Rangefinder какъв и от къде?

Kameno Karp

Редовен Потребител
Т. е. горните са метрите които биха били измерени отдолу, ако далекомера е под 0° спрямо обекта?
И другия въпрос. В балистичния калкулатор долните или горните метри трябва да въведа?
 

Sen

Редовен Потребител
Т. е. горните са метрите които биха били измерени отдолу, ако далекомера е под 0° спрямо обекта?
И другия въпрос. В балистичния калкулатор долните или горните метри трябва да въведа?
Здравей, колега.
Метрите, посочени горе, са реалното разстояние до целта по права линия.
Метрите, посочени долу, са т.нар. "хоризонтално разстояние" до целта. Както ти се изрази, хоризонталното разстояние се използва като указание къде трябва да се целиш, ако ъгълът спрямо целта е 0°.
Пример: прострелял си пушката на 40 м. Целта ти е на 50 м, но под ъгъл 25 градуса. Далекомерът ти посочва разстояние по права линия 50 м, но хоризонтално разстояние 40 м. Целиш се в центъра на скалата, все едно целта е на 40 м.

В балистичния калкулатор трябва да заложиш или реалното разстояние и ъгъла, под който се намира целта, или хоризонталното разстояние с ъгъл 0 градуса.

Надявам се, че съм бил ясен. Успех.
 

du6ata

Редовен Потребител
Т. е. горните са метрите които биха били измерени отдолу, ако далекомера е под 0° спрямо обекта?
И другия въпрос. В балистичния калкулатор долните или горните метри трябва да въведа?
Спред мен може да сложиш горните но после ако мишената е на високо требва и инкилайн да мериш с калкулатора а твоя далекомер я има точно тая функция за инкилайн демек мериш мишената на високо и гледаш долните цифри те са по права линия и стреляш според калкулатора по права линия както ти го дава примерно на мен ако меря 60 метра по права линия съм на първи дот но ако мишенаната е 60 м с ъгъл + 23 градуса по чеър гън ми го дава половин дот не цял и си е точно толкова
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Напълно ясен, благодаря. Ето къде бил ключа от палатката. Преди стрелях на 58 м по рулетка но с голям наклон надолу към мишената. Въпреки, че на 50 м попаденията трябваше да са в центъра, на 58 м по рулетка бяха над него.
 

silver bullet

Редовен Потребител
Колеги искам да споделя информация, която може да е полезна. Изключително съм доволен от тази лазерна ролетка: SNDWAY Т100 https://etop.bg/лазерни-ролетки?product_id=473

Имам познат геодезист, който има подобна ролетка на фирмата Бош, която е два пъти по-скъпа. Мерили сме и с двете ролетки и китайската не отстъпва по нищо.

Снощи измерих 95 метра разстояние с моята срещу един жилищен блок. Фирмата от която я купих е официален вносител на марката SNDWAY.

От тях купих и лазерен далекомер пак на същата фирма SNDWAY SW-1000А
https://etop.bg/лазерни-ролетки?product_id=735
от него също съм много доволен. Мери изключително точно. Сравнявал съм го с лазерната ролетка до 95 метра и няма разлика в измерването.

Дано съм бил полезен. :cheers:

Ето и ревю от един руснак на далекомера.


 
Последна промяна:

zograffa

Редовен Потребител
Аз си взех един Nikon от OLX-а,от две години дори батерия не съм сменял.Сега гледам пак има и са на почти същата цена.
 

dberov

Редовен Потребител
Аз си взех един Nikon от OLX-а,от две години дори батерия не съм сменял.Сега гледам пак има и са на почти същата цена.
Аз също съм с Nikon и вече 4 години не съм сменял батерия, като все още показва че е пълна.
Nikon държат цена, затова си ги видял на почти същите цени.
 

zograffa

Редовен Потребител
За цената имах предвид,че е колкото на китаеца и дори и на старо да е никона си е никон.
 

silver bullet

Редовен Потребител
Дано не е менте, защото в Алиекспрес масово продават и ментета и оригинални стоки. Китайски стоки предпочитам да купувам от официалния вносител за България, ако има такъв.

