UMAREX HDR50 T4E

Martin911

Новодошъл
Здравейте може ли да ми кажете дали си струва да притежавам такава играчка дали може да се тунингова достатъчно че ако живота ми бъде застрашен мога да го ползвам така че да нарани и обезоражи противника а не само да го издразни допълнително и ако да какво да направе че да го направя максимално силен целта ми е не да парадирам и да го ползвам ежедневно или да искам много изтрели искам да съм сигурен че ако някога се наложи да го ползвам че ще помогне със сигурност
 

mgrosco

Редовен Потребител
Здравейте.
От скоро съм в хобито с въздушно оръжие. Имам въпросния пистолет, като до момента съм изхабил около 20 балончета за изтрели предимно по кашони. Не съм му правил никакви доработки и моята версия е 16J.
Моя опит със силата на пистолета е :
1. От 10 метра пробива кашон от Persil (това е голям кашон) пълен с други кашони които са сгънати и направени като пълнеж. Проектила който използвам са топчета от полимер (не са метални). Това топче преминава през 80% от целия обем кашони. Тоест не пробива цялата конструкция. Удобно е, защото си събирам топчетата на 100% и не ги губя, а и се използват отново.
1.1. В същата конструкция и дистанция с проектили тип пластмасово легло и метална съчма (онези червените) пробива 90% от конструкцията.
2. От същата тази дистанция с полимерните топчета пробива празна метална опаковка от бира и прониква в шише с вода, но не го пробива. С металните не съм стрелял.
Относно силата насочена за самозащита - Този пистолет е достатъчен да спре похитител, без да го увреди дългосрочно (освен ако не го оцелиш в окото). Макар, че ако изгледате това видео може да се окаже, че този пистолет е и опасен от близко разстояние -
Относно тунинга - аз съм закупил това - https://arms-bg.com/oragie/vazdushn...ify-pin-za-umarex-hdr68-hdb-68-hdp-50-hdr-50/
Повдига мощността, но намалява броя изтрели. Не съм стрелял до сега с този тунинг.
Поздрави!
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Не знам дали сте гледали какво правят 3J на човешка кожа. Има клипове в нета. Забива се около 1.5см. Говорим за BB топчета с гладкоцевна цев. Мисля, че 16J, независимо от проектила ще направят доста поражения по човек. В американските и английските форуми съм чел, че 9J спокойно се справят със малко животно, заек да речем.. Ако изпукаш някой от 5м с 16J при самозащита в България, може и да те осъдят според мен... Винаги съм се чудил на хората с тези пистолети. Ако си в София и го изкараш, голям е шанса да те гръмнат с истински.. Вече са ми вадили 2 пъти на светофара, за да ги пусна пред мен... Каубои навсякъде има вече!
 

mgrosco

Редовен Потребител
При нас приложението на пистолета е за магазин в по-криминализиран квартал. Вземам го през деня като искам да изпусна малко парата навън.
Относно осъждането - има наредба за превишаване предела на опасност. Тоест водят те за наказателно отговорен, ако у вас или в случая в магазина влезе нападател с нож, пък ти го застреляш с боен пистолет. Закона е писан, че трябва да отоговриш на максимално равна по опасност степен. Тоест виждаш го с какво оръжие е, вадиш под тезгяха равно на неговото и така се защитаваш (това в кръга на шегата).
Тези въздушните спадат към най-леката степен на опасност, но пък с възможност за отбрана от разстояние.
 

БоянП

Редовен Потребител
Не знам дали сте гледали какво правят 3J на човешка кожа. Има клипове в нета. Забива се около 1.5см. Говорим за BB топчета с гладкоцевна цев. Мисля, че 16J, независимо от проектила ще направят доста поражения по човек. В американските и английските форуми съм чел, че 9J спокойно се справят със малко животно, заек да речем.. Ако изпукаш някой от 5м с 16J при самозащита в България, може и да те осъдят според мен... Винаги съм се чудил на хората с тези пистолети. Ако си в София и го изкараш, голям е шанса да те гръмнат с истински.. Вече са ми вадили 2 пъти на светофара, за да ги пусна пред мен... Каубои навсякъде има вече!
 

Berg666

Новодошъл
Обичам моя 3D принтер. И лек ъпдейт.
 

Attachments

  • 20230603_231428.jpg
    20230603_231428.jpg
    68 KB · Прегледи: 36
  • 20230606_230719.jpg
    20230606_230719.jpg
    104.8 KB · Прегледи: 36
  • 20230707_221023.jpg
    20230707_221023.jpg
    194 KB · Прегледи: 38
Нагоре