Snow Peak AirGun - SPA P12, P10, M10, M11, M10, M20, M22, ......

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
ЧАСЪТ НА ИСТИНАТА :yahoo:
Пушката надскочи очакванията ми!
Най-скъпия проблем беше да и направя щуцер за 15лв.;)
Купих и една по-дебела пружина за ударника и стопорен болт за 1,30лв.
Разпробиването на трансферпорта на 4мм. и резбата на стопорният болт бяха БОНУС - неща които и сам можех да направя ако имах инструмент.
Депингер от "Упсарин C" с два О-пръстена;)

Ми това е тунинга на тази пушка...
п.п. евентуално за по-нататък ще има пипане по цевта: входяща и изходяща фаска - заводските не са на ниво.
ето ви и резултатите от днес хронотестове и мишени.
Мишените ги правих от ФТ възглавница и с оптика с увеличение на х12, видимо кръста ми шареше в мишената, а и пушката си поритва с тези 52 джолана.

Умаревци.JPG View attachment 51739
Умаревци0001.JPG
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Виждаш че в почти всяка мишена имаш по-един мазен флаер.
Според мен,това е от некачествена фаска,или тая цев не търпи толкова висока скорост.
Ако е намалиш примерно на 275м/с и видиш как ще са резултатите,може да отхвърлим,висока скорост на чашката или фаска.
Слави не искам на краставичар краставици да продавам.
Това си е мое мнение.Поздрави!
 
Последна промяна:

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Както вече казах "фаските не са на ниво".
И двете мишени стрелях от нестабилна опора (ФТ възглавница), стараейки се да стоя "в линия" с хронографа, пушката се пързаляше по ФТ възглавницата, имах кинаджийска треска...
Не ми се стреля с 275м.с.
Ето още една мишена. Стреляно е пак на 43м. със същите настройки, но изстрелите са по 10 тъмният кръг е 37,5мм. а групата в №12 е 23мм.
След №4 направих корекция на оптиката по три клика наляво и нагоре и после стрелях мишени №8 и №12
Двата "флаера" са от мои грешки!Умаревци0002.JPG
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Абре, да не си сложил тарелчати пружини в упсарина? Ако беше казал щях да дойда. Цял ден се мотая из нас щот съм нощна... Според мен с по добра опора групите ще са още по добри. Не зная как фаската ще повлияе така че само 1 от 5 изстрела да е флаер..
 

lynx

Редовен Потребител
Стреляно е на открито, май го забравяте този фактор.
Миро е загубил връзка с дейвствителноста с тяхното закрито стрелбище :)
Много от групите са под 20мм. , аз изявени флайери не виждам.
При по-добри условия/по възможност на закрито/ и повечко старание ще е "дупка у дупка" на тая дистанция.
 

sts1969

Редовен Потребител
Стреляно е на открито, май го забравяте този фактор.
Миро е загубил връзка с дейвствителноста с тяхното закрито стрелбище :)
Много от групите са под 20мм. , аз изявени флайери не виждам.
При по-добри условия/по възможност на закрито/ и повечко старание ще е "дупка у дупка" на тая дистанция.
:bravo:Качи пушката на един стъбилен рест, и всичко ще си дойде на мястото :bravo: :cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Нямаме рестове в групата.
Пушката е оборудвана с оптика 3-12х44... определено не се търси с нея прецизност.
Тези дни когато имам време ще я пробвам и на 45J.
И ще проверя дали наистина и идва малко в повече мощността.
 

sts1969

Редовен Потребител
Предложението ми за стрелба с рест беше за да видиш какво може пушката при сведени до минимум странични фактори. Друго си е да заковеш кръста на 25 мерта в десятката и да видиш че не трепва от центра нито десета от милиметъра. :cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Не съм търговец и целта ми е да ви запозная с пушката възможно по-обективно.
Ако преценя че съм се набутал ще си го призная!
Когато проучвах във форумите какво е мнението на други потребители, прецених че трябва и аз да я пробвам.
Дотук нещата са почти 1/1. Никъде не видях тестове с мощностите с които аз стрелях.
Приятната изненада е, че пушкалото може да се ползва с енергии над 50J като точността му отговаря на писаното от колеги от света.
Един инч (2,54см.) на 50 ярда (45 метра).

