PP700W - PCP пистолет

kosmev

Редовен Потребител
Поръчах го от Португалия www.mundilar.net , тръпна в очакване.
Опитвах почти месец да се разбера с испанеца от SPAirgun - голяма мъка, предадох се.
Първо уж праща до България, ама сайта му не работи, оправи го след сумати обяснения, ама цената за доставка излезе 37евро...
После опитах да поръчам, написах си номера на кредитната карта в някаква тяхна система - написа ми, че всичко е приключило успешно на испански - поне така разбрах от преводачката.
От три дена му пиша на пощата какво става с поръчката ми, мълчание. Преди малко ми върна, че виждал поръчка, ама нямало плащане по нея... От картата ми не са теглили, поне не още :)
Португалеца го питах снощи какъв конектор за зареждане идва с пистолета, прати ми веднага снимка и ми препоръча допълнителен адаптор. Върнах му снимка на помпата, погледна я и каза, че нямам нужда от нищо допълнително. Всичко това за 15-ина минуто по пощата. По-скъп идва с 10%, ама и плащането става през PayPal, което за мен е голям плюс. След 3 до 5 дена трябва да е при мен :rolleyes:
Пфу.... От нетърпение пропуснах да поръчам и някоя кутия с чашки, много голям избор има.
 
Последна промяна:

apapazov

Редовен Потребител
Поръчвал съм от Португалеца и няма да се учудя ако престегне още утре.
Пиши после как ти се струва
 

kosmev

Редовен Потребител
Ура... Дойде! :)
През Германия и Унгария за по-напряко...
Кутия чашки подарък
20180313_105612.jpg

935грама точно. Напълнен на 200 бара - Явно поне не изпуска...
Няма ръководство, не че в интернет не съм извадил колкото няколко, ама ми се искаше да го имам резюмирано на хартия.
Чакам две оптики и бързомер от месец вече, тия китайци нещо са запразнили.
Помпата уж от Германия трябва да дойде тия дни.
Почвам да си правя адаптер за хронографа, без помпа и мерни прибори май нямам много опции засега :)

П.П
Не го бях виждал брандиран като Muzzler
 

sts1969

Редовен Потребител
Чакам две оптики и бързомер от месец вече, тия китайци нещо са запразнили.
И аз чакам няколко артикула от тях, иначе ни предупредиха че стоката ще се забави с + 2 седмици заради Китайската им Нова година.
 

kosmev

Редовен Потребител
Ха, преди малко пристигна и помпата, китайска, но от Германия...
От 3 поръчани прицела никой не е дошъл още, мъчение... освен да пусна обява - търся оптика или бързомер под наем :)
Съвсем първи впечатления - няма предпазител и трябва много да се внимава!
Зареждането става:
Буташ капачето, слагаш чашка, затваряш, взвеждаш.
Обаче ударникът е много по-натегнат спрямо този на CO2 револвера ми ако го изпуснеш малко преди да "щракне", ще последва изстрел...
Проби почти двустранно 5 литров кег от бира...
Почвам да се чудя дали "чашкоуловителят" ми от дебел мокет ще издържи :)
 
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
Моля за консултация.
Пробвах помпата, напомпих до 200 бара, сякаш усилието е само в последните 10см от хода и.
На около 200 бара извъднъж усилието в тези 10см стана много голямо, така че не можех да я сгъна докрай.
95кила съм и ме хвана страх да легна с цялата тежест, просто дотогава натисках примерно с 30.
Помпата е евтина, но уж работеща:
https://www.ebay.com/itm/AIR-GUN-RI...PSI-CHARGER-PCP-AIRGUNS-3-STAGE/201766388334?

