SUMATRA by Eun Jin

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Ей за тая пушка тепърва ще се пише.
Като начало само един бегъл поглед:
http://www.pyramydair.com/cgi-bin/zoome ... el_id=1077

st_beer написа:
Ето тук има едно клипче на суматра 25''
http://www.youtube.com/watch?v=eo8DMmKP ... re=related
За суматра 22'' има много хубаво клипче направено от колегата harry_cool
Ако някой от колегите го знае къде е да пусне линка. Може и да си го гледал. Мисля че в този клип колегата е обяснил много точно и е направил едно много хубаво представяне на пушката.

Sol написа:
st_beer написа:
...За суматра 22'' има много хубаво клипче направено от колегата harry_cool
Ако някой от колегите го знае къде е да пусне линка...

Ето го:
http://www.airguns.bg/ftp/
Но първо трябва да се свали - 72 МВ е.

ПП: А от тук:
http://www.pcprifles.eu/catalog/
може да се гледа направо. Моля да не се счита като реклама, просто не знам къде от друго място може да се гледа директно без да се сваля.

HOBOS написа:
Е та то това клипче за 25-та е мое дело,ама те са две :yahoo: беше кеф на -2 градоса :rambo:
http://www.youtube.com/watch?v=K38Hrk4iHTw
 
A

Anonymous

Гост
Нещо по конкретно.Брой истрели,скорост плато.
Във Варненската група мисля имаше такава.
Нещо съм се угледал в 25 калибър.
 

poacher

Потребител
Живот и здраве в Русе ще дойде точно .25 калибър.
Тогава ще има подробно ревю със замерени скорости и т.н.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Това е почти същото.
Само че.:
Е за дясна ръка.
Суматрата няма набузник и става и за двете ръце.
Приклада е регулируем по височина .
Суматрата има вариант с два резервоара с обща вместимост 0.5 литър.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Ето малко повече за Суматрата:
Два резервоара с обща вместимост половин литър.
6 зарядна, идва в комплект с два зареждащи щуцера , два барабана и резервен боен клапан.
Приклад от индонезийско дърво , много красив с насечки и инкрустации.
Пушката си има и манометър.
Зареждането е ъндър левър, много лесно и зрелищно, Самия механизъм на зареждане е един от най -надеждните.
Макар , че е на една цена с Кондора , Суматрата ми харесва повече и има много екстри.
Ако някой е пропуснал да отвори линка в началото на темата , ей го пак.

http://www.pyramydair.com/cgi-bin/zoome ... el_id=1077
 
A

Anonymous

Гост
poacher написа:
Живот и здраве в Русе ще дойде точно .25 калибър.
Тогава ще има подробно ревю със замерени скорости и т.н.
Ако е рекъл Бог, и в София ще се появи една .25 по същото време...
;)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Струва ми се , че и това го зная :).
Очаквам много от тая пушка.
Малко остана , скоро ще е в ръцете ми.
За сега не моя.
Добре дошъл.
Жалко , че не ни удостояваш с присъствието си на срещите.
Намери си работа във Варна последния уикенд на тоя месец.
 
A

Anonymous

Гост
Имах удоволствието да пробвам Суматрата на Светльо преди месец. Много красива, мнооого точна - накои то по-изявените стрелци в нашата група правеха една в една от 36 м.
Но. Имам две забележки, които са си обаче чисто субективни.
- Приклада ми е къс и следователно не е удобен - не можах да се наместя.
- зареждането отдолу определено е ефектно, но ръката придобива едно неестествено положение и кутрето и безименния страдат....
Както казах - вероятно е въпрос на свикване. Светльо определено вече е свикнал и няма проблеми.
Иначе като цена/качество ми изглежда отличен избор.
 
A

Anonymous

Гост
Ами и аз ако може да кажа нещо за тази пушка - щото си мисля ,че съм стрелял най-много с нея :) ,а може и да греша.
Общо взето Ivodok я представи как излиза от кутията ( само , че идва с 1 бр. щуцер и допълнителния клапан е за английския пазар ) . Sumatra 2500 е доста мощна пушка ( с 42 gr. проектил реализира завидните 285 м/с,като първите 4 имат 1-2 м/с разлика , а с EUN JIN 32gr 322 m/s - при тях разликата в скороста е сходна но за повече изптрели ) на пълна мощност .В същото време има невероятна тоност , което повечето от варненската група могат да потвърдят или да видят на снимка в другия форум във Варненската тема на 202 сраница поста на Rook. Пушка е с регулуруема мощност ( 3 степени , всяка от които има по още три положения ) и работят перфектно. На най-ниската мощност не съм стрелял все още , но се каним с колегата hari_cool да направим едни обстойни тестове в края на тази седмица , които ще побликувам тук . Към момента основно стрелям с Baracuda и с тях правя около 75-80 изтрела на средна мощност , като около 45 минимум са ми в плато. Ето един интересен линк http://www.network54.com/Forum/79537/me ... atra+500cc
Хайде със здраве , а след тестовете ще пиша по подробно.

