Snow Peak AirGun - SPA P12, P10, M10, M11, M10, M20, M22, ......

silver bullet

Редовен Потребител

anibis

Редовен Потребител
Колкото до този булпап SPA P12 в него е копирано от Едгън и ако има хубава цев и редуктор ще е нещо уникално добро.
Колега нищо от Едган, не е копирано в тоя китайския булпап.
Нито цевната кутия е както трябва/копирана/ нито ударната група,клапан,цев и т.н.
Този булпап си е съвсем различен,но за парите си е идеален,направо върховен.
Какво му плащаш 500 евро,ами то едно БТ е на същите пари,а къде,къде е по-красива тая пушка.
Този булпап е абсолютно със същия клапан,и удраната група,като на моя булпап,/бившия/
Много опростен,и надежден клапан,може да се тунингова много.
Ако не бях почнал друг булпап да си правя, и аз щях да си взема тоя булпап.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Честито Слави за пушката. Много свалени мишени с нея.
Пушката е супер на външен вид. Китайците ме изненадаха с отличен външен вид и качество на изработка.
Не е тежък и много прикладист. Доста е тих.
Ще очакваме Слави да каже как се представя цевта на мишена.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
IMG_20150217_104618.jpg Дотук нещата вървят добре!
Приятно съм изненадан от качествата на изработка.
Определено това е от скъпото китайско производство.
Да пушката (желязото) наистина е с отличен външен вид.
Дървото (материала) не е на висота, но... пък и то е добре обработено.
Павката @pavloff ми обеща маркуч с бърза връзка за временно ползване, но ще трябва да си реша следният проблем.
Щуцера ми не е с резба.
Вариантите са два или да си намеря бърза връзка която да завия на маркуча на помпата, или да си купя нова сонда с резба.
Сондата ми по книжка е с диаметър 7,9мм и дължина 25мм. Мерих с един шублер и е така...
Приемам оферти за сонда с резба или бърза връзка.
 

andi

Редовен Потребител
Пипваш леко един за суматра и си готов . Или ми се обади на 0878 916 789 , имах някакви такива .
 

lynx

Редовен Потребител
Мен ако питаш, слагай си на маркуча един фостер-конектор и после за 2 секунди си сменяш накрайниците за различните пушки.
Много е удобно с пейнтболския стандарт, скъпи са но си заслужава.
http://www.ebay.co.uk/itm/Paintball...503?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item418e7ba2bf
Мързи ме да търся, но имаше и по-евтини из нета.
 

andi

Редовен Потребител
С маркучите които ползвам смяната на различните щуцери отнема 6 секунди (засечено) за 5 лева(и е вечно) , а с бързата връзка 4секунди (пак засечено) за 45лв .
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
С фостер-конектор и според мен си е по добре.Аз съм с такъв и си имам щуцери за почти всички пушки в нашата група а когато искам да видя колко бара има в шишето имам накрайник без отвор и само затапвам бързата връзка.Виж някой с дейстейт дали няма някой излишен,моя конектор ми го даде Миро понеже имаше 2:cheers:Найстина по скъпо е но ако си с помпа си е по добре да си сложиш конектор и да си направиш щуцери за другите пушки.Има вариянт просто да ти направят и такъв щуцер с резба:cheers:

Снимки и ревю на новата придобивка ще има ли ?:cheers: Честито от мен за новата придобивка :bravo:

ПП.Ако ти се чака тук има ефтинджос но идват за околко 20-30 дена в добрия случай.Може да пазаруваш с дебитна карта.http://www.aliexpress.com/store/pro...ck-Disconnect-1-8-NPT/505169_32213505635.html
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
И аз чакам снимки на първата бройка за БГ, Слави ще е пионер и бета тестър за Р12 :)
Като зяпам снимките из интернет ми се струва, че прикладите на булпапа са в 2 различни разцветки, светъл и тъмен.
Тъмното определено му стои по-добре, не че ще е проблем ако пушката е пристигнала с по-светлия приклад.
На по-късен етап може с някакъв байц да се нагоди идеален цвят на приклада, варианти има много.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Отидах до бай-стругар и за утре ми обеща нов щуцер с резба. Дотогава само гледкамеееее.
Ето малко снимки и допълнителни данни.
Пушката я претеглих на електронна везна - без четири грама точно 3,4кг.
Цилиндъра магнит не го лови! т.е. не е железен и по форумите чета че е титаниев.
Манометъра е разграфен до 300 бара и има чертички през 10 бара.
Цевта е дебела 15.2мм. и няма шок. Направих теста с прокарването на чашка през цевта.
В началото докато се нарежат каналите върви тегаво и после плавно излиза до края на цевта (няма допълнителни стеснявания!).
Направих опита двустранно и в двата случая резултата е еднакъв. Каналите се отбелязват равномерно и в главата и в полата на чашката.
Гледах в един клип че дотиквача се кенделка в цевната кутия... е при мен не е така - идеално си върви в нея!
И понеже не може всичко да е идеално дотук две забележки (нефатални а само дразнещи):
-приклада отвън е с много слаба обработка, а отвътре с никаква, че даже и стружки стърчат. Успях вече да оставя петна по него.
-Пружината на ударника е регулируема но няма стопорен болт и ще наблюдавам дали се саморазвива/навива.
Пуснах два-три празни изстрела - тишината беше добре и пинга не беше толкова силен.
Натегнах пружината на ударника докрай, за да видя каква ще е скоростта (пушката пристигна напомпена на 170 бара) изкара 229м.с. с Екзакт 1,03.
Причината, както бях видял по-рано в клиповете, се оказа проходната втулка. Отворът и е 2мм. и утре като отида до стругаря ще я разширим до 4мм.
Пинга при тази настройка обаче се оказа изключително силен. Ще се прави и депингер.

P2170436.JPG P2170437.JPG P2170438.JPG P2170439.JPG P2170440.JPG P2170441.JPG P2170442.JPG P2170443.JPG P2170445.JPG P2170446.JPG
 

lynx

Редовен Потребител
Има "трески за дялане", но това което виждам е обещаващо.
Много скоро ще е супер пушчицата, има потенциала да стане това което всички искаме от такава пушка.
А теглото също е много добра новина!
Трансфер порта както го гледам е от полиамид, аз бих го разширил със свредло Ф4мм. на ръка :D
Няма да имам търпение да чакам до утре за стругаря :D
Дано отворите при клапана и те да не са Ф2мм.
 

lynx

Редовен Потребител
Ако е така, аз бих направил и трансферпорта да е минимум 4.5мм.
Дори отдолу ще е 5.0мм. а горе 4.5мм. - лек конус отдолу нагоре.
 

tzocho

Потребител
Не бързай ами трансфер порта го направи конусен, от 4.5 на 2.5.
Ако няма пауър може да го увеличиш на 3 мм. но при всички случай изравнява платото, проверено!
 

lynx

Редовен Потребител
Цочо, на коя ФАК пушка кал.5.5 трансфера е 2.5мм.? ???
Вярно е, че няма да се търсят много високи скорости, но 2.5мм. ми се види прекалено малко за пушка 5.5
 
Последна промяна:

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Може би и една идея по-кУрава пружина на БК, но нека Слави да я простреля и ще си покаже. Иначе от клипа гледам че няма камери в модератора. Може при вдигането на джанките да стане по-звучна и да се наложи смяна на карантиите.. А доколкото трансферния, аз бих го направил 4,5 или 5 /ако позволява/ към 4..
 

tzocho

Потребител
Цочо, на коя ФАК пушка кал.5.5 трансфера е 2.5мм

Рачо, грешката е моя - мислил съм си за кал. 4.5 ... поне аз бих си я поръчал в този калибър.
За 5.5 бих го направил от 5 към 4 както и стандартните доработки които са при хатсаня ...
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Честито! :bravo: А ще може ли да покажеш мишенка преди да започнеш с ''тунингите''? :rolleyes:
Кажи какво по-точно искаш от мен? Да стрелям с 220м.с. ли?
Сега и някой майстор форумен да и присади един барабан от хатсан.
Смятам да стрелям само за кеф и само по мишени и не искам вече барабани , но който не бърза да изчака още месец-два и ще има 8-заряден вариант!
А доколкото трансферния, аз бих го направил 4,5 или 5 /ако позволява/ към 4..
По мои лични съображения ще си го направя цилиндричен.
Може би и една идея по-кУрава пружина на БК, но нека Слави да я простреля и ще си покаже.
Това също отпада. Ще пробвам стрелба във високите налягания. Най-накрая имам достатъчно обем и кУрав цилиндър.
и стандартните доработки които са при хатсаня ...
Продукцията на Асан и P12 са несъпоставими!!!
---
в полза на P12

п.п. В смисъл - когато Асан направи булпап тогава ще ги сравняваме откъм механика и доработки.
 
Последна промяна:
Нагоре