Четох нещо за 3 степени... и че точно 3-тата степен била проблемна на повечето модели.
Нормално ли е да се държи така? С колко кила е нормално да се натиска, да не я "нагъна" ако легна целия върху дръжката :)
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Целият трябва да се отпуснеш. Нищо няма да и стане на помпата.
 

lynx

Редовен Потребител
Повечето помпи над 150 бара втвърдяват много, даже се учудвам че при теб е на 200.
Имал съм и помпа Хил от най-скъпите, усилието при помпене не е много по-различно от евтините помпи.
Просто по-скъпите помпи са по-издържливи от евтините и отварянето за обслужване на по-евтините е по-често.
Предполагам, че на твоята си и давал почивка през 20-30 помпи, нали?
 

kosmev

Редовен Потребител
Благодаря за съветите, при следващата сесия ще и се метна целия, няма да я пазя :)
По принцип искам да помпя до към 220бара. Гледах клипове, разбрах, че не трябва да я прегрявам, затова след всяка помпа чакам секунда-две
 

luft9waffe

Редовен Потребител
след всяка помпа чакам секунда-две
Е,чак толкова да я пазиш не е нужно.Бих казал,че сега,когато е хладно,този малък резервоар можеш спокойно да го надуеш без почивка.На лято-с една.
 

SGS

Редовен Потребител
Ха, преди малко пристигна и помпата, китайска, но от Германия...
От 3 поръчани прицела никой не е дошъл още, мъчение... освен да пусна обява - търся оптика или бързомер под наем :)
Съвсем първи впечатления - няма предпазител и трябва много да се внимава!
Зареждането става:
Буташ капачето, слагаш чашка, затваряш, взвеждаш.
Обаче ударникът е много по-натегнат спрямо този на CO2 револвера ми ако го изпуснеш малко преди да "щракне", ще последва изстрел...
Проби почти двустранно 5 литров кег от бира...
Почвам да се чудя дали "чашкоуловителят" ми от дебел мокет ще издържи :)
Не е чак толкова фатално, че няма предпазител, ако не го държиш зареден. А и спусъка не е с двойно действие. Зареждаш само преди да стреляш , но все пак трябва да се внимава.
Видя ли от къде му се регулира мощността?
Моя го мерих, на макс. показа 185м/с с 1гр. чашка, т.е. към 17 J
 

kosmev

Редовен Потребител
След като поръчах (...и платих... тяхната мама...) 4-ри прицела ( 2 оптики и 2 бързомера), още преди месец и половина, от алиекспрес, все още нищо не е дошло!
За 3-те ми върнаха парите тия дни, явно изобщо не са ги изпращали, 4-ия го чакам.
Купих си най-евтиния бързомер от продавалник, естествено монтажа не пасна към релсата, рязах и пилих поне час...
Нооооо... накрая голям кеф :) :cheers:

scoped.jpg

Никога не бях поглеждал през бързомер - като малко дете, което за първи път вижда влак, съм впечатлен, колко по-лесно се ползва от стандартните мерни прибори - фокусираш върху целта , вместо върху мушката... виждаш прекрасно тремора си и грешките, които правиш при натискане на спусъка. И просто налагаш точката...
Прострелях пистолета, опитвам се да го "нулирам" на около 15 метра.
Не мога да свикна с лекия спусък - или аз имам грешни очаквания, или наистина е прекалено лек - но май ще пробвам да го натегна тия дни.
В резултат на това, а и вероятно поради някакъв страх от мощния изстрел, трепвам в последния момента. Стрелям в затворено помещение :-[ - а това нещо дупчи здраво.
Срам не срам, ето една група, от около 7 метра, с упора, ама и неудобно клекнал и претръпващ преди всяко натискане на спусъка - изстрелите са 5
20180316_185421.jpg
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Колега спусъка на пистолета хич не е лек,свикнал си с другите пушкала които имат още по-твърд спусък.
Недей да го пипаш ще свикнеш,след това ще искаш да го олекотиш,но той се състои от един детайл/шептало/,и няма как да се олекоти.
 

sts1969

Редовен Потребител
още преди месец и половина
Имай търпение още малко, миналия месец беше Китайската нова година, и предупредиха че всички стоки ще се бавят с поне още 2 седмици над нормалния срок. Нали се сещаш каква лудница е там с 1,4 милиарда празнуващо население. ;)
 

SGS

Редовен Потребител
Тези модели не бяха ли с ...нещо като редуктор? :D
Не съм го разхвърлил още на части, че все няма време, но имах в предвид това регулиране на "порцията" въздух към чашката.
 

Attachments

  • IMAG2411.jpg
    IMAG2411.jpg
    562.7 KB · Прегледи: 82
  • IMAG2410.jpg
    IMAG2410.jpg
    425.4 KB · Прегледи: 83
Нагоре