http://www.airrifle.co.za/threads/35958-Wingman-s-Snowpeak-P12-bullpup-Review
http://www.network54.com/Forum/79537/thread/1400549297/P12+Bullpup
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Слави за парите пушката си е просто прекрасна!
Няма кой знае каква трудна механика,а пък клапана спокойно с по твърда пружина на ударника ще може да вади стойности от порядъка на 80-90дж.
 

dberov

Редовен Потребител
@shstanchev, би ли споделил как души модератора при 50J и разглобяем ли е той.
Прегледах форумите но май никой не е обърнал внимание на този компонент.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Модератора е с малък обем. На цевта е навит стрипер и в предния край тапата е на конус. Това е... Няма вата, няма други елементи. Глуши прилично, но 50 джаула са си доста... Ударника ме дразни повече като шум.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Днес направих нова настройка на пушката.
Долу-горе изстрелите отново са 30 с мощност 48J в коридор от около 6-7м.с. но този път в диапазона 150-110 бара.
След като намерих къде е платото реших да тествам на мишена на 45 метра.
Пуснах три изстрела в №1 да оправя корекцията за височина след промяна на настройките.
Имах постоянен вятър от дясно наляво.
Първо стрелях мишена №5. Подскочих от кеф... :bravo:
После стрелях №9 след това №2 и най-накрая №6 ме вкисна истински.

Както потретвам вече фаските не са на ниво! Особенно входната.
Още на входа на цевта чашката буквално спира.
Има едно грубиянско нарязване на каналите в самото начало, след което чашката тръгва много плавно в цевта.
Нерядко се налага едно по-яко натискане с дотиквача, за да се затвори болта...
Предполагам че това недоброжелюбно посрещане на проектила в цевта оказва негативното си влияние върху проектила.
Уговорил съм вече "чичко доктор" да и хвърли едно око. :cheers:

Умаревци.JPG Умаревци0001.JPG
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Нямаш ли някоя изостанала баракуда. Таз цев май ще търси по твърдички чашки.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Нямам баракуди, а в магазина има само баракуда хънтър.

п.п. друго което ми направи впечатление е, че цевта се цапа много бързо. Днес чистих с тампони и първият беше като бронзиран ?!
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Имаш ли месинг по конструктива ? На един асан вилката така беше изяла задния край на дотиквача че цевната кутия беше пълна със "бронзов прах" и всичко беше сякаш бронзирано...
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Упс ,.... Няма месинг - сичкото е жИлязУ тампона беше сякаш си го въргалял в оловен прах.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ааа ... Аз бронз си помислих за месинг... Сори.. А с нечистена цев забеляза ли влошаване на групираността ?
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Имаш ли месинг по конструктива ? На един асан вилката така беше изяла задния край на дотиквача че цевната кутия беше пълна със "бронзов прах" и всичко беше сякаш бронзирано...
Ааа ... Аз бронз си помислих за месинг... Сори.. А с нечистена цев забеляза ли влошаване на групираността ?

Групирането се вижда - може го тази цев!
Оловният прах според мен се дължи на тегавото влизане на чашката в цевта.
Ако каналите в началото на цевта се полират така, че да не остъргват чашката, а да я "калибрират" нещата ще се оправят.
В момента точно това според мен е проблема. Каналите "фрезоват" чашката.
Набутвам я "сос зор" с дотиквача. Има вероятност докато я дотиквам зорлем тя да не влиза съосно, като хем отделя стружки които омазват цевта и в същото време влизайки несъосно да се деформира... оттам нататък проблеми в точността БОЛ.
 
Нагоре