Theoben

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

stelibg

Потребител
темата се измести - тук се обсъжда Theoben.

Нямам щастието да подържа дори тяхна пушка, но когато си вземах Daystate Air Ranger надделяха две неща - Theoben нямаха kuik fill за пълнене на бутилката и прикладите им не ми харесват.

Иначе, по това, което съм чел по форумите пушките им са невероятно добри
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Аз мисля че човек който има пушката може да я критикува.В нашия форум лошо мнение не е имало за електрониката на дейстейт.Що става въпрос за вируса интересно ми е как ще влезе че да зарази софтлера?Не споря че примерно това е най най най доброто.Просто не трябва да се отнасяме с неуважение към тази иновационна технология!Понеже в нея има мн мн хляб!

П.С-На теобен лесно се слага куик фил колегата беше писал как става с снимки и всичко.Но на мен лично като визия ми е като патерица.Сигурно е удобна,но не и красива!
 
A

Anonymous

Гост
Харесвам Daystate без електрониката но предпочитам Теобена - лично за мен е много по надежна пушка.
Бил съм свидетел на няколко Daystate проблеми а и в клубовете в които стрелям заклетите Дейстатаджии преминават лека полека към Теобена.
Не се заяждам а само констатирам. Комшията има Huntsman Classic и е супер доволен - няма електроника.
Минали са ми доста Даистати, Теобени, Webley FX2000 и Air Армсове за да мога да дам лична преценка.
Също така мога да потвърдя че и доста от тях съм разглобил за да им подменят семерингите.
 
A

Anonymous

Гост
scandalo написа:
Аз мисля че човек който има пушката може да я критикува.В нашия форум лошо мнение не е имало за електрониката на дейстейт.Що става въпрос за вируса интересно ми е как ще влезе че да зарази софтлера?Не споря че примерно това е най най най доброто.Просто не трябва да се отнасяме с неуважение към тази иновационна технология!Понеже в нея има мн мн хляб!

П.С-На теобен лесно се слага куик фил колегата беше писал как става с снимки и всичко.Но на мен лично като визия ми е като патерица.Сигурно е удобна,но не и красива!
Напротив, хората критикуват и в критиките се вижда истината. Мога да те свържа с форума на Дейстат и там ще ти кажат най-добре какво не им харесва.
Всеки харесва стария Дейстат - новия електроник го третират с резерви.
Аз не съм представител на фирмата че да защитавам нечия калза а просто коментирам проблеми в които лично съм участвал за да бъдат разрешени. Това е.
 
A

Anonymous

Гост
stelibg написа:
Към simopesh

Богат опит, браво!

Коя е пушката на Theoben, която е най-добра в момента от PCP-тата и защо? (редукторна, правоток, брой изстрели, точност ....)
Веднага отговарям Rapid 7!
http://www.reviewcentre.com/reviews1739.html


Никога не е създавала никакви проблеми откакто се произвежда началото на 90-те години.
Супер проста механика и голяма бутилка.
Всичките нови модели Theoben се базират на основата на Рапида.
 

stelibg

Потребител
Да, но вече не се произвежда. Въпроса ми е коя от новите им пушки би си купил за себе си :)
 
A

Anonymous

Гост
stelibg написа:
Да, но вече не се произвежда. Въпроса ми е коя от новите им пушки би си купил за себе си :)

Те са всички на основата на Rapid 7!

Тази:
http://www.theairguncentre.com/mainframe.asp


Theoben S Type
Theoben Rapid 17 Mk I .177
Theoben Rapid Mk I
Theoben M.F.R
Theoben Rapid 12 or 17 Mk II
За мен няма да си купя! Ще влезна в грях като я отключа и пак ще ми и а вземат куките както през 95-то лето. Разбери, това ми е много голям "мазол"! :(
 

stelibg

Потребител
Бих си взел MFR, заради редуктора. Останалите им модели не знам как се справят с платото, когато са без редуктор. ???
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
lynx написа:
Ralfi написа:
.....което ти звучи подобно на хогън, могън и логън, които си нямат и бледа представа как се правят нарезни цеви :D, или ще си спечелиш отрицателно отношение.
Ралфи, цевите на новите модели на Теобен са на Аншуц и поръчкова серия на Лотар Вартер:

The world class Anschütz barrels fitted to .177 and .22 calibres and selected Walther barrels on .20 and .25 calibres see to that .
Това според мен е едно от предимствата на Теобен пред Дейстейт.

