Theoben

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

poacher

Потребител
Theoben пишат, че при 54J дава 40 изстрела.
Ако смъкнеш на 40J ще станат 90.
Това е само теория обаче ;)
Чакаме реалните резултати.

P.S. Честито още веднъж!
 
A

Anonymous

Гост
Привет, не бях в БГ тези дни за това не съм коментирал. Няма изведен регулатор на мощността навън. Има възможност за настройки, но трябва да се свали приклада и отзад с шестограм можеш да промениш мощността в някакви граници (казвам някакви защото все още не зная какви). За сега не съм пипал и нямам намерение да пипам. В книжката на пушката пише че при вариант 40 Джаула прави 90 изстрела а с 55 Джаула 40 изстрела. Това е по книга, практически след някой и друг ден, че тези дни непрекъснато пътувам и нямам никакво време.
 

s73r01d

Потребител
Интересува ме обема на задредукторната камера на Теобен, ако някой разглобява да мери моля :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Днес беше много хубав слънчев ден и ходихме с приятели да се позабавляваме. Бях напълнил Theoben-a на 200 бара, сложих му хронографа и измерих колко изстрела ще направи на плато. До 68-мият изстрел скоростите бяха в рамките на + - 4 м/с и след това започнаха да падат с около 0.7 м/с на всеки следващ изстрел. След 84 изстрела налягането в бутилката показа 110 бара. Предполагам че стреля добре до 120-125 бара и след това трябва да се пълни. За съжаление все още не съм взел добра оптика за тази пушка и стрелях с една мноооого стара 4х32 но резултата е направо впечатляващ. На 60 метра (неможех да стрелям на 100 с тази оптика) с един барабан (12 съчми) даде група от около 3 см диаметър.(по-късно ще кача и снимка). Както се казва едвам виждах мишената а то желязото си стреляло много точно. Има мноооого лек откат, сякаш трепва при изстрела. Заглушителя й е доста добър. Болт екшъна се движи малко по-трудно от сайтлевъра на Weihrauch-a, но не е дразнещо трудно. В английските форуми казват, че след 200-300 изстрела започвал да се движи по плавно- ще постреляме, ще видим.
Първи отзиви- перфектна. Единственият недостатък е че няма quickfill система но реално се прави много лесно. В тялото си има технологичен отвор на 1/4 BSP резба на който на мястото на тапата се завива quickfill адаптер който се продава от "Best Fittings". (Една бройка вече пътува към България).
П.С. Нямам намерение да я разглабям, и за това немога да дам информация колко е обема на задредукторната камера, съжалявам.
Надявам се информацията да е полезна на тези които се интересуват от този модел.
Закачам и снимка:
 

Attachments

  • SNC00622.jpg
    SNC00622.jpg
    605.8 KB · Прегледи: 522

lynx

Редовен Потребител
bvza320 щом прави 90 изстрела, на 40 джаула ли е настроена в момента?
Каква беше скороста с Баракуда?
Ако прави 68 изстрела в плато +-4м/сек би трябвало да има и редуктор, ако е толкова равно платото.
Ако не ти е проблем, напиши тук в темата изстрелите със скоростите.
Това ще е интересно за бъдещите собственици на такава пушка.
 
A

Anonymous

Гост
Средна скорост на съчмата от хронографа е 278.2 м/с до 68-мият изстрел. След това пада с около 0.7-0.8м/с на всеки изстрел. Това е с Baracuda Extra Heavy 1.37 grama. Съчмите са добро качество и нямат флаери. След това постреляхме и с Weihrauch-a но с FTT, при него също няма грешка.
 

s73r01d

Потребител
Не съм очаквал да си разфасоваш чисто новата пушка, просто ако някога го направиш да ме имаш в предвид.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
http://www.theoben.co.uk/product.php?pr ... =11&page=1

Някакво разминаване се получава.
По данните от производителя при 40 Дж трябва да прави 90 изстрела .
В случая джаулите са 53, което е равнозначно на 40 lb/ft = 54.17 и изстрелите би трябвало да са 40.
 

Attachments

  • RapidMKII.JPG
    RapidMKII.JPG
    64.3 KB · Прегледи: 324
A

Anonymous

Гост
Пушката е оборудвана с нов клапан който осигурявал около 50% повече изстрели. Това е според производителя:

"The FACs are fitted with our ‘fast-flow’ adaptor and have enlarged ‘thru-porting’. These new and improved features have increased the shots per charge available from a 400cc bottle from between 50% and 150% compared to the original Rapid range. The shot to shot consistency is also improved."
FAC версиите са оборудвани с нашите "бързо-поточни" адаптери и имат уголемени "преминаващи портове". Тези нови и подобрени части увеличиха изстрелите от едно зареждане при 400 куб.см. бутилки с между 50% и 150% сравнено с оригиналните възможности на Rapid. Постоянството на изстрелите също е подобрено.
Това го пише и в сайта на производителя. Предполагам от там идват повечето изстрели при максимална мощност.
 
A

Anonymous

Гост
Данните които съм написал са от измервания направени лично от мен. Те са за хората които се интересуват от модела Rapid MK2 на Theoben. Ако някой се съмнява в тях може да се обърне към производителя с молба за повече информация. Обичам когато чета във форумите да срещам полезна информация и коментари свързани с това кое е добро и кое не в даден модел, какви са възможностите и какво да очаквам ако си го купя.
Сравнявайки Rapid MK2 и HW100 мога да кажа, че МК2 е малко по-шумен (наистина много малко). Заглушителя е Vortex (нов модел) сравнително по-дълъг от тези на Weihrauch и се слага като се нахлузва на цевта, която е 16мм в диаметър.
 
