RWS CA100 (Air Arms Pro Target)

lynx

Редовен Потребител
Дойде време и аз да се похваля с новата придобивка, благодарение на колегата Еди-Parabellum,
без когото тази моя мечта нямаше да се осъществи!
Благодаря ти Еди!! :cheers:
Новата ми радост е RWS CA100 MK3 (Air Arms Pro Target) .177
021493999-big.jpg

Снимки: http://rsvr.snimka.bg/sports/rws.550389.21493999
Ето малко история за този модел, данните са взети от нета:
Пушката е създадена от Robert Nicholls, собственик на NSP Ltd - това е фирмата-майка на Air Arms.
Първоначално модела е създаден за 10 метрова стрелба в зала и носи инициалите на създателя си RN10.
Прикладът е дело на Nick Jenkinson, като е взаимстван от FWB600.
Типа на зареждането е създаден от Colin King от екипа на Air Arms.
Цевта е мачова-облечена, производителя е Anschutz (непотвърдена информация).
Ето снимка на карантията:
021494128-big.jpg

Поради постигнатите добри резултати с модела, от Air Arms провеждат тестове за да се проверят
възможностите на пушката и да се установи дали има потенциал за Фийлд Таргет.
Резултатите са добри и така на пазара се появява модела Air Arms-Pro Target.
В някои държави като Германия,Малта и др. , пушката се продава под името RWS CA100.
Първите произведени бройки пуснати на пазара се познават по това, че са с черен редуктор МК1.
Ето го на снимката:
021494195-big.jpg

После за кратко се появяват определени бройки с по-новия модел редуктор МК2,
който е с алуминиево тяло но много сходна конструкция с МК1,
познават се по това че имат 2 струговани канала по тялото на редуктора /не намерих снимки на този редуктор/.
Поради факта, че редукторите МК1 и МК2 се оказват проблемни, от Air Arms финално започват да произвеждат
модела Pro Target с редуктора МК3, който е създаден за Дейстейт
от "редукторния гуру" Joe Korick, майстор на тунинга!
http://home.comcast.net/~joekorick/personal.htm
Пушките с монтиран МК3 редуктор се познават по алуминиевото тяло със 7 струговани канала:
021494125-big.jpg

Същият този редуктор се монтира и на флагмана при ФТ-пушките, Air Arms EV2.
Моделът на Air Arms, Pro Target се възприема като родителя на EV2.
Двете пушки са с много сходна конструкция, като някои възли и детайли са взаимозаменяеми, дори и приклада.
Последните произведени бройки (като моята) се познават по това, че набузника може да се регулира и в дълбочина:
021493996-big.jpg

Пушката пристигна от Германия настроена на 8,7 джаула.
С тази си мощност произвежда над 300 изстрела с едно зареждане, но...... идва зима и е време за тунинг.
Новата ми придобивка ще претърпи доста сериозни промени в конструкцията и външния си вид.
Този модел определено е подходящ за всякакъв тунинг и е точно това което търсих при покупката на ПЦП в 4,5.
Очаквайте продължение ;)
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Oтли4ен избор!
Надявам се да не я подгониш на пове4е от 16дж.
Дойде ли оптиката за нея?
 

lynx

Редовен Потребител
Оптиката е тук, но докато стигнем до оптиката ще паднат яки настройки на пушката до пълно побъркване.
А и с оптиката не е лесно, чакам "специален" монтаж, че лястовичата опашка е като на Рашковия Аншуц....на 2 нива ;)
В този свят лесно няма и нищо не става от раз ;)

П.П.
Искам да изкажа благодарности и на Божидар-Фатален за предоставения стенд за настройка на Евови редуктори :cheers:
021497639-big.jpg
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Честита булка, Рачо. :bravo:
Като гледам, устройството на УСМ и редуктора е единтично на тези, които са монтирани на моята Ева.
Ако мога да съм полезен, казвай.
 

lynx

Редовен Потребител
Мерси са всички съпричастни с моето щастие!! :cheers:
На горната снимка беше налягането на редуктора "Преди", а ето го и "Сега"!! ;) ;) :yahoo:
021497981-big.jpg

