Theoben

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Усещането да държиш Теобен в ръцете си е наистина много "английско". Днес пристигна и съм изключително впечатлен и приятно изненадан от качеството, изключително масивната изработка и мазно функциониране на пушката. :yahoo: Купих я малко ей така, заради легендите на английските ергънери и пестконтролери, и писаното за марката из нета и форумите. Сега почвам да разбирам, че май ще се окаже истина. Това разбира се са само първи впечатления, как ще стреля тепърва ще видим. ??? Иначе средно тежка, 500 см.3 бутилка, в момента с 50см.-вия ЛВ, чакам и 60 см., 16мм. външен диаметър и 1/2UNF резба. Казват, че е настроена на 40J, редукторна, има и монтиран от продавача куик-фил с манометър(като фабрично стои, отлично пипнато). 12-заряден пълнител. Баланса е леко напред, но това не ме притеснява, оригиналния приклад е сменен с орехов тъмбхол с изключително качество. Абе много й се кефя. :yahoo: Естествено, както всичко напоследък, дойде с поохлузена тук-там бутилка и резба за модера, ама нищо дразнещо. Единственото неудобство което забелязах за сега са монтажите за оптиката - идват с пушката и се хващат с болтове през тях за цевната кутия, което хем е много стабилно, хем ти вързва ръцете, но явно ще поръчам преход-база за уйвър или към 11 мм., защото цевната кутия е правоъгълна, а не лястовича опашка. Толкова засега, повече като пострелям. Мисля, че ще падне заигравка с възможностите на тая пушка. При 40J в тоя калибър(5.0), ако чашките го понесат ще е направо бластер! ;) Разбира се може и да се намали от редуктора и от винта за натяг на пружината, който е изведен отзад. Не съм свикнал с това болтово зареждане, още е доста стегнато, но ще се разработи. А, забравих да кажа, с Мк4 спусъка е - направо мечта!

025683411.jpg

025683413.jpg

025683415.jpg

025683418.jpg

025683420.jpg

025683421.jpg

025683423.jpg

025683409.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Отлично изглежда, този приклад е много по-добър от оригиналния който ми се вижда като бюджетен вариянт.
Въобще със сборката от редуктор, куикфил, нов вид приклад си е направо завършена и няма какво да се пипа, готова е за стрелби.
Ще чакаме впечатления. Да ти е честита и много радостни моменти да ти донесе!
:cheers:
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Благодаря! :cheers: Току що ми отговориха, че смяната на калибъра става за 5 минути и имат всичко каквото трябва. ;)
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Днес прострелях Теобена. Първо си мислех да напиша едно съвсем кратко ревю от сорта "Просто нямам думиииииииии!" :yahoo:. А сега сериозно. Тази пушка от кутията ме направи много щастлив! Невероятно точна и приятна, но си е тежичка. На 45 м. с Баракуди правеше отлични групи, но с черното(тежкото) JSB си стреля само в една дупка. Стрелях сам и съсредоточено, дори не губих време да ходя 50 м. до мишените да меря и да снимам. После се поизморих и това се отрази и на групите. Работи така както и изглежда - солидно и мазно. Единствения проблем беше, че стойките дойдоха ниски и не можех да ползувам пълнителя. Но пък тя е умно измислена и заради уширението за пръста в цевната кутия, си се зарежда без проблем и на ръка. Сетих се да я замеря точно преди да тръгна, на 135 бара според мен точно излизаше от редуктора, защото всеки следващ изстрел падаше с 1 м/с надолу. 265 м/с с JSB 1,175, което си е точно 41 и нещо джаула или 30 ftp/lbs както си пише. Стрелях с Раухски модер, една идея е по-шумна от Рауха и ФХ-а ми. Естествено веднага след прострелката я запознах с обитателите на езерото - никак не им хареса! ;) ;) ;) С две думи това ми е новата любима марка. Забравих - спусъка е прекрасен, с отчетлива и средно дълга първа степен, втората се нуждае от една идея олекотяване - малко ловно е нагласен. ;)
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Loki написа:
Теобен вече отдавна не ползуват Аншуц, а само поръчкови Лотар Валтери във всички калибри. Можеш да си избереш дължина на цевта, измежду стандартите им.
Какво точно ще рече поръчкови ??? ??? ..размер само, струговани.. или няква по- спешъл изработка отвътре при самото изтегляне... ???
soundmax написа:
Loki написа:
Теобен вече отдавна не ползуват Аншуц, а само поръчкови Лотар Валтери във всички калибри. Можеш да си избереш дължина на цевта, измежду стандартите им.
Какво точно ще рече поръчкови ??? ??? ..размер само, струговани.. или няква по- спешъл изработка отвътре при самото изтегляне... ???
Питай шефовете на Theoben ;) ами цевите си имат параметри които могат да се изменят - стъпка на нарезите, брой, профил им може да малко по различен, и те такива параметри и всичко си е от значение за точността, за външните параметри си е отделна работа. И като цяло могат да си ги искат с определени допустими (завишени) отклонения на определени размери - могат много работи да са, а пък уж е една цев ;)

