Snow Peak AirGun - SPA P12, P10, M10, M11, M10, M20, M22, ......

st_beer

Редовен Потребител
Не бе Оги.Според мен Слави е имал предвид под бронзиране не златен бронз ,а бял бронз за бурии.
Славчо много си е добре пушлето. Да те радва дълго време и дано не му се нарадваш бързи и да го сложиш на тезгяха :cheers::cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Не бе Оги.Според мен Слави е имал предвид под бронзиране не златен бронз ,а бял бронз за бурии.
Славчо много си е добре пушлето. Да те радва дълго време и дано не му се нарадваш бързи и да го сложиш на тезгяха :cheers::cheers:

Че аз точно това писах че съм се заблудил...


Групирането се вижда - може го тази цев!
Аз още в началото разбрах че го може тази цев, но въпросът ми беше дали си сравнявал чистена - нечистена дали има разлика в групите ?
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Аз още в началото разбрах че го може тази цев, но въпросът ми беше дали си сравнявал чистена - нечистена дали има разлика в групите ?
Няма какво да я чистя Оги и да си губя времето и да опъвам нерви като ясно усещам проблема...
Ще я очистя и какво?! След 5-10 сачми оловните стружки пак в каналите и тук таме огъната сачма и мишена тЪргедия.
Павката @Dominus се врече да и побае. Разчитам на неговия перфекционизъм. :cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Прекарах пет чашки през цевта, като всеки път чашката я поставях в цевта при сглобена пушка, после размонтирам цевта и избутвам чашката с шомпол.
3 сачми са JSB хеви и две екзакт.P2270457.JPG IMG_20150227_085508.jpg
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Слави, така е ясно че ще се нарежат. Вкарай чашка в цевта и после я избутай обратно, за да се види как е входа и как нарязва главата.
 

Dominus

Редовен Потребител
Дотиквача не може да натисне равномерно чашката. За това се прави входната фаска, която е доста по-трудна и тънка история от другата. Идеята е чашката да влезе в сравнително чист участък от цевта и въздуха да направи първото врязване. Тъй като главата на чашката е по-малка от полата е логично тази част от цевта която го играе нещо като патронника на огвнестрелното да е с лек ъгъл подобен на този между полата и главата.
Това са мои разсъждения и е напълно възможно да съм в заблуждение.
 

petkof

Редовен Потребител
Дотиквача не може да натисне равномерно чашката. За това се прави входната фаска, която е доста по-трудна и тънка история от другата. Идеята е чашката да влезе в сравнително чист участък от цевта и въздуха да направи първото врязване. Тъй като главата на чашката е по-малка от полата е логично тази част от цевта която го играе нещо като патронника на огвнестрелното да е с лек ъгъл подобен на този между полата и главата.
Това са мои разсъждения и е напълно възможно да съм в заблуждение.
Аз съм на същото мнение.Това даже го коментирахме в някоя тема.При някои класни пушки има такива фаски.
 

Dominus

Редовен Потребител
Лошото в случая е, че Славчо иска такава, а аз не съм правил инструмент за този калибър.
 

lynx

Редовен Потребител
Доста дълбоки ми се виждат нарязаните следи по главите на чашките.
Слави, има ли от къде да вземеш малко ЖСБ-та в субкалибър 5.50000 ?
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Вкарай чашка в цевта и после я избутай обратно, за да се види как е входа и как нарязва главата.

Една от тези чашки именно така я тествах. Само я Натиках с дотиквача и после я върнах обратно. Видимо по нищо не се различаваше от останалите.

Доста дълбоки ми се виждат нарязаните следи по главите на чашките.
Слави, има ли от къде да вземеш малко ЖСБ-та в субкалибър 5.50000 ?

Виждал съм и по-дълбоки канали... Идеята за субкалибър 5,50000 я мислих, но в Ловеч има само 5,52.

Нямаш ли някоя изостанала баракуда. Таз цев май ще търси по твърдички чашки.

Днес намерих една кутия в Росбул-Ловеч:cheers:
На какви скорости да тествам баракудата?
Мисля че не ми е проблем да я засиля с 300


Лошото в случая е, че Славчо иска такава, а аз не съм правил инструмент за този калибър.

Павка, нека "прекарам" през цевта една кутия баракуда и още една кутия JSB.
Може и да се оправят нещата, като се разработи цевта?!
Ако няма напредък, тогава ще му мислим пак.
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Доста дълбоки ми се виждат нарязаните следи по главите на чашките.
Слави, има ли от къде да вземеш малко ЖСБ-та в субкалибър 5.50000 ?
Именно и аз имах такова подозрение, и на мен ми се виждат дълбоки следите. И само с проби на субкалибри ще се види резултата, може и джанките да се вдигнат :D

Дотиквача не може да натисне равномерно чашката. За това се прави входната фаска, която е доста по-трудна и тънка история от другата. Идеята е чашката да влезе в сравнително чист участък от цевта и въздуха да направи първото врязване. Тъй като главата на чашката е по-малка от полата е логично тази част от цевта която го играе нещо като патронника на огвнестрелното да е с лек ъгъл подобен на този между полата и главата.
Това са мои разсъждения и е напълно възможно да съм в заблуждение.
Тука малко не съм съгласен, ама всеки си има гледна точка за нещата, пък и зависи точно как смяташ да изпълниш този конус може и аз да не съм разбрал точно как смяташ да го изпълниш- дълго е за обяснение.
Между другото с Райбер ( и зенкер евентуално след това) ли правиш подобни фаски в другите калибри ?
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Не помня в коя тема бях качил снимка на преработен райбер за кал.4,5. С такъв от магазина не става.
 

ssn

Потребител
Аз да попитам само: различните чашки нали се различават по формата на главата. Ако направиш за даден модел глава инструмент после как ще бъде с другите чашки?
Извинете ме ако въпроса е тъп!
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Идеята е да се направи в началото на цевта фаска, така че нарязването на чашката да става при изстрела, а не когато я зареждам с дотиквача.
Няма връзка с формата на проектила.
 

ssn

Потребител
Доколкото разбирам във тази "фаска" няма да има нарези или по-скоро ще са мнооооого плитки и постепенно ще стават по-дълбоки и чашката вече от въздуха ще се нареже, а ще бъде и що годе центрирана.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Лошото в случая е, че Славчо иска такава, а аз не съм правил инструмент за този калибър.
За задната фаска си прав. Имаше я и на валтерската която е с дотиквач и е доста дълга 6-8мм , а сега погледнах и на аншутската цев. Тя е без дотиквач и при нея има съвсем малко скосяване колкото да поведе главата на чашката.
То инструмента няма да хване паяжина я, и други цеви ще се нуждаят от такова пипване.
Добре са си нарязани чашките. Слави изпрати я на Павката да и оправи фаските и ще се оправи. Флаерите са са най често от фаската или от различното поставяне на нарезите.
 

Dominus

Редовен Потребител
Прав си Симо, но не ми трябвал за 5,5 изобщо и затова съм го сложил в графа ИЗЛИШНИ. Ще купя днес един райбер 6мм. и дано не го ос...а, че то и такъв вариант съществува.
 
Нагоре