Pellet Trap - чашкоуловител

julioano

Потребител
И аз си го направих същия -идеален е и от 2мм става , стига тръбата в центъра да е дебела .
 

vanko

Редовен Потребител
Ето и моят чашкоуловител,Pellet Trap,или стойка.Както и да го наречем вече съм сигурен че върши перфектна работа тъй като днес го тествах със Суматрата на Фул-Пауър.Всичките 100тина чашки ги "улови" а исках да видя дали няма да върне някое парче олово обратно през листа (имах съмнение) но всичко беше ОК и мога само да съжалявам че не го изработих по рано :yes: Идеята е на Ники Атанасов на когото искам специално да благодаря за снимковия материял и за съветите.Използвах ламарината на старо кофражно платно(3мм),рамката за мишената е от водопроводна тръба 1/2 и за дъно 55мм тръба със стена 4мм.

024477937.jpg


024477935.jpg


024477932.jpg


024477930.jpg


024477928.jpg
 

njatanasow

Редовен Потребител
Браво Ванко !
Изглежда много добре,забравих да ти кажа, че чашата която и събира чашките е добре да влиза маскимално плътно в тръбата. :bravo: :bravo: :bravo: :cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Някой с възможности и мерак може да започне и серийно производство.
Да каже колко би струвало и може да наскачат кандидати.
 

vanko

Редовен Потребител
njatanasow написа:
забравих да ти кажа, че чашата която и събира чашките е добре да влиза маскимално плътно в тръбата.

Тръбата в която се удрят съчмите,опира плътно в чашата която ги събира.Може би имаш в предвид това че може да излезе парче от чашка,ако правилно съм разбрал ??? макар че днес не забелязах нещо такова.Имах налична една тръба с малко по голям диаметър,и от мерак я "нанизах нея" но ще намеря по подходяща и ще я сменя,пък и естетически ще е по добре :)
 

vanko

Редовен Потребител
piperov_pipi написа:
Наборе, този модел става и за барбекю след стрелбите...шегичка... :yahoo:

Аз ги колекционирам наборе :D Направих си вертикален,имам и хоризонтален,и като знам каква чудесна работа вършат ще изработя и този модел,пък ако ще на някой да му приличат и на "клетка за зайци" ;)
Да е жив и здрав Атанасов :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Наборено много е хубав,че и не иска носене.Направо ги подкарай серийно ,само сложи някоя машинка да ти навива ролката с хартия дистанционно(ти ги можеш тези неща)
Аз единия си го "обесчестих" вече :D 22 калибър мина и замина през него като през халва и ми остави 7мм отвор за спомен.Верно скоростта беше 711 м/с.Ще я наварим дупката но няма да експерементирам повече,и ти недей :cheers:
 

vanko

Редовен Потребител
njatanasow написа:
Аз единия си го "обесчестих" вече :D 22 калибър мина и замина през него като през халва и ми остави 7мм отвор за спомен.Верно скоростта беше 711 м/с.

Ее къде са 700м/с къде са 320,със Суматрата ги тествах на макс но нямам никакъв шанс да ги повредя с тая дебела ламарина,пък и чашките не се удрят челно.Със Щаера и 250м/с пък изобщо не ги усеща :)
 

DANNY

Редовен Потребител
На времето, след първото състезание в Морско един попита участниците:
Там някаква еко такса събираха ли ви? ...за разпиляното олово по трасето.
Тогава а и сега ми се струва доста смешен този въпрос ;). Докато в страницата на норвежците не открих снимки на ФТ мишени със система за хващане на дефрагментираните частици на чашките.
Да му мислят тия дето ще ходят на световното догодина в Норвегия! Може и такса да имат а да ги накара да си събират попиляните чашки с пинцети ;) ;) ;)


Ето снимките.


