1. HOBOS - 1,784 МОА
2. Братушка - 2,288 МОА
3. DGEK - 2,326 МОА
4. KAKA - 2,611 МОА
5. Poacher - 2,648 МОА
6. Fatalen - 2,699 МОА
7. Ivodoc - 3,073 МОА
8. MsPropar - 3,082 МОА

Бенчрест ППП:

1. Luft9waffe - 3,072 МОА
2. HOBOS - 4,304 МОА
3. Ero - 7,334 МОА
4. Petrakito - 8,887 МОА

Бенчрест най-добра група:

Fatalen - 1,152 МОА (РСР)
 

cdman

Администратор
Филд Таргет РСР:
1. milen.m - 31т. - АА S400 - FTT

Като се има предвид че максималният брой точки беше 32 - това значи че само 1 мишена в един от коридорите е била повалена от втория изстрел :) , впечатлен съм от стрелбата!
 

cdman

Администратор
milen.m написа:
И аз също :D !
Поздравления за първата дама, класирала се във финалната тройка на фийлд таргет - mira_bis, която дори няма една кутийка чашки, изстреляни с пушката, с която се състезаваше.
Изказвам благодарност на cdman и fatalen, за това, че станаха рано и ми помогнаха за изграждането на трасето, на mira_bis за воденето на документацията, и на всички, които предоставиха мишените си за състезанието.
Малко коментар за състезанието по фийлд таргет: това беше първото състезание, което се доближава до чуждестранните като техническо оборудване, събрахме 16 фабрични мишени в осем коридора, системата с колче с номер до мишената изглежда сработи, поне никой не се оплака, че не може да се ориентира. На следващия организатор бих предложил номерата на мишените да са последователни (1, 2, 3, ... 20), а не както аз ги бях направил (1.1, 1.2, 2.2 ..... 8.2), за което може би ще трябва да се преработят индивидуалните протоколи (а може би няма).
Вчера четох в сайта на световната организация по фийлд таргет. Направи ми впечатление големият брой мишени за едно състезание - 150, които се стрелят обаче в рамките на 2-3 последователни дни, и после се сумира резултатът. Разбира се, по един изстрел в мишена. Добре би било и ние да увеличим бройката на мишените, дори и да ги слагаме по три в коридор, и да ограничим броя на изстрелите до един в мишена (аз мисля, че двата изстрела в мишена се наложиха първоначално именно поради липсата на достатъчно мишени). Тука се надявам на cdman, който вече е изработил мишени, идентични с гамовските, но на по-ниска цена, само трябва по-здрава ламарина. Така с парите от следващата среща може да финансираме изработката на примерно 10-15 мишени, вместо да купим 4-5 гамовски (ако въобще внесат).

bor1968 написа:
Наистина впечатляващо :gday: . Честито и на останалите призьори.
Аз лично съм доволен. Мисля, че имах с две точки повече от обявените, но тъй като това няма да ме прати на първо място не държа на тях :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Да вметна, че съм победител в дисциплините - скара, бира и благи приказки. Разбирасе споделям 1-то място с още доста хора :) . Всички присъстващи са първенци. Останалите загубиха. Да се надяваме, че ще ни удостоят с присъствието на следващата среща.

akraba1 написа:
bor1968 написа:
Да вметна, че съм победител в дисциплините - скара, бира и благи приказки. Разбирасе споделям 1-то място с още доста хора :) .

Аааа, да се разберем, още от сега! Аз си запазвам първото място и няма да допусна никой до себеси в в следващите срещи! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

братушка написа:
akraba1 написа:
bor1968 написа:
Да вметна, че съм победител в дисциплините - скара, бира и благи приказки. Разбирасе споделям 1-то място с още доста хора :) .

Аааа, да се разберем, още от сега! Аз си запазвам първото място и няма да допусна никой до себеси в в следващите срещи! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ааааа, не става така. Щом се заформи спор, значи ще има състезание да го разрешим :)


Времето малко ни обърка плановете и се наложи да разменим обичайния ред: събота състезание, неделя свободни стрелби. Обаче свободните стрелби от тераската в мъгла си имаха своя чар.
Който не дойде или тръгна по-рано определено загуби.
И аз се присъединявам към благодарностите за всички, взели участие в организацията на срещата: milen.m, mira_bis, BAIA4O, luft9waffe, CDMAN, fatalen и много други (дълго трябва да изброявам).
Специални поздрави за mira_bis, първата жена-призьор на нашите състезания. Да се надяваме, че някой ден ще има отделно класиране за жени във всички видове стрелби.

Също благодаря на колегите от Стелит Груп за ревюто на новите продукти и предоставените награди.

Пак се извинявам за шишето :oops: На следваща среща ще гледам да се реванширам :)

Накрая ще помоля призьорите в БР да ми пишат на лични адресите си да им изпратя грамотите и наградите.



milen.m написа:
Да, наистина трябва да отделим жените в отделна категория, иначе може да ни изместят от първите места :D . Аз вече получих предизвикателство от mira_bis, че на следващото национално състезание ще ми вземе първото място. Само че следващия път ще стреля със собствена пушка, и без намеса от моя страна...

