Rangefinder какъв и от къде?

anibis

Редовен Потребител
Propar написа:
Лично аз си взех такъв далекомер от Беров още преди около 2г. Далекомера е доста читав,мери вярно +/-1м. Ползвам го често,зима лято и батерията не е мръднала. :yes:
 

ХолдОвъ

Потребител
fishermaniac написа:

Нямам такъв но през ръцете са ми минали доста далекомери. Не те съветвам да купуваш каквото и да е без да му е дадена някаква спецификация. Това 700М не се разбира 700 метра ли значи(което ме съмнява) или е номера на модела . А и пише че е за голф.
 

Plamenf26

Потребител
Ровейки из Продавалник попаднах на това:
http://prodavalnik.com/binokl-s-vgraden-lazeren-dalekomer---pulsar-expert-lrf-8x40-i37317507

Има и сайт:
http://джаджи.bg/categories.php?CategoryID=8

А интерес може да има и към това, въпреки че поне според мен цената не е ниска:
http://джаджи.bg/product.php?ProductID=23

И за протокола искам да отбележа, че нямам никаква връзка с продавача...
Просто намерих обявата и решех да я споделя.
 

andi

Редовен Потребител
....Снимката е от реално измерване.......

Дааааааа, ние никога не сме гледали през оптика 6х , и не знаем как се вижда дърво на 760м ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
После иди вярвай на търговец :pardon:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Дааа може да е реална- дървото е на 260м а далекомера е много висок клас и мери през клоните му чак склона отзад ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
Не се карайте, лично се познавам с човека, ако трябва и ревю (реално) ще направим но стига да има истински заинтересовани хора.
Има ли!?
Ако има ще ви уредя да го тествате ЛИЧНО!
 

andi

Редовен Потребител
На изложението Лов и Риболов има щанд на Никон . Промотират новия Никон простаф 5 за 360лв ( тествал съм го в "бойни условия" , мн е добър) .
И Aculon AL11 - нещо съвсем ново , за първи път го виждам . Идеален е за нас - свръх компактен и много лек . 6 х 21 . Тествах го , мери уверено нашите цели до 100-120м , дървета до 250-300 . сгради до около 400-450 - но над 350 започва да се бави .
Промо цена за изложението 305лв , това за оригинален Никон с гаранция от официалния вносител е добре .
 

ХолдОвъ

Потребител
Никон си е Никон..Най-добрите са за мен, Но немога да разбера защо пускат едни и същи далекомери под различно име и цени..Предолагам че е маркетинг но просто ни объркват..по този начин сами си вредят.
 

dberov

Редовен Потребител
Аз имам два еднакви далекомера на Bushnell като единия е квалифициран за лов /зеления/ а другия за голф /сивия/ но разлика освен цвета няма абсолютно никаква защото животно, флаг, дърво или сграда си мерят еднакво - тествано многократно. Та произвежда се един и същ продукт и на кутията се щамповат параметри които влияят на психиката на купувача при избор на модел. Ако голфър тръгне да си купува далекомер и на едната кутия пише че е за лов а на другата че е за голф ще си купи тоя дето е за голф и за ловеца важи същото...
 

Attachments

  • DSC09518 (Copy).JPG
    DSC09518 (Copy).JPG
    1 MB · Прегледи: 103
  • DSC09520 (Copy).JPG
    DSC09520 (Copy).JPG
    1.2 MB · Прегледи: 102

alex70

Потребител
Днес за първи път ползвах този далекомер. Купих го от ebay след малко пазарлък за 90 долара. Не е известна марка, но мери абсолютно точно. Досега доста съм се заблуждавал с разстоянията.
 

Attachments

  • 90.JPG
    90.JPG
    60 KB · Прегледи: 98

lynx

Редовен Потребител
Повечето китайчета мерят учудващо добре.
Единственият недостатък който намирам е, че като се изхаби батерията не искат да мерят най-далечните метри или отчитат по-бавно.
Но за нашите цели не са ни необходими толкова големи дистанции ;)
 

andi

Редовен Потребител
На изложението Лов и риболов има промоция на далекомер Никон 5 за 350 лв и оптика Никон с вграден далекомер за 1150 лв .
 

DeadShot

Редовен Потребител
Взех да се озъртам и аз за далекомер. Не съм запознат ще е добре някой ако ми разясни малко. Търся нещо до 200лв (ако има такова читаво) което да мери поне до 250-300метра. Някой ще ме ориентира ли към марка/модел?
 

lynx

Редовен Потребител
Ако се замисли човек, не е от най-добрите оферти :)
В Армса тоя модел е с 200 лева по-скъп, но това е без отстъпките и е гарантирано чисто нов с гаранция.
В други наши сайтове е с още стотина лева надолу цената.
 

andi

Редовен Потребител
Вчера бях във ВИПа да си търся карабина , и в главата ми е останала цена към 1400лв .
Прав си , ако е много малка разликата по-добре от магазина .
 
Нагоре