Snow Peak AirGun - SPA P12, P10, M10, M11, M10, M20, M22, ......

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Пробвай и с H&N Baracuda FT 0,62гр.,РосБул армс ги внасят!
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Пробвай тези- JSB Калибър: 4.52 mm; Тегло: 0.67гр или фх ги имат същите. Може да се окаже че групата е от чашките. Имам същата пушка и на 35м прави само една дупка на листа. В интерес на истината на по далече не съм ги пробвал
 

Mr_DEATH

Потребител
Пробвай тези- JSB Калибър: 4.52 mm; Тегло: 0.67гр или фх ги имат същите. Може да се окаже че групата е от чашките. Имам същата пушка и на 35м прави само една дупка на листа. В интерес на истината на по далече не съм ги пробвал
От опора ли стреляте?
 

LogiBG

Редовен Потребител
Има лека промяна спрямо чисто м60, което на мен ми допада доста. Някой не си ли я е харесал вече да каже как е от първа ръка?
ПП - Да са копирали колко пък да са копирали от други модели?... :)
 

Mr_DEATH

Потребител
Ето една мишена от днес. Доволен съм от пушката. За парите си се справя много добре. Нищо не съм правил по нея все още. Както е от кутията само помпане и стреляне.
 

Attachments

  • IMG_20230728_183400.jpg
    IMG_20230728_183400.jpg
    271.4 KB · Прегледи: 102
  • IMG_20230728_183431.jpg
    IMG_20230728_183431.jpg
    266.6 KB · Прегледи: 102
Последна промяна:

vitekoff

Потребител
Здравейте колеги, имам проблем с Artemis P15. Счупи ми се пружината на бойния клапан, на някой ако му се намира излишна или от къде евентуално мога да намеря такава?IMG_20230729_191648.jpg
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Напиши параметрите на пружината. Така има по-голям шанс да намериш - външен диаметър, вътрешен, дебелина на тела, дължина и т.н. Пружината не е нищо особено, но е интересно какъв зор е видяла.
 

vitekoff

Потребител
Пружината е конусна, дължината и е 30мм, външния диаметър е 8мм / 10мм,вътрешния съответно 5,6мм / 7,6мм, а дебелината на тела е 1,2мм. По принцип не би трябвало да е видяла зор, по пушката не е правено нищо, освен че е сменен регулатора с Хума. IMG_20230801_180553.jpg
 

Rumpelstiltskin

Потребител
Здравей, колега!
Аз също сложих такъв регулатор (с пленум) и с идеята да вкарам пушката в преразход за да мога да стрелям със слъгове, търсих да сменя пружината в подобни сайтове. Понеже нямах търпение (да чакам да ми я произведат) реших да опитам да си приспособя сам с подобни размери но по-слаба, за да увелича времето през което клапана е отворен.
Първия опит беше задоволителен, но опитах и с още по слаба. Нямаше много голяма разлика в скоростите, но пружината изтърва шийката на полиамида, нарани контактните повърхности и естествено клапана вече не държеше.
Та независимо дали ще купиш или направиш сам, провери леглото и полиамида за наранявания.
 

vitekoff

Потребител
Здравей, колега, благодаря за съвета. Полиамида няма наранявания. Нямам намерение и да я засилвам за слъгове, като цяло май цевите им не ги харесват особено, с чашки си стреляше задоволително.
 

Rumpelstiltskin

Потребител
С разширени портове на клапана и цевта и много по-слаба пружина - 67+J със слъг ZAN 25 грейна, но това разбира се не зависи от пленума и редуктора щом можеш това на правоток.
 
Последна промяна:

Rumpelstiltskin

Потребител
Не помня точните размери на отворите и пружината, но това е което съм правил. Ако държите утре ще я разглобя. Съжалявам само, че не направих порта на цевта конусен. Важно е след разширяването на отворите да се почистят от заосенъци и полират за намаляне съпротивлението на въздуха а и да не задира проектила. Ударника също е полиран. Докарах на правоток тази мощност мерена с китайско хроно. Броя изстрели бяха около 7 в коридор +/-5, но дали цевта не хареса 25 грейна, групите не бяха ок, минах на 23. Естествено скоростта се вдигна за сметка на мощността. После слязох на 21gn с 50÷55J и групи лев на 50м. Сега чакам 20.
 
Нагоре