Воден от лично любопитство и подтикнат от горните постове, попитах какво им е "селектед" (демек подбрани) на ЛВцевите за Теобен. И ми обясниха. Освен че са поръчани по спецификация на Теобен, като пристигне партидата цеви се прави следното: всяка една цев се слага на специален механичен стенд (доколкото разбрах представлява нещо като стягащия трипръстов патронник на струга) за да се избегне всеки страничен или субективен фактор, слага се мишена на определено разстояние и - огън. И така, както се сещате веднага си проличава коя цев групира добре и коя - не. Групиращите добре цеви остават и се влагат в производството, останалите се връщат на производителя(и какво става с тях след това можем само да гадаем :quiet:).
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
(и какво става с тях след това можем само да гадаем ).
Скъсяват ги и ги пробутват на DAYSTATE ;) ;) ;) шегичка ;) Значи и подбор си правят тарикатите :bravo: това сигурно частично обяснява и високите им цени, защото и на тях им излиза по-скъпо цевта, но си заслужава взимаш гарнтирана и изпитана пушка отсвякъде.... още веднъж :bravo:
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
В подкрепа на горното ми изпратиха това (малко реклама на Теобен, ама ще искам да ми я осребрят ;)) http://www.100mairgun.nl/ . Групички на 100 м., в челото с доста Теобени. :D Бахти залата и аз искам в такава! И забележете, че си стрелят от рестове и с вързани бутилки без хич да им дреме.
 

leopardars

Потребител
Воден от лично любопитство и подтикнат от горните постове, попитах какво им е "селектед" (демек подбрани) на ЛВцевите за Теобен. И ми обясниха. Освен че са поръчани по спецификация на Теобен, като пристигне партидата цеви се прави следното: всяка една цев се слага на специален механичен стенд (доколкото разбрах представлява нещо като стягащия трипръстов патронник на струга) за да се избегне всеки страничен или субективен фактор, слага се мишена на определено разстояние и - огън. И така, както се сещате веднага си проличава коя цев групира добре и коя - не. Групиращите добре цеви остават и се влагат в производството, останалите се връщат на производителя(и какво става с тях след това можем само да гадаем :quiet:).
[/quote]

Ако прескочиш ЛВ (фирма) и поръчаш цев от Теобен,като резервна част дали ще получиш селектирана?
 

njatanasow

Редовен Потребител
И забележете, че си стрелят от рестове и с вързани бутилки без хич да им дреме.
Макси,там всичко е подчинено но това да се получи максимално добър резултат.Явно там нямат форум от "нашенски" тип ;)
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Добрата новина е, че и от пълнител Теобена си стреля все така убийствено. Днес се забавлявах да късам въженца с него на 46м..
 

anibis

Редовен Потребител
Аз бях свидетел за простреляното въженце,и с моя Теобен МАХ е свидетл как рисувах по мишените :eek: :bravo:
 

njatanasow

Редовен Потребител
И Теобена и ВСА и Дейстейта са превъзходни пушки,че на нас ни е скъпо е друг въпрос ;)
До колкото знам има и поръчкови пушки които стигат до 7-8000 паунда.Е те наистина са като "киселото" грозде :D
Та ако цената е причината за негативното ти отношение към Английските пушки,ама хич не си прав ;) :cheers:
 

bor1968

Потребител
Вие като не можете да си купите по един Хатсан и да го оцените, си стреляйте с английските боклуци :p
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Новото ми бебче(топче) Теобен Рапид МКІІ, 60см. цев, без редуктор, 5.5 настроена на 56 Дж.. Ще чака приклад от ламинат.

026577996.jpg

026577997.jpg

026577998.jpg

026578001.jpg
 

TeXHo

Потребител
Честито Макси :) Чакаме да я видим в пълната и прелест (с приклад) :)
 

anibis

Редовен Потребител
Колеги помагайте! Теобена изпуска въздуха през цевта,пробвах всеки начин който ми беше казан. Пробвах да го напомпа когато е зареден но пак не ще,всичкия въздух излиза през цевта. :sos: С пушката не е стреляно около 2 месеца. http://i1130.photobucket.com/albums/m535/miroslavcho7/1258.jpg http://i1130.photobucket.com/albums/m535/miroslavcho7/1257.jpg
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Съвпадение... Днес друг един Теобен направи същата беля, но пък със издърпан ударник се зареди от бутилка. Явно си го имат тоя проблем тези пушки. По мое мнение не затваря БК-то, но защо не мога да кажа. Който е отварял такъв БК да сподели..
 
Нагоре