Незнам за всички Дейстейт-и, но Гранд При е със CRX Walther, която се води за най-добрата цев на този производител.
 

stelibg

Потребител
HellBoY написа:
За всеки влак си има пътници :cheers: Всяка машинка си има предназначение , а всеки собственик вкус иначе нямаше да има толкова марки и модели.
Лично аз бих заложил на механиката , щото електрониката я взех с преписване :p :lol:

Мдаа, представям си механичен GSM - въртиш шайбата, като ве4е си се добрал до жицата и викаш "Алъо, цинтралата ли е? Вържете ме моля с Ванката :)"

Смятам, че след време електрониката ще е нещо нормално за пушките.
Те и в Американската армия редниците им са "въоръжени" с IPodi и се гърмят с муджахидините без да се показват зад баира :)
 

stelibg

Потребител
Продължение на темата за Theoben. След като леко спорихме кои пушки са по-добри (Daystate vs Theoben) със @simopesh реших да купя Theoben MFR, за да проверя за себе си :)

Пушката е втора употреба. Изглеждаше на малко изстрели или собственика и е бил много грижовен. Дойде в калибър 5,5, но цевта беше само 30 сантиметра (явно е сменена от предишния и собственик) и се отказах от идеята да я правя 40 джаула.
Закупих цев от Хайнел от @cilindura и след доработки от стругар и моя милост днес успях да пострелям с нея.
Пушката дойде с редуктор, настроен на 93 бара. Течеше от всякъде - явно за 7 години уплътненията, макар и Theoben-ski пропускат ;). Пушката няма нито един манометър - доста непрактично. За да се сложи фабричен куик фил трябва човек да олекне с 160 паунда или със 100 от алтернативен майстор ;(

Бутилката се маха, като въздуха си остава в нея - доработките по цевната кутия, цев, редуктор стават без да се губи въздух - това ми харесва ^-^
Цевната кутия е уникална - всеки детайл може да бъде разглобен/сменен без да се налага разглобяването на половината пушка.
Спусъкът - доста добър. Марк 4. Едно време са ползвали Anshutz, ама са му били шута, тоя е по-добър. Стои си в отделно блокче и може да бъде сменяван с друг тип/модел ... само с махането на два щифта..
Цевта е заглушена фабрично (shrouded barrel), ама е гола вода - пушката е стряскащо шумна, ако се стреля в затворено пространство.
Редуктора е външен - маха се бутилката с въздух, развива се редуктора - много лесно за поддръжка. На мястото на редуктора може да се сложи Fast-Flow адаптор, за правоток.
Ударник - скрит зад една тапа на резба - лесен за регулиране чрез тапата, която притиска пружината на ударника
Цевната кутия има един недостатък - монтажа на оптика е най-подходящ само с монтажи на Theoben, но с една релса, преход от цевната кутия към Dovetail релса всичко се подрежда.

Така, че който сравнява Theoben, пушка, кочто е коструирана миналия век и там си е останала с Daystate и твърди, че е по-добра е в голяма заблуда или е Hard традиционалист ;)
Предимства на Theoben -
- Бутилката се маха, като въздуха остава в нея, но като се постави куик фил това предимство отпада, а и често трябва да се сменят уплътненията на бутилката - може човек да чуе неприятния звук фссссс, докато е на полето и сменява бутилката си :)
-Цевна кутия - масивна, здрава, предразполага към експериментиране
-Редуктор - с неговите плюсове и недостатъци (вчера на стайна температура 21 °С скоростта на чашките беше 239 м/с, а днес навън при 9 °С - 235 м/с) :(. При Дейстейта ми няма такова нещо!!!

Недостатъци
- Няма нито един манометър - явно феновете на тази пушка стрелят по слух :). За какво им е да знаят налягането :)
-Фабрично шумна - спрямо Дейстейта (МК4 IS ST) е като черешовото топче в разцвета на силите си :)
- Трябва специална релса, за да се поставят монтажи за оптика. Не че и без нея не може, ама някак си не ми вдъхва доверие :-\
- Поддръжка - ужасна, ако си извън Англия. Поради промяната на калибъра ми трябваше нов дотиквач и от Теобен ми казаха да вървя на май... си, но по учтив начин (да се обърна към дилърите им). След дълго търсене и десетки електронни писма най-накрая открих нужната част - в Холандия. От Дейстейт те питат какво искаш, плащаш и го пращат.

