Slavia - 630/631/634 - чешките пружинни пушки .

A

Anonymous

Гост
Колеги, има ли някой части за 630 или да знае някъде в БГ да се продават?
 

didk0

Потребител
колеги цевта на славиата не е лята набита е и не е с резба миналия ден махах цевта на моята но много чукане иска+това съм паласпур и я изкривих ако някой ще я маха трябва да е много внимателен :cheers:
 

didk0

Потребител
моя го махнах като подложих в края на маншета отвертка и лека надигнах и излезе но славиата е 631,за 630 може да е различно :cheers:
 

ORHi

Потребител
Двете пушки са с еднакви карантии 630/631 - маншета излиза по описания от колегата начин - с тънка и плоска отвертка или нещо подобно се "напъва".
 

anibis

Редовен Потребител
ORHi написа:
Двете пушки са с еднакви карантии 630/631 - маншета излиза по описания от колегата начин - с тънка и плоска отвертка или нещо подобно се "напъва".
Благодаря ви! :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Баща ми си е купил Славия 630 през 97 година и сега стрелям аз с нея, но има някакъв проблем, при зареждане скърца пружината, разглобихме я и се оказа, че пружината е здрава, а маншета беше по жълтял, сложихме грес на пружината, но не се оправи, оказа се, че проблема не е от нея, а от тази част - UL084, линк - https://www.gunspares.co.uk/products/24502/630/. Каква е цената и ? Също така ми трябва и мерник, че старият замина ... Забравих да кажа, че разтегнахме пружината от 22 см на 23 и пушката стана по - силна, почна да изкарва син дим през цевта, проблем ли е ? Също така може ли да ми предложите чашки за тази пушка, че стрелям с някакви китайски боклуци. Но чашките да са за стрелба в животно и какво ли не, а не в мишена. Нито е сменяна пружината, нито маншета откакто е купена. ;)

Поздрави ! :)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Добре дошъл във форума!
Като за начало е по-добре да прочетеш това.

А после ще се намери кой да ти отговори на въпросите.

:cheers:
 

Беселин

Потребител
Пич хайде не се излагай.Ще стреляш със Славия по животни..... едно, че е НЕЗАКОННО второ, че сам трябва да се сетиш, че е нередно ей така от човещина и трето, че Славията е само за хартиени мишени.
Баси всеки се хвърля да трепе животни............... :'(
 
A

Anonymous

Гост
Еми гледам да си спася реколтата от грозде, череши и джанки, стрелям шковрани, ако знаете какво е това. ;)
Значи на линка тази част е с номер UL084 Cocking lever - Лост за зареждане, но мисля, че проблема не е от нея, гледам на пушката, че под тази част самата тръба е изтъркана т.е CY046 Cylinder - Цилиндър , подложих хартишка и спря да опира тази част в пружината. Но мерник не намирам ... Днеска стрелях стъклено шише от 10 - 12 метра на части го строших, после от 15 метра стрелях буркан от компотите, пак на части го строших. ;)
Може ли да ми предложите добри чашки ?
 

Беселин

Потребител
Ахахахаха аз знам какво е.Срещал съм го още в стария форум.Описанието беше следното:
Прилича на врабче гигант и яде всичко, което не е за него.Как съм се смял не е истина. ;) Смятай, че това което написах го помня до ден днешен.
Абе има разни репеленти за птици, аларми, имитации на грабливи птици, които издават такива звуци.Ти с въздушна пушка реколта ще пазиш - несериозно е!
Измисли по-сигурна защита, а с пушката си стреляй за кеф.
 

6tangata

Редовен Потребител
http://6tangata.snimka.bg/details/webley.447458.32036363
Големите Славии се сдобиха с по-малка сестра :) Модела е 625. MADE IN CZECH REPUBLIC. Пушката е абсолютно нова. С кутия, мишена с прострелка и книжка. По данни от нета правена за германския пазар. Има щампи {F} и ''W''. Като технически данни направо ме е срам....80-85 м/с. Уплатненията са наред има компресия, но пружината или по-точно ''пружинката'' е смешно слаба. Пушката може да се зарежда с един пръст. Група...ами на 10 метра от около 2 см. с опора. Стрелям с чашки 0,45 грама. Ако сложиш някоя доста по-тежка не я изстрелва от първи път (тествано) :) Та заключението ми е, че това е пушчица или за дете или по-скоро с колекционерска стойност с каквато цел я купих аз :)
 