П.П. Забравих да уточня , че пушката е изкарана от кутията и с нея само се стреля - никакви доработки , никакви разглобявки или неща от сорта да вземам 7-ми разряд за стугаро - фрезист ;)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Пушката наистина е невероятна.
А за цената си е просто перфектна.
 

NATAN

Потребител
Имах удоволствието да пострелям с тази пушка, определено съм впечатлен както от изработката така и от точноста която даде на 100м с баракуда. Направо може да се рисува по мишената с нея.
 
A

Anonymous

Гост
ivodoc написа:
Akela1 написа:
Колко я гледах и четох за нея .
Имах много двууменения , между Carer 707 и нея,
но в момента когато хванах двете пушки,
разбрах, че това е пушката.
Жалко само, дето не даде да пострелям с нея.


Може би си прав , само ще спомена , че има няколко неща по които Career III 707 отстъпва на Суматра-та , но това в никакъв случай не е точноста!

1.Пълненето.Магазина на пушката се нстройва за всяка чашка (дължината и).Неудобство е когато трябва да отвориш кутията , за да настроиш пушката за други съчми.Да не забравяме обаче , че и двете пушки не са мислени да стрелят с леки чашки!От друга страна пък , има и отвор за единично пълнене , което позволява да сложиш каквато си поискаш чашка в случай , че искаш да експериментираш.
2.Приклада е също от индонезийско дърво , но ложата е от пластмаса , която имитира дърво. :mad:
3.По малкия резервоар (което обаче на мен специално не ми се вижда като недостатък)

Всичко друго - регулиране на мощноста и на спусъка , манометър е подозрително сходно...

При Career III 707 разполагаш с 20 (според мен 30) изстрела на пълна мощност , за която мощност обаче баракудата не е подходяща, но пък ефекта от такъв изстрел е ПОРАЗИТЕЛЕН!
Още нещо : при настройка за баракуда , магазина побира 8 броя , а понякога това е добре!
 
A

Anonymous

Гост
А ти виждал ли си какво може Sumatra на пълна мощност , но не с Barakuda ? :)
 

Вячеслав

Потребител
Престанете да пишете втазитема за тази пущина ,че бюджета ми е ограничен. :mad: :mad: :mad: Веднъж оправдах един Кондор ,а сега ще ме вкарвате в ново прегрешение , така не бива. ;)
ПП На аватара съм с Бам-а ,скойто се сътезавах в русе и от тоя тукмашки модератор направо ме е срам ама товае положението . Вършеше перфектна работа ,макар и да не стрелях с него. Това го казвам като пояснение за тези ,които се чудят какво е странното нещо върху тая пушка.
 

NATAN

Потребител
Вячеслав написа:
Престанете да пишете втазитема за тази пущина ,че бюджета ми е ограничен. :mad: :mad: :mad: Веднъж оправдах един Кондор ,а сега ще ме вкарвате в ново прегрешение , така не бива. ;)
ПП На аватара съм с Бам-а ,скойто се сътезавах в русе и от тоя тукмашки модератор направо ме е срам ама товае положението . Вършеше перфектна работа ,макар и да не стрелях с него. Това го казвам като пояснение за тези ,които се чудят какво е странното нещо върху тая пушка.
Колега и аз съм изправен пред международен скандал но вече съм решил че ще имам тази пушка. Както съветват в една друга тема трябва да "замажа" положението с някой подарък !
 
A

Anonymous

Гост
Screamer написа:
Този "VS" срещу коя пушка е?

Максималната скорост на Суматрата е съвсем малко над максималната на Career III 707 .22
vs=срещу
Career срещу Sumatra и то суматрата с многото съдинки(500cc) ;)

За справка : Sumatra 2500 380cc 1100 fps (feet per second)= 335.28 m/s

Още за тази с 500сс :
.22 caliber, 28.5 grains, 3000 psi
1,113 fps
1,100 fps
1,093 fps
1,075 fps
1,069 fps
1,067 fps

Lighter pellets will deliver faster velocities, heavier pellets will give slower velocities.

[tt]Includes 2 6-shot rotary clips, 2 fill probes (BSP & SAE), spare o-rings for fill probes, UK valve conversion kit & a hex key for adjusting the cheekpiece
.


Данните са за голямата Sumatra ,дословно от пирамид еър.
Обърнете внимание на последния ред!
Какво се продава тук и защо , е вече друга тема.
3000 psi = 206.842719 Bar
 
Нагоре