REXIMEX

Reximex Accura. 200 барова бутилка е обявена за 250 барова. Явно е типично и нормално за всички турски производители. Поне не е надрана, като задната бутилка на Bigmax.
 

Attachments

  • 20250604_033859.jpg
    20250604_033859.jpg
    262.1 KB · Прегледи: 42
  • 20250604_033848.jpg
    20250604_033848.jpg
    102.2 KB · Прегледи: 38
  • 20250604_033847.jpg
    20250604_033847.jpg
    104.9 KB · Прегледи: 36
  • 20250604_033839.jpg
    20250604_033839.jpg
    107.3 KB · Прегледи: 33
  • 20250604_033838.jpg
    20250604_033838.jpg
    120.2 KB · Прегледи: 39
  • 20250604_033821.jpg
    20250604_033821.jpg
    171.4 KB · Прегледи: 40
Това "нормално" е опасно! Ако бутилката е разчетена за 200 бара и някой не обърне внимание и я пълни редовно на 250 не е добре... Съдовете под налягане имат резерв, но все пак не е желателно, никак даже!
 
Това "нормално" е опасно! Ако бутилката е разчетена за 200 бара и някой не обърне внимание и я пълни редовно на 250 не е добре... Съдовете под налягане имат резерв, но все пак не е желателно, никак даже!
Много хора допълват по 20-30 дори 50 бара над обозначеният лимит,като разчитат,че и така са далеч от тестваното максимално налягане ,а тази бутилка е вече с +50 отгоре и не ми се мисли какви ще са пораженията ако гръмне...Наляганията на които работят PCP- тата са много опасни и несериозно или немърливо отношение може да е пагубно за вас и вашите семейства.
 
Здравейте, колеги, някой имал ли е проблем с развиване на кожуха на цевта при Reximex force. Мой приятел купи въпросната пушка, но не можем да развием кожуха ,за да стигнем до цевта. Какво се случва... Тръгва предната тапа ,съответно и самата тръба тръгва да се развива от долната тапа ,но след 1 до 2 оборота затяга брутално резбата. Някой да е имал подобен проблем и решение?
Изглежда супер прост проблема ,но не намирам логика...

Благодаря предварително!
 
Пробвахме безброй пъти, след 2рия оборот резбата затяга брутално. Пръскахме смазки,какво ли не, затяга и това е, няма развиване ...
 
Пробвахме безброй пъти, след 2рия оборот резбата затяга брутално. Пръскахме смазки,какво ли не, затяга и това е, няма развиване ...

Шрауда е навит само в предната тапа , задната тапа е навита само в шрауда и никъде другаде.Трябва предната тапа да ти е навита добре в шраудаа и ги развиваш заедно, понеже тапата хваща цевта , а шрауда , както казах е само към тапата стегнат и отвиваш ли само тапата създаваш напрежение отвиваш ли ги отделно.Това е при рекси форс 2 , но не вярвам на 1 да е различно.
 
Точно така стана ,колега , задната тапа (от към цевната кутия) е закрепена само към щрауда и върху цевта ляга посредством О-пръстен , а мислехме че е навита към цевната кутия..

Благодаря!
 
като гледам има доста място... вярно, че ще стане грозно, но технически може ;):
View attachment 106385
Здравейте, може ли да питам как да я заредя с въздух пробвах се и издиша през цевта явно нещо не правя както трябва.
 
Зареди за да не упира удърника в щока на бойния клапан и тогава помпи!!Ако не става търси майстор.
 
Здравейте, може ли да питам как да я заредя с въздух пробвах се и издиша през цевта явно нещо не правя както трябва.
Ако не стане така както казаха колегите(при заредена пушка) аз правя следното:
Ако пушката е по-силна вкарвам 2 слъга в цевта един след друг. Зареждам пушката с цел ударника да не натиска клапана докато се пълни с въздух и пробвам рязко да пълня пушката от външна бутилка. Когато пушката се напълни изстрелвам слъговете без проблем.Ако пушката е по-слаба пробвай с един слъг. НО трябва да се внимава.Ако клапана изтърва въздух като се вдигне налягането до около 50 бара слъговете ще бъдат изстреляни от цевта! Когато го правя слагам нещо пред цевта, което да спре слъговете(дебела дъска,стари списания поне 5см дебели,парцали и т.н.)

Ако и така не стане вадя клапана,оглеждам да не е криво нещо,хващам щока на винтоверт и заглаждам леглото на клапана на 800 водна шкурка,след което на 1500 за да стане гладко.
 
Аз подавам от бутилка въздуха с малък дебит, при зареден ударник и през това време няколко пъти стрелям БЕЗ ПРОЕКТИЛ В БЕЗОПАСНА ПОСОКА, най-добре на открито. Така, ако проблемът с клапана е малък, ще се разреши.
 
Аз пък ако видя че продължава да изпуска клапана през цевта след като съм пъснал въздух да тече от бутилката не на пълна сила а средна просто с две ръце слагам пръст на цевта от двата края докато е празна без слъгове вътре един пръст накрая друг пръст на входа дето е пълнителя и държа колкото мога налягането се повишава вътре и клапана се затваря в най лошия случей налягането е много високо и ти избутва пръста навън и струята въздух свири. Така не рискувам инцидентна стрелба.
 
Аз пък ако видя че продължава да изпуска клапана през цевта след като съм пъснал въздух да тече от бутилката не на пълна сила а средна просто с две ръце слагам пръст на цевта от двата края докато е празна без слъгове вътре един пръст накрая друг пръст на входа дето е пълнителя и държа колкото мога налягането се повишава вътре и клапана се затваря в най лошия случей налягането е много високо и ти избутва пръста навън и струята въздух свири. Така не рискувам инцидентна стрелба.
Така с пръст повече от 15-20 бара няма как да задържиш.Ако клапана не е легнал точно 20 бара няма да ти стигнат до никъде за да уплътни клапана.
 
Така с пръст повече от 15-20 бара няма как да задържиш.Ако клапана не е легнал точно 20 бара няма да ти стигнат до никъде за да уплътни клапана.
Па с две съчми в единия край а от другата страна към пълнителя свободна дупка е хептен никакво уплатнение
 
Па с две съчми в единия край а от другата страна към пълнителя свободна дупка е хептен никакво уплатнение
Първо са 2 слъга в цевта което си е някъде около 80% уплътнение докато въздуха не ги избута.И да стане нещо просто ги изплюва.
А откъм пълнителя дотиквача е вкаран в цевта което прави 100% уплътнение. Идеята е да е заредена-тоест ударника да не натиска клапана.
 
Back
Нагоре