UMAREX HDR50 T4E

С

Сол Ташак

Гост
Здравейте, вчера се сдобих с HDR 50 T4E. Това ми е първото ВО. Прострелях револвера сгумени топчета , хареса ми като цяло. В магазина имаше само такива.
Понеже книжката с инструкии не казва кой знае колко, имам няколко върпоса:
- Как/ с какво трябва да се смазва и кои части най-вече?
- Почистване на цевта, какво да ползвам? Има СО2 за почистване или какъв вид спрей?
Попадна ми едно видео в ТУБАТА , на което човека го е ъпгрейдвал от 11J на 18-20J.
Някой може ли да ми подскаже, как и откъде мога да си закупя такъв кит? :):):)
/Авторът на видеото се казва Бисер Гойчев. Дали не е някой съфорумник?!?/
Поздрави и приятни почивни дни :cheers::rambo:
 
Последна промяна от модератор:

Jorom

Редовен Потребител
forum.airguns.bg/index.php?threads/co2-%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B8.6572/page-6
Моля модератор да направи нова тема в която постави постовете на тема T4E, стартирайки с №117 от горната тема ( моя револвер беше първия във форума, мисля че не е писано преди това за револвера и пистолета от серията T4E)
като се добавят и постовете от темата HDP 50, и поста от тази
Нека да е подредено, а не пръснато на няколко места инфото
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
....
Попадна ми едно видео в ТУБАТА , на което човека го е ъпгрейдвал от 11J на 18-20J.
Някой може ли да ми подскаже, как и откъде мога да си закупя такъв кит? :):):)
/Авторът на видеото се казва Бисер Гойчев. Дали не е някой съфорумник?!?/
Поздрави и приятни почивни дни :cheers::rambo:
И до 30 джаула го е надувал :) пробива кокосови орехи :eek::D
Под видеото е описал, че е премахнал ограничителя за потока на газа и е сложил по-дълга цев.
А тунинг кита го е купил от тук https://en.homedefence-24.com/
 
Последна промяна:
С

Сол Ташак

Гост
Благодарско! А някакъв шанс да се свържа с човека, има ли? Тук във форума ли е?
 

lynx

Редовен Потребител
Нямам представа дали членува във форума. Пробвай през YouTube да му пишеш, ако се нуждаеш от някаква помощ за тунинга на пистолета. Успех!
 

stajanta

Новодошъл
forum.airguns.bg/index.php?threads/co2-%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B8.6572/page-6
Моля модератор да направи нова тема в която постави постовете на тема T4E, стартирайки с №117 от горната тема ( моя револвер беше първия във форума, мисля че не е писано преди това за револвера и пистолета от серията T4E)
като се добавят и постовете от темата HDP 50, и поста от тази
Нека да е подредено, а не пръснато на няколко места инфото
Колега , в тази тема си споделил че ползваш стъклени топчета за стрелба . Можеш ли да разясниш малко че нищо такова не намирам. Ако не е някаква тайна де :)
 

Jorom

Редовен Потребител
Тайна е. Сигурен съм че ще намериш отговор на въпроса си ако впрегнеш малка част от хъса си с който влетя във форума и почна да ни убеждаваш колко добър избор е НЕДОРАЗУМЕНИЕТО HDP 50, напук на всякаква логика и фактите!
 

stajanta

Новодошъл
Тайна е. Сигурен съм че ще намериш отговор на въпроса си ако впрегнеш малка част от хъса си с който влетя във форума и почна да ни убеждаваш колко добър избор е НЕДОРАЗУМЕНИЕТО HDP 50, напук на всякаква логика и фактите!
Благодаря че ми разясни в каква голяма заблуда живея .
 

ankoaf

Новодошъл
Колега колко изтрела правиш с едно балонче ?
https://arms-bg.com/oragie/vazdushn...-homedefence-24-powerkit-50-11j-umarex-hdr50/ тук предлагат от въпросния powerkit моля ако някой е сменял да сподели
Здравейте, аз съм с HDR50 повече от година, не ъпгрейднат. СО2 за почистване има в по-големите магазини (в София), цената е около 5.50 лв., като смазването е препоръчително след използване на 6-7 обикновенни бутилки. За брой изстрели около 18 е макса според мен.
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Не е конкретно за тази играчка,но имам опит с други подобни и от практиката съм устанивил,че има разлика в различните марки на балончетата,имал съм разлика с поне 10 пълноценни изстрела,което не е малко!Може би има значение колко време са били по равфтовете,незнам ,но има разлики!
Ако след тунинга гони 20+ джаула съмнявам да са 18,трябва да се замери,ако нямаш с какво и си от София и имаш желание може да го направим!(не става въпрос просто да изплюва топчето през цевта)
 

Berg666

Новодошъл
Аз съм инженер. От старото поколение. Останах потресен, какви пари искат за елементарни ъпдейти и боеприпаси. . Прикачвам няколко файла, които,проектирах и изстрелях. Да не говорим за - модификациите -това, замени, онова замени.
Гладкостволно дуло. А, бе ИДИОТИ. Защо ли се мъча да правя патрони с балистика и с въртене - дето летят по права линия. На клиповете все едно ги стрелят от водопроводни тръби, па даже и уцелват с топчета и някакви недомислици с нулева аеродинамика.. То не са хваления Raszor Gun Devastator ( дето струва майка си и баща си), то не са какви ли не измислици. Реалните куршуми изглеждат доста по различно и са измислени отдавна. Да стрелям с гумени топчета е като да съм с мускета от 17век дето стреля с оловни топчета.
V2 Power Update ( p.p - 7.5 Джаула - не са съвместими с последния Power Update V2 - блендата е с резба.( който разбрал -разбрал). Ако не рaзбрахте- пишете ми на лични. С няколко думи. Първото което направих като купих пистолета беше да го разглобя на съставните му части. Смазах го със силиконова грес. Намерих в интернет от къде може да се купят резервни части до последната пружинка и О-рингове. Почнах да гледам клипове в нета какво са правили хората по ъпдейт на същия. Купих си Power Kit V2. Монтирах си го.И започнах с чертане на 3D за принтера. Първо с патрони, после с екстри. Сега съм си изчертал т.н ъпдейт на цев, поръчах я на стругар и като ми дойде ще я снимам и ще я постна. Май е време да предложа на колегите цени за моите разработки, но нека първо да ги тествам на 100%.
 

Attachments

  • HDR_00.jpg
    HDR_00.jpg
    136.9 KB · Прегледи: 101
  • 01_Bullet-v1.jpg
    01_Bullet-v1.jpg
    165.1 KB · Прегледи: 97
  • 02_Bullet_V1.jpg
    02_Bullet_V1.jpg
    380.1 KB · Прегледи: 97
  • HDR_01_v1.jpg
    HDR_01_v1.jpg
    260.5 KB · Прегледи: 92
  • HDR-01_v1.jpg
    HDR-01_v1.jpg
    300.4 KB · Прегледи: 92
  • HDR-03_v1.jpg
    HDR-03_v1.jpg
    256.1 KB · Прегледи: 93
Последна промяна:

Васил 83

Редовен Потребител
С интерес ще следя развитието на доработките и ъпгрейдите по пищовчето. Като е готов проекта направете ако може тестове и покажете нагледно постиженията.
 

Berg666

Новодошъл
Ето например ъпдейт. Комплекта 10 лв. Лично на мен ми харесва 1-рва позиция, но както казват на вкус и цвет товарищ нет. Така, че реших да го продавам като сет от 3 бр и всеки да си реши какво му пасва. 1685904687364.png
 
Нагоре