Най-качествените далекомери са Vectronix. Този наистина върши добра работа за малки цели на голяма дистанция. https://www.eurooptic.com/Vectronix-Terrapin-X-Rangefinder-914734.aspx
Но за цели до 250 - 300 метра не е нужно такъв скъп далекомер. Там и тези, които коментираме вършат идеална работа.
 
Последна промяна:

petkof

Редовен Потребител
След няколко куци покупки на уреди с това предназначение, стигнах до този https://tacklifetools.com/products/...tdoor-using-mlr01?_pos=2&_sid=5fb5882e1&_ss=r купен от немски сайт. Работи много добре като определя точно обекти с размера на топка за голф на дистанции над 200 метра. Недостатък е прекалено лесното размърдване на окуляра, посредством, който се коригира диопричната корекция. Ако не се съблюдава внимателно за това, се получава леко или силно, размътен образ. Въпреки това измерванията са точни и вградената батерия издържа десетки месеци с едно зареждане.
 

silver bullet

Редовен Потребител
Колега почти напълно съм сигурен, че далекомера за който споделяш и от който си доволен. Е произведен в същата китайска фабрика със същия лазер, оптика и софтуер като моя. Но моя няма проблем с хлабаво въртене на окуляра. Върти се плавно и плътно като на хубав бинокъл. Ако не те е страх може да го разглобиш и да сложиш на резбата на окуляра гъста грес каквото слагат на окулярите на оптиките. Проучих в нета фирмата Tacklife. Това е компания, която се занимава основно с редизайн и ребрандиране на китайски качествени продукти. Слагайки новото тяхно име и марка Tacklife. Като има промени във външния дизайн.

Сами можете да откриете разликите и приликите в двата далекомера.
%D0%BB%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%80-%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%8F%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82-%D0%BD%D0%B0%D0%BA%D0%BB%D0%BE%D0%BD-1000%D0%BC-sndway-sw-1000--46706-1000x1000_0.jpg

41qO-hUGzyL._AC_1024x1024.jpg


Това е китайския производител.

https://m.made-in-china.com/company-sndway/

https://m.globalsources.com/si/FL/Dongguan-Sndway/6008835283659/CompanyProfile.htm

Фирмата прави лазерни ролетки и далекомери от 2005-та година. Като е първата китайската фирма със собствен патент за интелектуални права на лазерни далекомери. Кой знае колко други фирми в Китай след тях са започнали да ги копират. Кой успешно и добре, кой с по-некачествени лазери, оптики и софтуер. Страна необятна на мъдри хора качествени стоки и на още повече мошеници правещи ментета с ниско качество. Търсете маркови китайски стоки със собствени патенти.

Manufacturing Laser Distance Meters since 2005
Dongguan Sndway Co. Ltd was established in 2005, always devotes its sincerest enthusiasm to the R&D and production of hand-type laser distance meters. We produced the first piece of laser distance meter with independent intellectual property rights in China.
 
Последна промяна:

Sen

Редовен Потребител
почти напълно съм сигурен, че далекомера за който споделяш и от който си доволен. Е произведен в същата китайска фабрика
Същата китайска фабрика не гарантира същото качество и материали - друга установена истина ;) Каквото и с каквито параметри им поръчаш - това произвеждат.
 

Sen

Редовен Потребител
След няколко куци покупки на уреди с това предназначение, стигнах до този https://tacklifetools.com/products/...tdoor-using-mlr01?_pos=2&_sid=5fb5882e1&_ss=r купен от немски сайт. Работи много добре като определя точно обекти с размера на топка за голф на дистанции над 200 метра. Недостатък е прекалено лесното размърдване на окуляра, посредством, който се коригира диопричната корекция. Ако не се съблюдава внимателно за това, се получава леко или силно, размътен образ. Въпреки това измерванията са точни и вградената батерия издържа десетки месеци с едно зареждане.
Колега @petkof, правилно ли разбирам от снимките, че показва едновременно на дисплея разстояние по права линия и хоризонтално разстояние? Немският сайт amazon.de ли е?
Благодаря за инфото :)
 

silver bullet

Редовен Потребител
Същата китайска фабрика не гарантира същото качество и материали - друга установена истина ;) Каквото и с каквито параметри им поръчаш - това произвеждат.
Така е прав си, но в конкретния случай. Китайците не са идиоти да сложат своята марка и име на лазерните си ролетки и далекомери за които имат и патентни права. И да ги пуснат със своето име с по-ниско качество спрямо тези поръчани от някой американски тарикат с друго име. Звучащо яко на английски за да може да ги продава по лесно.