lynx

Редовен Потребител
Забелязах в сайта на Славия едни невиждани засега по нашите земи шаренийки с пластмасов приклад.
Разновидност на модела Славия 634/води се "634 колор"/
Това което ме учуди е, че им дават начална скорост 220 м/сек. :hi:
На старите модели показани в сайта, скоростите са както си ги знаем, .....малко са като за деца и начинаещи стрелци.
Ако предположим, че чехите са излъгали с 20м/сек. , пак остават 200м/сек. , което не е зле за Славия.
Това си е истински напредък ^-^

Линк към сайта на Славия
Slavia_634_Colour.png

vzduchovky.jpg

img_6853_3.jpg
 

6tangata

Редовен Потребител
Новата 634 е с различни маншет и пружина от най-разпространените 631 и 630. Двете 630-ки който имам и са закупени нови преди година две дават по 205 м/с с 0,45 гр. сачма (писал съм в темата). Аз лично не съм срещал пружинка с чупеща се цев да ме радва повече от модела 630 и най-вече 631. Според мен изобщо не са за деца или за начинаещи стрелци. Единствено ако съдим, че по-мощните пушки са за по-класни стрелци можем да сложим ''Славия'' 631 или 630 за слаби стрелци. За деца е модела 625 да кажем. Като качество на изработката, наличието на МЕТАЛНИ мерни прибори, голямата точност и безотказната и лесно обслужваща се механика поставя тези пушки според мен на много високо ниво съпоставимо донякъде с по-старите немски пружинки. Като вземем един ''мощен'' Хацан и групата му на 10 метра (без значение калибъра) е 3-4 см не знам по-опитен стрелец дали би се радвал на такава стрелба. Аз лично като стрелям искам попаденията да си зависят от мен и в минимален процент от възможностите на пушката. Славия 630 и 631 дава точно това,точна стрелба на нормални за пружинна пушка 4,5 мм дистанции с чупеща се цев.
 

lynx

Редовен Потребител
6tangata, под "пушка за деца и начинаещи" не се разбира лоша и неточна, точно обратното е.
Замисли се, че децата и начинаещите стрелят максимум до 25-30 метра и им е нужно следното:
- Лесно зареждаща се пушка
- Ниско тегло
- Ниска /приемлива/цена
- Зарибяваща и лесно постижима точност, съпоставима с доста по-скъпите немски пружинки.
- Лесно поддържане в изправност (може да се разглоби и обслужи дори и без стенд)
Много хора са се зарибили към пневматиката именно с такива пушки.
И след това на човек като му пораснат претенцийте, да стреля по-далеч и с по-големи скорости се почва една..... :yes:
ПЦП-па, бутилки, скъпи оптики и т.н. и т.н. ;) ......и честито! Добре дошъл сред нас! ;)
 

st_beer

Редовен Потребител
lynx написа:
Много хора са се зарибили към пневматиката именно с такива пушки.
И след това на човек като му пораснат претенцийте, да стреля по-далеч и с по-големи скорости се почва една..... :yes:
ПЦП-па, бутилки, скъпи оптики и т.н. и т.н. ;) ......и честито! Добре дошъл сред нас! ;)
Колко много си прав само да знаеш. Така на времето почна моята зарибявка именно с такава пушка ИЖ 38 4,5 мм закупена от ОСО.
Тази пушка все още стреля до ден днешен и е брата на моята жена.Въпреки че цели кибритени клечки с нея така и не го хвана него тая болест. ;) ;)
:cheers: :cheers:
 

6tangata

Редовен Потребител
Добре приемаме, че хем стават за начинаещи стрелци хем и за по-опитни и така мисля да е коректно :) Като се замисля първата ми изобщо пружинка беше Славия 630, когато бях на 16-се години. След това я продадох и дълги години минах през всякакви пружинки (ПЦП-та не харесвам) сега съм на 33 години и имам общо 5-ет броя Славия в да кажем ново състояние, останаха ми толкова малко, защото тези, които разкарах имаха макар и незначителни, но все пак забележки :) Та...почваш със Славия и така да се каже пак се завършваш със Славия :)
 
Нагоре