Мисля, че никой не може да победи bor1968 в състезание по скара... :D , затова отсега залагам на него.



cdman написа:
@milen.m - Аз мисля че дължиш първото място именно на нея. :) Тази безпогрешна твоя стрелба беше мотивирана от факта че тя почна да стреля много добре още в първите 3 коридора и имаше реален шанс да те задмине :)
 
A

Anonymous

Гост
V-та Национална Среща - приказки и картинки

Засега тази тема ми се стори най-подходяща да разкажа кой, как, какво в V-тата нац. среща, видяно през моя обектив :) .
Петък пристигнахме. Мъгла много. Студ колкото искаш. Снимки няма.
Вече е събота по някое време. Изкарал съм вече фотото и ето първата снимка. Петракито се е заел сериозно със съботната вечеря. Започнал я е от рано. Здраво маха, направо им счупи кокалите. Повечето вече са станали и са се насъбрали да умуват какви ще ги дялкаме и да хапнат. Дърва имаше, печката гореше и топличко си беше. Пържолките са вече готови. След като вечерята беше подготвена, започна сглобяване и мерене на... пушки. Кой с една, кой с две и повече. Калабалък стана. Нямаше показалка, но и цигара свърши работа при обясненията и разясненията. Тук един човек се радва на една пушка все едно е негова. Човека за съжаление не знам кой е, но пушката не може да се сбърка - Вайха на Макс. Продължават да и се радват. Ето го и тихия дубъл гладиатор с господаря си. Една красива Б51 и до нея някаква много грозна (майтап) пушка. Уеблито - в началото каква пушчица беше, а като попадна в ръцете на този с кого е на снимката, какъв пуш (мъжка пушка) стана. Пак съм снимал тази грозна пушка и пак тя. Всички са се скупчили около гладиатора, за да чуят това, което не се чува. Уважаемите слушатели все още не могат да разберат дали са чули нещо или не. Той е каубой, той не е каубой, но стреля с уеблито, а за него вече писах. Снимка на Боби, Ив, Петьо и Дидо. Май някой позира. Това е една напълно естествена поза и съм го щракнал без дори да забележи и за по-сигурно 2 пъти. Човек на хоризонта с ясно изразени отличителни знаци за принадлежност към Варненската група. За тези, които не го познават или не са го познали, ще поясня, че това е Ачо, Бай Ачо. Братушка стреля с талона. Пустата мъгла обаче беше толкова гъста, че чашките се губеха по пътя към мишените, когато се стреляше по далечните мишени. Ето го и батко. Някои продължаваха да стрелят навън, а други вътре бяха диви и щастливи. Харесвам веселите хора и затова съм ги снима пак и пак, и още един калпак. Едни биричка пият, а други вилици мият. Интересното е че този дето мие е по-щастлив от тези с биричката. Аз досега все си мислих, че да си пиеш биричка е по-радостно. Тук не пият биричка и затова са щастливи, за по-сигурно съм ги щракнал пак. Не е щастлива защото пред нея на маста има биричка и те не са щастливи, както се сещате защото и пред тях има биричка на масата. Ето вижте от близо колко са нещастни заради биричката, която се вижда на снимката долу. Колко нещастни хора има заради пустата му биричка. Още един нещастен човек, който гледа към биричката на съседната маса. Няма биричка - щастлив човек. По-голямата част от Русенската група. Обсъждат световни проблеми, като повишаването на температурата в световен мащаб и топенето на ледниците, също и износа на пясък за пустинята Сахара, че взел да свършва там. Тази групичка не успях да чуя какво обсъждат, но съм сигурен, че е било пак някой сериозен и глобален проблем. Пак обсъждане на световни проблеми. Обща снимка на хората загрижени за световните проблеми. Ето я пак "онази" пушка и пак, и пак, и пак, и пак, и пак, и пак, и пак, и пак(излъгах, ама да не ви пука), и пак. Тук какво съм снимал и аз не знам. Двама хубавци. Досега беше майтап, но сега вече идва време на сериозните неща. Мисля, че и без думи ме разбирате за какво ви говоря - цък, цък, цък, цък и цък. Самият bor1968 - младши и неговата колекция от чашки. Пак сериозни снимки. Вече наближаваше времето за вечеря. Едни продължаваха да седят вън и да се подготвят за утрешния ден, а други си пазеха мястото на масата. Който нямаше хубави пушки, стреляше с на хората. Не беше студено, но някои хора не вярваха, колкото и да ги убеждаваха други. Щрак - още един е е хванат от фотото. Активната подготовка продължаваше за едни на терасата, а за други на масата. Всички са усмихнати и доволни. Един младеж загася барбекюто, защото не е съгласен да остави огън без надзор. Отнасят я. Калабалъка се готви да стартира към масите. Пристигна едно младо девойче на средна възраст (ако приемем че цялата възраст е 100 години). Как си въртеше очичките и какви погледи хвърляше към всите момци, без изключения. Всички я гледаха в захлас (почти де), а тя продължаваше да ги омайва. Тук се вижда енергията която бликаше от нея. Една колежка фотограф се катери по пейките и си дава зор. Какво да ги правиш младите, все се престарават. Ама нека се катерят докато са млади и могат да се катерят, че после.... Ето го пак този поглед. Личи си, че този колега е старо куче, дори не си дава зор да стане. Продължават да я гледат с интерес, както малко дете гледа книжка с картинки. Продължава да си пее нейната песен. Вече е решена да действа. Подкупва едната маса. Младежа нещо се дърпа, но мястото е малко и няма къде да избяга. Идва и към другата маса. Батко страх не знае и влиза в боя с рогата напред. Тя е доволна от постигнатите резултати. Ние също.

А какво след туй се случи, всеки утре ще научи.
 
A

Anonymous

Гост
И тази вечер не успях да свърша съботния ден. Много дълг ден е бил.

Поправка: Изникнаха нови задачи, които са с по-висок приоритет. Засега продължението се очаква да стане следващата седмица
 
Нагоре