Това, че някой американски търговец е решил да ги продава под свое име, което звучи много тактикъл. Не значи, че китайците ще му ги направят по-добре от тези носещи тяхното име, лого и борба за престиж.

На моят далекомер не му се мандахерца окуляра, защото е правен за Китай и носи оригиналното си име.

Не съм тук за да споря, а за да помогна с нещо, ако мога на колегите. Силно вярващ човек съм. И правя добро, когато мога. Затова дадох информация за този далекомер, защото е страхотен за парите си. Както и лазерната ролетка на същата фирма, която съм сравнявал с подобна на фирмата Бош. Разлика имаше само в дизайна и цената. И двете ролетки измерваха еднакво точно.

Преди няколко дни стрелях с колега от форума. Той носеше лазерен далекомер на Никон. Поисках да го сравня с моят, който е марков китайски носещ името на фирмата си. Не е менте с име по поръчка. Категорично моят мереше по-точно! Казвам го защото моят съм го сверявал с лазерна ролетка, която мери с точност до 2 милиметра. Никона на колегата не винаги хващеше от първия път лист А4 на 50 метра. Понякога даваше грешки и трябваше да меря няколко пъти за да измери точно лист А4 на 50 метра. Освен това Никона показваше 51 метра от същата позиция ръба на вратата на колата. Докато моят далекомер показваше 50.7 метра или 30 см по-малко. Пак повтарям сравнявал съм моят китайски с лазерна ролетка, която мери с точност до 2 милиметра. И разлика нямаше до 95 метра. Над 95 метра ролетката не може да мери, защото така е проектирана.

Никона на колегата не е по-добър далекомер от конкретния китайски оригинален с името на фирмата си.

Дано съм бил полезен.
 
Последна промяна:

silver bullet

Редовен Потребител
Колега @petkof, правилно ли разбирам от снимките, че показва едновременно на дисплея разстояние по права линия и хоризонтално разстояние? Немският сайт amazon.de ли е?
Благодаря за инфото :)
Изгледай ревюто на руснака.

Там много добре се вижда какво показва далекомера. Ако имаш интерес си купи оригиналния китайски. Носещ името на фирмата, която има свои патенти. А не по ниско качествен ребрандиран от някой американски тарикат.
 
Последна промяна:

silver bullet

Редовен Потребител
За цената имах предвид,че е колкото на китаеца и дори и на старо да е никона си е никон.
Да... И Не мери толкова точно и бързо колкото китайския оригинал. Лично видяно и проверено! Никон, но правен в Китай. С ниски производствени разходи и търсена максимална печалба заради името Никон. При китайския липсва възможността да качат цената няколко пъти, защото не носят великото име Никон. Някой ден и това ще направят както стана с фирмата Huawei.
 
Последна промяна:

zograffa

Редовен Потребител
Колега,радвам се,че ти е хубав далекомера.Няма какво толкова да им умуваме.Ако след 20 години моя се счупи,пак ще си взема Никон,ти пак ще си вземеш оригинален и те така,живота си върви.
 

petkof

Редовен Потребител
Колега @petkof, правилно ли разбирам от снимките, че показва едновременно на дисплея разстояние по права линия и хоризонтално разстояние? Немският сайт amazon.de ли е?
Благодаря за инфото :)
Да, така е. Също така показва ъгъл спрямо равнината върху, която се намира мерещия, също измерва скорост на движещи се тела/предмети/. Мисля, че от немския амазон го поръчах.
 

silver bullet

Редовен Потребител
Колега,радвам се,че ти е хубав далекомера. Няма какво толкова да им умуваме. Ако след 20 години моя се счупи,пак ще си взема Никон, ти пак ще си вземеш оригинален и те така,живота си върви.
Това е мъжка дума. Важното е че ни вършат работа. :cheers: Весели празници и късмет
 
Нагоре