Slavia - 630/631/634 - чешките пружинни пушки .

cdman

Администратор
Тук можем да обсъждаме тея велики пушки на братята чехи , аз лично имам модела 630 .

Пушчицата е супер, почти безоткатна и много добре изработена. Мишенка от 10 метра на механични прибори с чашки Diana Point 4.5мм калибър , десет изстрела последователно - стрелях седнал на стола с облегалките - тея преносимите.

slavia_630_10m_diana_point_4_5mm.jpg


На такива дистанции които питаш 30-40 метра за мен е немислимо без Оптика :) на повече от 15 метра вече изобщо не разбирам какво целя.

Именно и затова търся някакви по специални крепежни елементи които да захвана оптиката Bushnell Sportsman - Варианта за моноблок напълно отпада защото видях че всички ги правят 10см дълги - а пушката има релса около 9.5см използваема - останалото вече са плитки канали и не може да се захване добре.

Пробвах се все пак да закрепя нещо и да стрелям ама резултата беше плачевен - оптиката стои видимо от едната страна на цевта и бие в нея посока - с корекциите изобщо е може да се постигне съосие. Със зор успях да замеря и бие на около 50 сантиметра в страни.

С две думи чакам идеи от собствениците на такива пушки 630/631 (ZombaiO , Зимзелен) с какви скоби си слагате оптиката :D

Ето директен линк за информация от сайта на производителя
http://www.czub.cz/index.php?p=32&idp=4 ... 81&lang=en

както и 3 снимки с ТТ данни на 3-те пушки
 

Attachments

  • slavia630.jpg
    slavia630.jpg
    17 KB · Прегледи: 1,733
  • slavia631.jpg
    slavia631.jpg
    17.4 KB · Прегледи: 1,767
  • slavia634.jpg
    slavia634.jpg
    15.4 KB · Прегледи: 1,712

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Лично аз си купих за Славия 630, най-обикновенни скоби 8 лв/високи/, такива имаше в магазина.
Закрепих оптикта Еденберг 4х32 без проблеми.Паснаха идеало както на пушката така и на оптикат.
При теб оптикта е по-висок клас и незнам дали такива скоби ще паснат на оптикат.За пушката няма проблем.
Правят пушки чехите и то добре.Лично на мен много ми харестват и като визия и като точност. ;)
 

gunman

Потребител
Моноблок 25 mm. Диаметър на отворите 25 мм. Ширина на планката 11 мм. Дължина на базата 80 мм. Дължина между отворите 38 мм.

Такова ли?

mono25mm.jpg
 

luft9waffe

Редовен Потребител
мисля,че такъв беше,но що имам спомен ,че беше само с два странични болта ,а не с 3
 

cdman

Администратор
Проблема го реших накрая със ниски скоби от 8лв и със клечки за зъби межу пластинките - проблема беше че релсата на тая пушка е много смотана - първо е точно 9,5см а всички моноблоци за 10см - тоест не влиза :) - освен това понеже каналите са плитки като затегнеш и се надига оптиката на горе и на ляво - и няма прострелка , като сложих клечките стана - сега стреля точно на 15 метра прострелка :)
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Да попитам някой правил ли е надулник на Славия 630?
Има ли подобрение на стрелбата с него или може да служи само за подобряване на външния изглед на пушката?
Ако се изработи такъв от полиамид и е лек /150-180 гр./ ще окаже ли влияние на точността, която в момента е добра?
Ако някой е правил такова нещо, ако може размери, форма и материал на надулника.
Нека да сподели опит.
Исками се да си направя такъв само за подобряване външния изглед на пушката, но се опасявам да не се развали точноста.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Ако се изработи прецизно, тоест да се спази съосието с цевта ,
трябва да нямаш проблеми с точността.
Дори трябва да събере групата.
След както решиш начина на закрепването му към цевта,
за да си сигурен в успеха, изработваш първо само закрепването , по цевта и детайла.
Монтираш детайла на цевта и го работиш заедно с нея.
След пробиване на централния отвор , може да демонтираш за следваща дообработка, като се стремиш да не допускаш отклонение от отвора.
Направи така , че при всяко демонтиране, след ново монтиране , надулника или саунд модератора да застават винаги и по един и същ начин на цевта.
В противен случай ще береш ядове с точността, или ще се налага да прострелваш след всяко, махане и поставяне.
Редно е така да предвидиш нещата, че да не се налага чест монтаж/демонтаж.
Успех.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
pavloff написа:
Да попитам някой правил ли е надулник на Славия 630?
Има ли подобрение на стрелбата с него или може да служи само за подобряване на външния изглед на пушката?
Ако се изработи такъв от полиамид и е лек /150-180 гр./ ще окаже ли влияние на точността, която в момента е добра?
Ако някой е правил такова нещо, ако може размери, форма и материал на надулника.
Нека да сподели опит.
Исками се да си направя такъв само за подобряване външния изглед на пушката, но се опасявам да не се развали точноста.
славията няма практическа нужда от надулник(цевта е тежка ,а откатът слаб).козметичен надулник-според мен лек,от някаква синтетика(заключването е прецизно ,но не особено здраво .доколкодо си спомням цевта имаше "фалшива цев"в края
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Да разбирам ли, че полиамида не става за козметичен надулник.
Тоест от полиамид ще стане тежък и ще развали точноста на пушката.
На мен ми трябва козметичен надулник. Дай пример каква синтетика и от къде и колко грама да тежи самия надулник.
Не знам какво заничи понятието "фалшива цев", ако е възможно поясни го.
 