Заключение - пушката наистина ми харесва. Ще и добавя куик фил и така ще я въведа в 21 век :)
 

stelibg

Потребител
@lynx

Разбира се, че куик фила ще има манометър, даже ще има манометър и след редуктора :)
И не съм убеден в предимството на AnshItz :) цевите, и не всички нови модели са с аншутц цеви( из английски форуми чета, че били много капризни от към чашки). Такива са ми спомените, щях да прочета в сайта им, ако работеше :wall:

Днес с хайнелската цев, която е без шок на разстояние 30 метра от колата успях да направя група от 6 изстрела в 8 мм при леко ветровито време.
Иначе за разхода - от 180 до 140 бара 60 изстрела при бутилка от 280 куб. см. - далече е още от електронния ми дейстейт :), че даже и от механичния :)

Я, сменили са си сайта - https://www.unixguy.net/theobenssl/home.php?cat=19
 

njatanasow

Редовен Потребител
Стенли,
Налага ми се да отварям един Теобен за подмяна на някои детайли.Пушката дали е хубава или не ,немога да кажа(въпрос на предпочитание),но ако трябва да го сръвнявам с Дестейта,просто са несравними ;)Този финес в изработката на Дестейта е недостежим.Просто човек може само да се любува като гледа (който и да е чаркалък) на тази пушка.
 

stelibg

Потребител
njatanasow написа:
Стенли,
Налага ми се да отварям един Теобен за подмяна на някои детайли.Пушката дали е хубава или не ,немога да кажа(въпрос на предпочитание),но ако трябва да го сръвнявам с Дестейта,просто са несравними ;)Този финес в изработката на Дестейта е недостежим.Просто човек може само да се любува като гледа (който и да е чаркалък) на тази пушка.

Визията въобще не сравнявам - Дейстейта води с много на Нула. Опитах се да направя кратко, макар и необективно ревю, защото нямам достатъчно опит с двете пушки. След години ще знам наистина коя е по-добрата. Иначе Теобена изглежда надеждна и регилируема пушка
 

stelibg

Потребител
Впечатления след доработките:
- Куик фил кит
- саундмодератор

Куик фила вкючва манометър, фостър конектор и нов накрайник между бутилката и редуктора . Сега вече знам колко въздух имам в бутилката и помпам без да развивам нищо.

Саундмодератора е напъхан в разстояние от 95 мм между края на цевта и края на кожуха. Направен е от ролки за коса :D и спирала за подвързване на брошури, книги, документи. (Благодаря ти Cisco, много хубави брошури с още по-хубави спирали ;) ) Състои се от три камери, две големи от двата края и между тях малката, която е 1,6 пъти по-малка от размера на големите. Камерите са отделени една от друга с шайби с отвор 6 мм. Камерите са от ролки за коса с диаметър 20 мм, обвити отвън с парчета от кърпа за почистване от филц и напъхани в кошуха на цевта http://www.bulengineering.com/productbg.php?R=86&SR=&p=326&

Вътре в ролките е напъхана метална спирала за подвързване http://www.plesio.bg/spirali-c-69978593/metalna-spirala-za-podvarzvane-6mm-100br-p-218680.html, която е обвита с велкрото от ролките.
Ефекта от саундмодератора е добър, много по-тиха стана пушката. Вече чувак плющенето на съчмите в мишените на 50 метра :)

Има една недомислица при уплътняването на цевта откъм страната на дотиквача. Направено е метал в метал. Дотиквача е от две части - метална тръбичка с диаметър 4,5 мм и в нея самия дотиквач. Металната тръбичка служи за уплътняване и трябва силно да се натегне към отвора на цевта, за да не изпуска много въздух. Но пък не се занимаваш с уплътнения :)

След вчеращната стрелба мога да кажа, че пушката наистина си заслужава славата.
 

Attachments

  • rolki.jpg
    rolki.jpg
    4.5 KB · Прегледи: 322
  • COMPLETE.jpg
    COMPLETE.jpg
    104.5 KB · Прегледи: 365

lynx

Редовен Потребител
Eдин интересен проект, булпап Theoben.
Нещо не ми се връзва комбинацията булпап+двунога, но всеки сам си решава.
Kopie_van_MKII_Bullpup__3_.jpg

Kopie_van_MKII_Bullpup__5_.jpg
 

DANNY

Редовен Потребител
Двуногата е вързана за пластмасата под бутилката. А не на бутилката
 

lynx

Редовен Потребител
Имах предвид, че моето виждане за булпап е максимално компактна пушка/многозарядна естествено/, подходяща за стрелба през задния прозорец на автомобил по летящи "вредители", при което двуногата ще е пречка ;)
По принцип, двунога е хубаво да се прикача макимално напред на пушката.
За тези резервоари има специално предназначени скоби на които се закача двуногата, много съм се чудил на колегите с Дейстейт и други пушки с този тип резервоари, които си дупчат прикладите за да сложат двунога.
Не стига че е много назад, ами и не стои добре.
 

st_beer

Редовен Потребител
Освен двуногата другата недомислена работа е модератора. Ебати и дългия модератор стърчи като грездей напред и му се губи късия дизайн на булпапа. Ако го направят с облечена цев модератора и махнат тая двунога (която ще се сваля на 100% без никакви проблеми ) направо ще стане муцка с тая голяма бутилка за стрелба не само от задната седалка ами направо ще кара човек и ще си я държи в скута и да си е шофьор и стрелец 2 в 1
 
Нагоре