всичко необходимо
1_mostoftheingredients.jpg



с клещи се изрязва странична част от кутийка за чашки
2_allowingforpaddlearmandfall-out.jpg



пробива се от страни с шило/пергел
3_markthescrewholes.jpg




пробва се начина по който ще стои
4_checkthefitonpaddle.jpg



навиват се винтчета които трябва да задържат кутийката
5_theholesneedtoaccomodatethescrews.jpg




монтира се в/у мишената
6_screwin4selftappingscrews.jpg



изрязва се част от пластмасова кутия за храна/сладолед. За да стане по-плитка.
7_trimtheicecreambox_thisisyourfalloutcollector.jpg




Пробва се как ще стои ФТ мишената и дали няма да пречи кутията за храна в/у работата на мишената.
8_Marktheboltholesinthecollector.jpg




пробива се дъното на кутиата за храна спрямо основата на мишената
9_drillcollector.jpg




В желанието си да бъдат по щедри към природата те не ползват планки и винтове за дърво като се стремят да не нараняват дърветата. Изработват бетони основи за мишените си.
10_readytomount_alternativelyatreebracket.jpg




монтират се едно към друго кутията с мишената и бетоната плочка която служи за тежест.
11_boltonthetarget.jpg



12_viewfromthebackwithprevioussplattermarks.jpg





за да е по добре естетически издържана мишената, пръскат кутийката от чашки с черна боя.
15_noevidenceofspatteronrearoffaceplate.jpg




Крайния резултат. Оловото се събира в кутията за храна без да се пилее по поляната ;)
16_approx12pelletremainsinfallouttray.jpg
 
A

Anonymous

Гост
И на мен ми беше смешно.
Обаче хората могат да са съзнателни по най-различни начини, вкл. и спрямо природата.

Фактът, че на запад рибарите все по-често ползват неоловни тежести или пък оловни, но с покритие (гума, галванично, дори прахово боядисани), а също и споменаването на чашки от цинк и цинкови сплави в Core rules, показват, че там вземат все по-насериозно възможността да замърсят природата с тежки метали, практикувайки хобито си.
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Ето моя чашкоуловител събира около 1000...1200J , че и повече.
 

Attachments

  • IMG_1875.JPG
    IMG_1875.JPG
    130.4 KB · Прегледи: 457

bleu81

Редовен Потребител
Какво мислите за "плитък" 100-тина мм чашкоуловител с гръб от наредени един до друг равностранни винкели да кажем 30х30х3 наредени с върха по посока на стрелбата а зад винкелите ламарина 3-4мм да спира оловен прах и фрагменти минали през фугите? Може дори да се окаже по-ефективно ако има фуга да кажем 4мм между винкелите и задната ламарина да има отстояние няколко мм. Така сачмите ще минават еднопосочно през фугата и като се сплескат в задната ламарина ще падат долу.. Знам, че фунийният тип е най ефективен, но е доста дълбок. Целта е максимално нископрофилен уловител А4 който да заема място колкото пакет хартия А4 при пренасяне. Ще стои прав с краче тип статив за рисуване.
 

bulexpert

Новодошъл
Здравейте, преди няколко дена закупих пушка от форума - kral knight 6.35 Пушката е с подобрения. Днес за първи път стрелях с нея от дистанция 40 м. Толкова позволява дворното място на вилата. Комшии няма и затова спокойно стрелях. Ще кача снимка с мишената, като за първо опознаване на пушката мисля че групата е добра, без двата първи изстрела които се виждат на бялото поле. Въпроса ми е, че останах учуден от мощността на пушката, какво е най добре да се слага зад мишената за да обира сачмите, да поема енергията им. Ламарината я разпарчетоса направо, въпреки че пред нея има дъски - стар капак на водомерна шахта.
 

Attachments

  • IMG20231029102749.jpg
    IMG20231029102749.jpg
    285.1 KB · Прегледи: 48
Последна промяна:

emci74

Редовен Потребител
Най- адекватното решение е да си вземеш чашкоуловител. Така и няма да ръсиш олово из двора си
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Или тухла от газобетон,според мощността изрязана подложка от протектора на външна гума,да речем бусова(8 плата,трудничко му е на оловото)
 
Нагоре