cdman

Администратор
Имам и аз няколко въпроса за моята Славия 630 , първо премерих цевта и тя 53 сантиметра дълга - нужно ли е толкова дълга цев за тая пушка :) малко ме дразни че е като прът и я събирам само в голям куфар. и вторият въпрос - дулната фаска добре ли е - прилагам снимка - правих 10 тая май стана най добра.
 

Attachments

  • slavia-630-faska.jpg
    slavia-630-faska.jpg
    234.6 KB · Прегледи: 1,053

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
И при мен дулната фаска е такава.Пушката има много добра точност и мисля, че тази фаска е идеална за нея.
Преди време един колега ми писа, че е накъсил цевта на Славия 630 на 40 см и точноста се е запазила.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
последните 3-4мм всъщност са фалшива цев(някои щаерски цеви я имат).естетичният проблем на пушката не е дългата цев,според мен,а прикладът-грозен и в двата варианта,но особено удобен при 631.надулник около 100-150г няма да влияе на заключването.скъсяването на цевта ще повлияе на точността и скоростта
 

shooter

Потребител
luft9waffe написа:
последните 3-4мм всъщност са фалшива цев
вижда се на снимката
по добре не я пипай, няма да стане по хубава или точна
това е завършен продукт
просто трябва да свикнеш
с пушлето
 
A

Anonymous

Гост
Моята я ползвам без оптика и въпреки,че имам навъртяни над 18 000 изстрела с нея,не мога да се похваля с точността на cdman-на 10 метра групата ми е пълен та*ак :'( :'( :'(

:cheers:
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Препоръчайте хубави чашки за Славия 630 за стрелба на 25 м.
До сега съм стрелял само с Гамо мач 4,5 с тегло 0,53 гр.
Искам да пробвам някай други чашки не, че тези са лоши за цената си. ;)
Дайте мнение за тези модели стават ли за Славия 630:
H&N
Finale Mstch - 4.5 тегло 0,53 гр.
Diabolo Sport - 4.5 тегло 0,53 гр.
Match Kuglen - 4.5 тегло 0,53 гр.
Wettkampt Diabolo - 4.5 тегло 0,53 гр.
RWS
R10 match - 4.5 тегло 0,53 гр.
Misterkugeln - 4.5 тегло 0,53 гр.

Или някой друг модел който се намира и се е доказал като добър за тази пушка.



 

cdman

Администратор
аз лично стрелям с FTT 4.5мм , не съм тествал други защото ползвам FTT и за моята AA S200 и понеже с 630-ката стрелям малко не съм си играл да тествам различни марки.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
pavloff написа:
Препоръчайте хубави чашки за Славия 630 за стрелба на 25 м.
До сега съм стрелял само с Гамо мач 4,5 с тегло 0,53 гр.
Искам да пробвам някай други чашки не, че тези са лоши за цената си. ;)
Дайте мнение за тези модели стават ли за Славия 630:
H&N
Finale Mstch - 4.5 тегло 0,53 гр.
Diabolo Sport - 4.5 тегло 0,53 гр.
Match Kuglen - 4.5 тегло 0,53 гр.
Wettkampt Diabolo - 4.5 тегло 0,53 гр.
RWS
R10 match - 4.5 тегло 0,53 гр.
Misterkugeln - 4.5 тегло 0,53 гр.

Или някой друг модел който се намира и се е доказал като добър за тази пушка.

jsb exact express

от CDman - @luft9waffe - имаш някакъв проблем с браузъра - трябваше да ти редактирам и двете мнения - бяха във UTF-8 форума е с Windows-1251 .
 
A

Anonymous

Гост
Имах Slavia - 630 а сега съм с 631.
На 631 сложих пружина от В3-1 мисля, че беше и най добри
резултати съм имал с GAMO Hunter зелената опаковка.
 
Нагоре