За съжаление тепърва ми предстои още отваряния на редуктора, че някое пръстенче ми забива нож в гърба и като сложа пяна на отворчето за атмосферната връзка и леееееекичко пропуска, но ме издразни и трябва да го оправя!!!!!!!
Ще чакам до понеделник и ще купя всички възможни о-пръстенчета вътре в редуктора.
Иначе налягането след редуктора седи като заковано с пирон въпреки че има теч.
А тия гадове какви странни размери са наслагали.... :crazy:
Дано да ги изнамеря същите, че иначе ще се налагат инпровизации :'(
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Съвета ми е, ако о-пръстена в редутора, който е бял на цвят изглежда добре, не го сменяй?
Той е с висок дурометър и черните пръстени, които продават тук няма да издържат дълго!!!
Имаш още два пръстена в редуктора. Единия е на буталцето, на което се нареждат пружините, а другия ти е на тапата на тялото на редуктора откъм високото налягане, на който е направена малката дупчица за пропускане на въздуха. Този пръстен не е критичен и от него проблеми не произтичат!!!
Най-вероятно ти връща въздух от задредукторната камера към атмосферата от о-пръстена на самото буталце.
Относно спусъка. Изглежда ми доста сух и е хубаво да го смажещ с молибденова грес!!! Ако нямаш, аз имам специално за спусъци и мога да ти дам едно "грахово зрънце" :p

Иначе налягането зад редуктора сте го направили точно по инструкции. :bravo:
 

DANNY

Редовен Потребител
Аз си смазах спусака със ниско температурна силиконова грес. Върши перфекна работа.
...Хем така зимата няма за затяга от студа.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
akraba1 написа:
Аз си смазах спусака със ниско температурна силиконова грес. Върши перфекна работа.
...Хем така зимата няма за затяга от студа.

Спусъка и със свинска мас да го намажеш, пак ще работи. Но не е там работата!!!
Аз не бих си намазал спусъка с друга смазка, освен предвидената за това!
С тази молибденова специализирана грес, която ползам от две години съм имал един единствен път проблеми в голям студ!
Беше -12 градуса и около 2,5 часа след като почнах да стрелям отказваше от време на време да "захапе" кученцето.
Пък и специализираната грес е от порядъка на 10лв. за количество, което едва ли някой може да оползотвори за една пушка през живота си!
 

lynx

Редовен Потребител
fatalen написа:
Съвета ми е, ако о-пръстена в редутора, който е бял на цвят изглежда добре, не го сменяй?
Той е с висок дурометър и черните пръстени, които продават тук няма да издържат дълго!!!
Имаш още два пръстена в редуктора. Единия е на буталцето, на което се нареждат пружините, а другия ти е на тапата на тялото на редуктора откъм високото налягане, на който е направена малката дупчица за пропускане на въздуха. Този пръстен не е критичен и от него проблеми не произтичат!!!
Най-вероятно ти връща въздух от задредукторната камера към атмосферата от о-пръстена на самото буталце.
Относно спусъка. Изглежда ми доста сух и е хубаво да го смажещ с молибденова грес!!! Ако нямаш, аз имам специално за спусъци и мога да ти дам едно "грахово зрънце" :p
Иначе налягането зад редуктора сте го направили точно по инструкции. :bravo:
Налягането го уцелих без да искам още от първия опит, направих го сам защото "подкреплението" е извън столицата за уикенда ,
а аз нямах търпение да се преборя с този проблем.
Най вероятно проблемния пръстен е този на буталцето, беше доста зле и го смених с подобен и може би затова изпуска по малко.

За смазка на спусъка "подкреплението" ми остави "дъ райт стаф" , проблема ще бъде отстранен.
Ако ми връща от задредукторната камера, не трябва ли да ми спадне налягането на манометъра??
Нарочно съм го оставил да седи закачено под налягане и за 1 час не е мръднала стрелката дори и с 1/10 бар.
Като закована с пирон е стрелката.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
lynx написа:
Налягането го уцелих без да искам още от първия опит, направих го сам защото "подкреплението" е извън столицата за уикенда ,
а аз нямах търпение да се преборя с този проблем.
Най вероятно проблемния пръстен е този на буталцето, беше доста зле и го смених с подобен и може би затова изпуска по малко.

За смазка на спусъка "подкреплението" ми остави "дъ райт стаф" , проблема ще бъде отстранен.
Ако ми връща от задредукторната камера, не трябва ли да ми спадне налягането на манометъра??
Нарочно съм го оставил да седи закачено под налягане и за 1 час не е мръднала стрелката дори и с 1/10 бар.
Като закована с пирон е стрелката.

Възможно е да ти изпуска и от другото пръстенче. Това, за което съм писал по-нагоре и трябва да е с друг цвят и висок дурометър.
Вероятно при разглобяването на редуктора не сте стигнали до него, тъй като не виждама винта, чрез който се регулира натиска и оттам уплътняването към шийката на буталцето.То стои на местата, които съм отбелязъл на снимките по-долу.

