RTI Arms

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Пускам тема и за този производител - http://www.rtiarms.eu.
Някои колеги ме питаха за повече инфо относно пушкалата им, но не съм им отделял специално внимание досега.
Тъй като от известно време контактувам с Роб, имам уверението му, че ако има желаещи да се сдобият с някое от техните изделия, няма да има проблеми с минимални количества и задължителни минимални (препоръчителни) цени.
Иска някой една бройка, поръчвам му я и ще я има на преференциални цени.
Ако някой се престраши - насреща съм.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Първата пушка е на път. Хванахме "последния влак", преди да излезнат в отпуск. Варианта в .30 с карбонова бутилка 0.500 л.
Ще се тества като дойде, какво може заводски, с редуктор на 160 бара.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Лайка ми е към теб, че разширяваш асортимента не към това нещо ...

Надявам се скоро да започнеш и с ФХ, Хубен и т.н, че да сме сигурни в поръчките и доставката...а не да чакаме разни дегенерати първо да ни обърнат внимание, после за информация, после наличности и т.н и тя половин година минала....

ПП. Не знам качествата на тази марка/модел и нямам отношение към тях, но лично аз съм почитател на класическите на вид пушки.
 
Последна промяна:

Don

Потребител
E що, бурията си е готина. Спартанска визия, но солидна изработка, ниско тегло и малки габарити. Преди време исках да си взема, но нямаше в наличност. Сигурно догодина ще си поръчам.
 

andi

Редовен Потребител
Чаках Пеко да пусне първата снимка .
Благодарение на него първото RTI в България е в мен за тестове .
 

Attachments

  • IMG_20180808_180157[1].jpg
    IMG_20180808_180157[1].jpg
    203.4 KB · Прегледи: 285
  • IMG_20180808_180749[1].jpg
    IMG_20180808_180749[1].jpg
    476.3 KB · Прегледи: 282
  • IMG_20180808_181251[1].jpg
    IMG_20180808_181251[1].jpg
    301.6 KB · Прегледи: 270
  • IMG_20180808_204849[1].jpg
    IMG_20180808_204849[1].jpg
    154.1 KB · Прегледи: 277

Sen

Редовен Потребител
Надявам се скоро да започнеш и с ФХ, Хубен и т.н, че да сме сигурни в поръчките и доставката...а не да чакаме разни дегенерати първо да ни обърнат внимание, после за информация, после наличности и т.н и тя половин година минала....
Напълно съм съгласен със Свилен. Пеко, разширявай асортимента, пожалуйста :) Супер е, че си се захванал с тези пушки. На мен много ми допада спартанския изчистен вид, само се чудя, ако не използваш бипод и се опираш на бутилката, няма ли това да доведе до проблеми и деформации с времето...
 

andi

Редовен Потребител
Хроно тест на RTI 7,62 , карбонова бутилка 0,5 л , на 300 бара .
Фабрични настройки , както се казва входно ниво от кутията .
Имах около 290 бара въздух . JSB 2.9g , средна скорост 246 мс , около 88 дж.
Направи 66 изстрела , от 300 бара предполагам ще направи 70 пука .
Стрелях на 60 м - мишената виждате , че е добра .
IMG_20180812_093817[1].jpg
 

Attachments

  • IMG_20180812_093828[1].jpg
    IMG_20180812_093828[1].jpg
    292.3 KB · Прегледи: 146

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Това, което е декларирал производителя си е налице - на въздух поне 90 ДЖ си ги има.
Даже броя на изстрелите е доста над декларираните от тях 45, с добра консистенция.
Реално, ако се вдигне още малко налягането на редуктора, на 170 бара например, ще стигнне 100-те Дж на въздух, но не това е търсено. Идеята за тези тестовете е, да се "проиграе" на "еко" гориво как ще се държи, а там реално няма как повече от 200 да пълниш, и то 1-2 пъти.
Не оценявайте различните концепции само по показател мощност. Това си е субективен фактор. Сравнения с "геги" са неуместни.
От къса, компактна и лека конструкция е изкаран някакъв оптимален резултат, свързан и търсен само с определени проектили.
 

andi

Редовен Потребител
Нещо не се качили мишените от онзи ден .
60 м , от капака на колата , първа стрелба , от кашона . 88 дж , на въздух .
2,9г , 3,25 г и Полимаг
Като за този калибър , габарит и тегло + първа стрелба "входното ниво" не е зле .
 

Attachments

  • IMG_20180810_110120.jpg
    IMG_20180810_110120.jpg
    152 KB · Прегледи: 193
  • IMG_20180810_110116.jpg
    IMG_20180810_110116.jpg
    214.3 KB · Прегледи: 183
Последна промяна:

bleu81

Редовен Потребител
Привет, някакъв коментар относно шрауда и евентуалното му модифицифане ?
Върв всички ревюта ооределят пушката като шумна. И няма как да е иначе при тая конструкция ..
Поздрави
 

lynx

Редовен Потребител
Само с модификация на шрауда няма как да стане работата, джаулите не са малко.
За да се заглуши подобен топ, трябва нещо с голям обем.
Все пак зависи и кой какво разбира под тиха и шумна пушка.
Може да се направи и само ударника да се чува, но ще е нужен голям буркан отпред.
 

andi

Редовен Потребител
Привет, някакъв коментар относно шрауда и евентуалното му модифицифане ?
Върв всички ревюта ооределят пушката като шумна. И няма как да е иначе при тая конструкция ..
Поздрави
Шумна е доста . Но Рачо е прав за това, че всеки има различни критерии за шум . По моя критерии е шумна . Ама пак по моя критерии често пушки за които собствениците твърдят , че се чува само ударника са си шумни .
Наистина по подразбиране 7,62 ще е по шумна от повечето 5,5 . Но примерно ФХ Бос 7,62 е доста тих фабрично .
Шрауда на РТИ е от най-простия тип - празна невентилирана тръба , дистанционна втулка с О пръстен (поне е раздупчена ) и обикновена капачка . Ако се пипне малко определено ще има ефект - ще го пробвам ако имам време . Но е сравнително къс и ефекта няма да е "Уау".
За заглушаването съм стигнал до 3 извода, два от които са :
1- По трудни за заглушаване са не многото джаули , а многото м/с.
2- По-трудно е да заглушаваш с обем , отколкото с дължина .
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Зависи от конфигурацията - между 1800 и 1900 лв доставена до тук.
 

BobiLimonov

Новодошъл
Доста Интересна цена. От къде може да се поръча . Има ли в БГ представител или от някой от Retailerite представени от производителя. BTW как стои въпроса с поръчка от чужд сайт в EU зоната. Свободен ли е режима на доставки ?
Благодаря за бързият отговот. Пушката е много яка. От Видеата на ANDI пушката изглежда доста сносна.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Имам посочени два телефона, на които можеш да звъннеш за повече информация.
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
https://www2.rtiarms.eu/priest2

Има RTI 2 . Според мен е еволюция на стария, отколкото нов модел .
За мен би трябвало да е станала още по-добра играчка , някой от промените които са направили са тези които аз направих по първия модел . Супер е , че търсят обратна връзка от ползвателите и са гъвкави .

 
Нагоре