Snow Peak AirGun - SPA P12, P10, M10, M11, M10, M20, M22, ......

llcoolj

Редовен Потребител
Много добро видео, но щеше да бъде още по показателно ако беше тествал повече видове проектили (например JSB 1.175, Нокаут, ФХ слъг 22 грейна, H&N слъг 21 , 23 грейна). От кутията и аз смятам, че пушката е слабичка в този калибъри и има нужда да се пипне за вдигане на мощността ( до 50-60 джаула).
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Ако не бъркам на п15 резервоара е 265сс. Ето хронографиране на моята в стоков вид и засилена почти на мах.
След смяна на цевта стана 39 джаула и се наложи добър човек да ми прави задредукнорна камера +12сс и сега засилва тежкото jsb с 280 на мах.
Не съм гледал абсолютно точно колко изстрела има обаче заради намаления обем на резервоара. Но не са под 35.
И друго не мисля, че прекалено силна пружина е добра идея за тези модели поради риск от прекомерно износване на леглото на удърника, а то е от алуминий.
 

Attachments

  • Screenshot_20230128_180954_Drive.jpg
    Screenshot_20230128_180954_Drive.jpg
    197.5 KB · Прегледи: 63
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Ето и моите първи впечатления от Snowpeak P35:

Изключително компактна пушка.. Както каза Никито - прилича на детска играчка.
Добра сглобка. Много тиха - но е и нормално имайки предвид мощността :) Това, което забелязах е, че въпреки, че няма резба за допълнителен модератор може да се сложи тапа от KralArms (абсолютно същата е). Дотиквача е тип "FX" ;) механизма на спусъка - подобен на AGT... Въобще заимствали са китайците :) но няма лошо.
В студа падна доста скоростта (на топло беше малко повече и стигаше почти 38J)
Като точност - беше ми бая студено и може и от мен групите да не са толкова добри, колкото ми се искаше ;)

Въпреки малкия резервоар направи доста изстрели, така, че ще опитам леко да вдигна налягането на регулатора и да видим каква сила ще докара. Пружината на ударника е доста мека, така, че и от там може да се изстиска малко ако се смени.




Браво Павка. Страхотна е пушката. Моля те пробвай я при възможност със слъгове NSA 17 грейна , може да докара скорост от 250 м/сек. Ако нямаш налични да ти пратя ;) Очаквам добра групираност.
 

Niki

Редовен Потребител
Р12 и Р10 имат ли някакви разлики? Те са и доста тежки, над 3кг докато Р15 е 2кг,а Р35 2,3кг Ако Шамана чете, нека види колко е отвора на трансфера? Аз имам Р15 в 6.35 и мисля, че е скопена, дава 48дж,а имах Р15 и не я натягах на макс и даваше 46дж и двете без никакви доработки
 

Niki

Редовен Потребител
Р12 и Р10 имат ли някакви разлики? Те са и доста тежки, над 3кг докато Р15 е 2кг,а Р35 2,3кг Ако Шамана чете, нека види колко е отвора на трансфера? Аз имам Р15 в 6.35 и мисля, че е скопена, дава 48дж,а имах Р15 и не я натягах на макс и даваше 46дж и двете без никакви доработки
За 5.5мм става дума, че е 46дж
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Разликата е единствено в пълнитела. P-12 е еднозаряден, а P-10 е с пълнител. Резервоарите им са 300 барови.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Не трябва да ни спира. Постоянно откривам в дадена пушка недостатъците и кусурите. Не ми обръщай внимание - това ми е вече, като изкривяване.
 

3phone

Потребител
Привет,

Днес, благодарение на @shaman, при мен пристигна един Snow peak PR900W-Gen2 (което както знаете е Artemis PR900W-Gen2/Diana Stormrider и още около 17 модела). Много е лека, дори окомплектована с оптиката и компактна. Надявам се уикенда, времето да даде възможност да направя 2-3 групи, за да кажа впечатленията си, но първоначално съм много очарован от усещане за качество на материалите.
 

Attachments

  • IMG_20230214_140642.jpg
    IMG_20230214_140642.jpg
    470.9 KB · Прегледи: 145

Licho

Редовен Потребител
Рядко се намира РСР ,която да е на цената на пружинка от среден клас!
Гледам я и няма как да не ми напомни за Бама 50/51...Но само донякъде...
Честито и от мен!
 
Последна промяна:

3phone

Потребител
@s73r01d, може да се включи тук с опит покрай БАМ-а. Преди 9 години, той ме подхлъзна да си взема пружината и сме ходили да стреляме заедно с него. Тогава видях колко е приятно да стреляш с ПЦП, но чак сега се стигна до тази стъпка. :)
 
Нагоре