Rangefinder какъв и от къде?

shaman

Редовен Потребител
Как стои въпроса с митото и ддс след промените в тази насока.Например от Алито ??

От Алиекспреса още от лятото си плащаш ДДС-то директно на продавача, пък той се оправя.. При теб си пристигат нещата без проблем. Въпреки това, ако имаш възможност си го поръчай от продавач, който има склад в Европа - пристига за седмица, иначе може и 2 месеца да удари доставката ако е от Китай.
 

traun

Потребител

Ей тва си купих...дойде за 9 /девет/ дена басси! Работи ама още не съм го проверявал.....Имам военна рулетка, плячка от казармата, та с нея ще го проверя ама мисля че е коректно от първите заигравки....
 

shaman

Редовен Потребител

llcoolj

Редовен Потребител
Аз съм изпитвал затруднение при измерване на разстояние на малки обекти (птици) с някои китайски далекомери.
 

llcoolj

Редовен Потребител
мини някоя вечер да видим къде точно трябва да се целиш :) Но трябва да е тъмно !
Електропроводи с птици ни трябват за теста. Някой път ако идваш да стреляш горе покрай мен на полигона на ДЗС ще тестваме.
 

shaman

Редовен Потребител
Електропроводи с птици ни трябват за теста. Някой път ако идваш да стреляш горе покрай мен на полигона на ДЗС ще тестваме.
не ни трябва такова нещо. ;) Просто с оптика за нощно виждане се разбира точно къде е лазерчето на далекомера. Може и по-близки разстояния, но трябва да е тъмно за целта
 

llcoolj

Редовен Потребител
не ни трябва такова нещо. ;) Просто с оптика за нощно виждане се разбира точно къде е лазерчето на далекомера. Може и по-близки разстояния, но трябва да е тъмно за целта
Ще тестваме някоя вечер тогава!
 

shaman

Редовен Потребител
Ще тестваме някоя вечер тогава!
Нещо такова трябва да се получи:

Тук на 3.5 метра се вижда лекото отклонение от центъра, а на 50-100 метра най-вероятно е доста по-голямо
Screenshot 2023-06-30 at 11.44.jpegScreenshot 2023-06-30 at 11.45.jpeg
 

slavev

Потребител
Далекомер ATN LRF 1000
Здравейте ! Някой може ли да накара калкулатора на тоя далекомер да работи прецизно с въздушно оръжие , че не ми се получава .
 
Последна промяна от модератор:

shaman

Редовен Потребител
Значи нещо те лъже - или скорост или балистичен коефициент.
Имай предвид, че балистичния коефициент не е константа и се влияе от много неща - най-вече скорост.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
При мен всичко е точно, след леки корекции при смяна на слъг от 30 на 32 грейна. Благодаря на Ivan 888 за съдействието, скоро благодарско и на Павката за капачка турет ще има ;)
 

Attachments

  • IMG-20230903-WA0005_edit_94591872268898.jpg
    IMG-20230903-WA0005_edit_94591872268898.jpg
    184.9 KB · Прегледи: 29

Laferrari63

Редовен Потребител
SND-WAY 600 са доста по-добри , купил съм 6 SND-та и 1 Art bull . SND-то печели по качество според мен. Разликата в цената е 50 лв.
 
Нагоре