Snow Peak AirGun - SPA P12, P10, M10, M11, M10, M20, M22, ......

Това с въздуха е добро. Само да спомена не е нужно пълно сменяне на въздуха със частична смяна е най-добре. И тъй като всичките си харчат според зависи от марка и модел минаваш само с допълване на въздуха.
 
Проби от събота. Сноупек 1000 слъг 1,30 скорост 249 дистанция 193 мишена бутилка 1,500 литра 4 от 5 . Дистанция 146 мишена кола кен 10 от 10. Може и да може нещо повече но с тази оптика толкова.
 
Днес си откраднах малко време и въпреки вятъра най-после успях да пострелям със Snowpeak PR900 gen.3.

Да си призная останах приятно изненадан от представянето на пушка за около 200€ :)

Ето и видеото:




IMG_6062.JPGIMG_6061.JPGIMG_6060.JPGIMG_6059.JPG
 
Така, дойде ред на дългия р750 L.
Пищака прави точно 12 барабана от 250 до 130 бара със 29.4 дж jsb 0.87. Пробвах и jts 1.04 там е 35 джаула. Това със напълно охлабена пружина.Ами мисля няма нужда от бутилка за малко кеф ;) .
Благодаря на Ванката от Правец , че ме светна за идеята!:cheers:
пп. Мишената е на 50 м , не е кой знае какво ама който си забравя половината неща в къщи е така...:D
 

Attachments

  • Screenshot_20260405_161433_Gallery.jpg
    Screenshot_20260405_161433_Gallery.jpg
    166.8 KB · Прегледи: 87
  • Screenshot_20260405_161441_Gallery.jpg
    Screenshot_20260405_161441_Gallery.jpg
    91 KB · Прегледи: 87
Така, дойде ред на дългия р750 L.
Пищака прави точно 12 барабана от 250 до 130 бара със 29.4 дж jsb 0.87. Пробвах и jts 1.04 там е 35 джаула. Това със напълно охлабена пружина.Ами мисля няма нужда от бутилка за малко кеф ;) .
Благодаря на Ванката от Правец , че ме светна за идеята!:cheers:
пп. Мишената е на 50 м , не е кой знае какво ама който си забравя половината неща в къщи е така...:D
Колега какво е направено по пистолетчето за да достигне тези характеристики
 
Днес от маса , 45м. , малко вятър и нова партида JSB Heavy, по 15 изстрела в мишена. Monster-а по 10бр. , без промяна на настройката. AP900 4,5мм , от ляво са на колегата, от дясно моите.
 

Attachments

  • IMG_20260418_211235.jpg
    IMG_20260418_211235.jpg
    233.3 KB · Прегледи: 49
Колеги - Мога ли да сваля цилиндъра на р15 без да изпусна въздуха в него ?
Предполагам ,че мога но да попитам за всеки случай.
 
Извадих АР 1000 , около месец след последната стрелба и манометъра показваше близо до 0. Бях я оставил на 160 бара . Напълних я на 250 и стрелях до 230. Седя така 5 часа и налягането не падна. Прочетох ,че вероятно е от болта за изпускане на въздуха ( bleed screw ).
1000017641.jpg
Направих грешка и го затегнах , преди да му сложа сапунена вода , за да проверя дали е от него . Някой имал ли е подобен проблем ?
 
Май ще разбереш първи дали има проблем.Някой развивал ли е болттчето докрай?Дали може да се сложи сачма да уплътнява?
 
  • Харесвам
Reactions: NME
Ако е съчмичка, всяко по-силно затягане иска после нова.
Ако се изреже полиамидно кръгче 2 мм дебело пак става и посволява многократна употреба.
 
Последна промяна:
  • Харесвам
Reactions: NME
За сега не е изпускала въздуха. Уплътнението мисля , че е тефлоново пръстенче, не го затягам силно и си държи.
Съчма е възможно да се сложи , но ще трябва да се смени стопорното болтче с плосковърхо и може би ще стърчи. Според мен тефлона добре уплътнява и не мисля да го сменям.
 
Последна промяна:
  • Харесвам
Reactions: NME
Back
Нагоре