A

Anonymous

Гост
Вчера имах възможността отново да пострелям с Rapid MK2. След всяка стрелба тази пушка ми харесва все повече и повече. Много точна, достатъчно мощна и лека за носене. Изстрелях 6 барабана по 12 съчми и налягането беше паднало до 110 бара. Нямаше случай да не уцеля. Стрелям със H&N Diabolo Baracuda Extra Heavy. Явно пушката ги харесва.
Днес сутринта намерих малко време и инсталирах Quickfill адаптера, който пристигна от Best Fittings. Самият монтаж върху пушката беше елементарен, единственото нещо което ме забави бе да пробия отвора през който излиза адаптера през приклада. Колегите от форумите в САЩ и Англия препоръчват 1" диаметър (2.54см). Аз го парвавих 2.4см с регулируема бургия ползувайки бормашина с поставка. Отвора стана много гладък, без никакви наранявания на лицевата част на приклада (както и на другите). Пасна идеално и сега мога да си я пълня без да свалям бутилката. Така първият проект бе завършен успешно.
Снимки ще кача по-късно.
 
A

Anonymous

Гост
Днес успях да направя няколко снимки на Quickfill адаптера който монтирах на Theoben-a. Отвора на приклада го направих с диаметър 22мм. Мисля че стана добре:
 

Attachments

  • SNC00649.jpg
    SNC00649.jpg
    612.9 KB · Прегледи: 504
  • SNC00650.jpg
    SNC00650.jpg
    602.7 KB · Прегледи: 413
  • SNC00651.jpg
    SNC00651.jpg
    560.2 KB · Прегледи: 404
  • SNC00652.jpg
    SNC00652.jpg
    561.7 KB · Прегледи: 377
  • SNC00653.jpg
    SNC00653.jpg
    389.2 KB · Прегледи: 401
  • SNC00654.jpg
    SNC00654.jpg
    590.5 KB · Прегледи: 394
A

Anonymous

Гост
Пристигна новото оборудване за Theoben-a. Nikko Stirling Platinum Nighteater 8-32x44FC. Оптиката е лека и идеално пасна на визията на английското бижу. Настроих я с laser bore (на Bushnell) и ще видим как се представя когато отделим малко време и за стрелби.
 

Attachments

  • SNC00703.jpg
    SNC00703.jpg
    447.2 KB · Прегледи: 504
  • SNC00704.jpg
    SNC00704.jpg
    485.8 KB · Прегледи: 501
  • SNC00705.jpg
    SNC00705.jpg
    524.4 KB · Прегледи: 501

gggenata

Потребител
Извинявайте но последно не разбрах, Теобена Rapid Mk2 има ли редуктор? ???
Че ми се въртят из главата едни идейки....... ???
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Няма, просто както е модерно да се казва има много "консистентно плато". Което хич не я прави за изхвърляне. :D Такъв е и ФХ-а Роял 400.
 
A

Anonymous

Гост
http://www.theairguncentre.com/mainframe.asp

От тези пичиве по горе бихте могли да закупите всякакви пушки. Мога със сигурност да твърдя че са много добре с материала особено Тheoben - за мен най-доброто английско оръжие. (Лично за мен по добро от Daystate - новите електронни боклуци)
През 94-та година купих Rapid 7 МК1 cal. 177 която ми я конфискуваха заради това че я бях сетнал на максимума за които не помня точно колко беше но пробиваше доста дебеи стари врати от твърдо дърво с медна съчма.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
simopesh написа:
http://www.theairguncentre.com/mainframe.asp

От тези пичиве по горе бихте могли да закупите всякакви пушки. Мога със сигурност да твърдя че са много добре с материала особено Тheoben - за мен най-доброто английско оръжие. (Лично за мен по добро от Daystate - новите електронни боклуци)

Много лошо изказване според мен.Надали друга пушка може да даде по малък разход именно от тези електронни боклуци.Там управлението е с микропроцесор за това без разбиване на софтлера няма промяна на скороста.Всеки удър на удърника е еднакъв на предния и това го контролира микропроцесора......... според след време ще се появят и други марки с тази технология!
 

stelibg

Потребител
Отностно линка към форума - ами става въпрос за информация от миналата година (още няколко месеца две години). Днешните им електроника е водоустойчива - поне според спецификацията им. Вярно е, че наистина може да се счупи, ама и механиката също сдава багажа (например на fatalen редуктора на EV2, на njatanasov спусъка на Valtera ....Сигурно има и други примери.
А отностно електрониката - anschutz рекламират пистолет с такъв спусък - бъдещето е там
 
A

Anonymous

Гост
scandalo написа:
... Там управлението е с микропроцесор за това без разбиване на софтлера няма промяна на скороста.Всеки удър на удърника е еднакъв на предния и това го контролира микропроцесора ...
Ама и пушки с микропроцесори ли се появиха?! :eek: Леле, колко съм неведущ.
Предполагам, че пушката не може да стреля, ако и се изтощят батериите? А недай си боже да се скапе софтуера или му влезе вирус, ще изпозастреля всичко живо наоколо. :crazy:
 
Нагоре