Разглоби редутора и под винта, на който е закрепено полиамидното седло (на втората снимка левия детайл) трябва да видиш още едно винтче.
Махни го него и отдолу ще видиш о-пръстена, за който говоря. Извади го и го прегледай! Възможно е да не е бил достатъчно натиснат от глухото винтче и да пропуска покрай шийката на буталцето. Там момента е много тънък, защото трябва да се намери оптималното притискане, което е пряко свързано и с плавната работа на буталцето. По-силен натиск води до приплескване на о-пръстена и оттам трудна работа на буталцето. Недостатъчен натиск - пропускане на въздух покрай шийката.
 

Attachments

  • 021494137.jpg
    021494137.jpg
    35.9 KB · Прегледи: 378
  • 021494138.jpg
    021494138.jpg
    33.6 KB · Прегледи: 378

Loki

Потребител
А честито, Рачо :) Свърши каубойския живот, щом се ожени за майката на Ева.. ;)

Новата ми придобивка ще претърпи доста сериозни промени в конструкцията и външния си вид.

Ако това включва и дюшемето, знаеш кой да търсиш.. ;)
 

lynx

Редовен Потребител
fatalen написа:
Възможно е да ти изпуска и от другото пръстенче. Това, за което съм писал по-нагоре и трябва да е с друг цвят и висок дурометър.
Вероятно при разглобяването на редуктора не сте стигнали до него, тъй като не виждама винта, чрез който се регулира натиска и оттам уплътняването към шийката на буталцето.То стои на местата, които съм отбелязъл на снимките по-долу......
Това винтче го видях веднага щом разглобих за първи път редуктора и веднага извадих пръстенчето за проверка.
Наистина е по-твърдо от нормалното , но изглежда като ново.
В понеделник като взема нови пръстени ще си експериментирам на спокойствие какъв трябва да е натиска, за да работи най-добре буталцето.
Тази пушка поне се разглабя за 2 минути и смяната на това опръстенче е детска игра, особено ако си го вадил и преди.
До понеделник съм в почивка, като авто тенекеджиите: "Нямам части и не работя" ;)
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Въпроса е дали ще видим @LYNX по ФТ трасетата като състезател с нея?
 

lynx

Редовен Потребител
Я атакувайте Макси, той си е напълнил "оръжейната стая" с най-добрите ФТ образци в света, но не се състезава ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Преди малко на Ева баба и успешно се намърда в международния клас с гордо вдигната глава ;)
Лесно се предаде, не се наложи ходене при стругари и прочие хубавини.
Ами сега?? Зимата тепърва започва а нямам нищо за човъркане....май ще се купуват още пушки ;)
:pardon: :cheers: :goodbye:
 

jost70

Потребител
ФТКС
При загубен интерес към " баба" ....... мога да и осигуря компания :-[
Ще те отърва , в случай ,че я подгонят разни там пътеки към НЗОК / все пак е на годинки/ :) :'(
 

jost70

Потребител
ФТКС
Нещо повече , Обещавам да я разхождам на чист възух редовнно в подножието на Люлин планина !
Гарамтирам и ,редовни срещи с внучките и на същото място и на други места из татковината ни / с цел опознаване красотите на България /
Заклевам се !!!
PS:
Ще я "храня" с най-доброто за Нея , стига да ми покаже / все пак още се уча / .Готов съм за тази Отговорност! :rose:
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
lynx написа:
Я атакувайте Макси, той си е напълнил "оръжейната стая" с най-добрите ФТ образци в света, но не се състезава ;)

Рачо, и аз не демонстрирам добри резултати в ФТ. Нещо не ми се отдава тази поза. Но не е важно на кое място ще си, а да си в калабалъка. Пък и вечерите край огъня си заслужават.

П.П. Ами ако ти проработи късмета и изпревариш някоя нова Ева с твората "баба Ева" няма ли да се кефиш :yahoo:, а?
 

lynx

Редовен Потребител
Баба Ева засега няма да се продава, а и едва ли в скоро време ще ми премине такава мисъл през главата.
Имам мерака да я направя "по мой вкус"....гордоста на Рачо ;)
Може би след време като я превърна в идеалната ФТ пушка и няма какво да се донагласи, може и да ми се изпари интереса,
но няма да е скоро.

Знае ли човек? Може и аз да се пробвам на някое ФТ-трасе да се пооцапам из калните "Бонсови поляни" ;)
 
Нагоре