REXIMEX

Jorom

Редовен Потребител
Да, ама не, метал в метал
Аз ли съм първия с такъв проблем във форума...
Теста е лесен - малко плюнка на отвора на клапана за зареждане
 

Jorom

Редовен Потребител
Не съм се похвалил, и аз имам Рексимекс....пистолета, предложиха ми го в един магазин за 2800 лири лятото, и се изкуших....не съжалявам за покупката.
Иначе относно тоя новия пластмасарник....не знам кво точно му харесаха някои...
 

llcoolj

Редовен Потребител
Не съм се похвалил, и аз имам Рексимекс....пистолета, предложиха ми го в един магазин за 2800 лири лятото, и се изкуших....не съжалявам за покупката.
Иначе относно тоя новия пластмасарник....не знам кво точно му харесаха някои...
Въпрос на личен вкус. Покажи ми един модел на Рексимекс , който да не е "пластмарник" ;)
 

Jorom

Редовен Потребител
Верно че са пластмасарници, с изключение на патерицата. Може пък на живо да ми хареса, ще видим.. Комшиите не са дали дължина на пушката и на цевта
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Някой ,като ходи до Турция нека пита дали може да се поръчат И внесат цев,барабани и дотиквач за пистолета РЕКСИМЕКС РП в кал.5.5.Че ми е интересно какво може в този калибър. Моя е 4.5 и добре се справя със скорост 230м/с с ЖСБ 0.547.Прави ми към 27-30 изстрела.Само му сложих малко по-яка пружина на ударника.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Някой ,като ходи до Турция нека пита дали може да се поръчат И внесат цев,барабани и дотиквач за пистолета РЕКСИМЕКС РП в кал.5.5.Че ми е интересно какво може в този калибър. Моя е 4.5 и добре се справя със скорост 230м/с с ЖСБ 0.547.Прави ми към 27-30 изстрела.Само му сложих малко по-яка пружина на ударника.
Мога да поръчам и внеса всякаква турска цев за въздухарка с калибър до 6.35мм , но не знам все още кога ще ходя до Турция.
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Reximex Tormenta са я прекръстили на Reximex Myth. Тъкмо си викам нов модел са пуснали. Почнаха и те да правят същите глупости като Крал армс. Сина няма да остане по назад от баща си!
 

wakafaka

Редовен Потребител
Reximex Throne 5.5 стокова с максимално натегната пружина на ударника.Регулатор 120 бара(няма значение какво е налягането в регулатора скоростите не се променят)Настроена е в момента за H&N Slug HP .217 23 gr/1,48гр 247м/с и скоростите при налягания 230-120bar са в границите 251-246м/с.
Тест с разни слъгове:
JSB Diabolo Knock Out Slug 5.5 mm -20м 5см група...пълна трагедия а на 50м е около 10-12см.Скоростите даже и не ги записах но са под 280м/с
H&N Slug HP .217 21 gr/1,36гр 265м/с на 20м 1.5см група но на 50 стават около 4-5см
H&N Slug HP .217 23 gr/1,48гр 247м/с Добри групи 20м дупка в дупка,50м 2 см група
H&N Slug HP .217 25 gr/1,62гр 235м/с Добри групи 20м дупка в дупка,50м 2 см група
H&N Slug HP .217 27 gr/1,75гр 224м/с Добри групи 20м почти дупка в дупка,50м ходят малко в ляво и групата става около 3-4см
H&N Slug HP .217 30 gr/1,94гр 205м/с На 20м е добре но на по-далече падат много и отвярят групата.
Някой да е пробвал или да знае как се представят H&N HP Slug .218 спрямо .217?
 

glavanov55

Редовен Потребител
Тъйй.... сега за пищовчето на рексимекс рп кал 22.Дойде от комшиите в калъвче с шапка и барабанчета 2 бр.Дойде съвсем празничко горкото което ме заинтригува и слд като го поразтрих със петдесеттина истрела го напомпих на 250 бара и го оставих да пренощува.След като и аз се наспах на сутринта гледам баровете 200. Натопих му цевта и манометъра във вода и тя се разбълбука от резбовото съединение на цилиндърчето и тапата.Добре че не беше от цевта.Разглобих го и шо да видя -о пръстена на върха ха тапата прилича на ....... Измерих го -18х 2,5 като по всички изчетени и не изчетени книги трябва да е най много х2 мм.Даже и 2 мм са много защото ширината на канала за о пръстена е2 мм.Цилиндъра както обикновенно беше мръсен пълен с чернилка,входа на цилиндъра-там където поема о пръстена беше остър че го полирах.С еднадума всичко което е правено на машина е перфектно но сборката е комшийска.Иначе пищовчето работи като часовник,удобно е и стеля точно с обикновените пибори .Изобщо като си купиш нещо комшйско получаваш 2 удоволствия в едно--от стрелбата и от ремнта.! Поздрави на всички и весели празници!!!!:cheers:
 

glavanov55

Редовен Потребител
Ако си мислите че на другия ден не беще спаднало то проклето пищовче грешите.Този път обаче го натопих цялото и се разбълбука между цилиндъра и редуктора. Отварям и гледам на книжката на моцунката н регулатора 2 о пръстена.На пищовчето само един.
външния канал празен.Хванах те турчин хванах те си вкам .Купих о пръстени и ги смених и двата 10х1,5 са да знаете.Сглобявам,топя и к------ц пак духа
от същото място.Захвърлих го в кешето наказан а аз 2 пъти.Докато заспя мисля и измислих-Духа от към регулатора през болтчетата!!!!!!!!О еврика на сутринта ги стегнах и четирите и пресуших духнята.Сега стои на калъп 250 бара да се закисне.
Какъв е извода-Наямай доверие на комшията,като топиш топи го целия и стягай навсякъде.!!!!
 

Коварен

Редовен Потребител
Рексимекс Трон ген 2 5,5кал
H&N HP Slug .218 25 грейна горе в дясно
H&N HP Slug .217 25 грейна доло в дясно
JSB Knock Out Slug средата
JSB Redesigned доло ляво
Хартиената мишена е на 53м
Гонга е на 100м … с JSB Knock Out скорости 273 слугове
чашките 281м/с
 

Attachments

  • 000470D3-4983-4D93-B228-DCEFEBF378F6.jpeg
    000470D3-4983-4D93-B228-DCEFEBF378F6.jpeg
    361.3 KB · Прегледи: 82
  • 9FA731A5-4820-4065-A85B-7B9A090CA8E1.jpeg
    9FA731A5-4820-4065-A85B-7B9A090CA8E1.jpeg
    303.9 KB · Прегледи: 80
Последна промяна:

Коварен

Редовен Потребител
Нищо не сам дупчил… фабрично 5 мм клапанно тяло проходи 4,5мм цев 4,5 интересното е че регулатора и цевта са с елепсовидни отвори съосни и успоредно на о пръстените така конуса на дотиквача не ги запушва както при старите тронове иначе по традиция сичко о пръстени наядени…
 

llcoolj

Редовен Потребител
Нищо не сам дупчил… фабрично 5 мм клапанно тяло проходи 4,5мм цев 4,5 интересното е че регулатора и цевта са с елепсовидни отвори съосни и успоредно на о пръстените така конуса на дотиквача не ги запушва както при старите тронове иначе по традиция сичко о пръстени наядени…

Напълно достатъчни са тези отвори за кал. 5.5мм. Групите с H&N .218 , 25 грейна са много добри. :rambo: Моят Крал НП-05 харесва същите слъгове.
 
Нагоре