PCP с голям брой изстрели с едно зареждане

nikisv

Потребител
Здравейте искам да си купя псп с голям брой изстрели с едно зареждане.
Калибър 5.5 ще се ползва за стрелба по хартиени мишени на 30-40 метра.
Не гоня мощност а по скоро сносна точност за новобранец като мен .
Харесал съм си Hatsan Nova късият вариант.
Колко би ми струвало доработката на пушката и удачен вариант ли е .
Приемам и други предложения в този ценови клас.Благодаря ви предварително.
 

dberov

Редовен Потребител
@nikisv, ако не си чел темата на Хатсан ще станеш писател в нея ако купиш тая турска пушка, че и никой не си е купувал такава и ще се вкараш във филм.
За подобна сума ти препоръчвам да си вземеш пушката от долния линк, с всички доработки и екстри, само купуваш и почваш да стреляш. И да допълня, че тази пушка ходи на състезания а не се стреля по кенчета...
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/cometa-lynx-v10.8992/
 

nikisv

Потребител
Херкулеса не ми допада много е тежък и дълъг .Пък си имам Суматра в 6.35 вече ,сега искам нещо по слабичко да си стрелям на двора.
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Херкулеса не ми допада много е тежък и дълъг .Пък си имам Суматра в 6.35 вече ,сега искам нещо по слабичко да си стрелям на двора.
Така кажи приятел,време ти е за 16-ка идвай на 02.12 в Търнак,доброто настроение и кефа от стрелбата са гарантирани! Део е подсигурил възможност за проба (така,че пушка не ти трябва) и до тогава не купувай нищо!!!Там ще видиш и научиш доста от пневматиката(за двора не ти трябва задължително 5,5мм)!
 

nikisv

Потребител
Благодаря за поканата .А съм се спрял на 5.5 понеже някъде във форума четох че пцп под 5.5 не си заслужавало.
 

Don

Потребител
За 30-40 метра по хартия не ти трябва 5.5. Като цяло гледай 4.5 и и не изключвай висок клас пружинка с фиксирана цев. На състезанията има пружинки които разплакват много от скъпите пцп-та. Един приятел с китайска пушка 10 джаула за 70 лв. Цели бирени капачки от 30 метра без особенни проблеми
 

nikisv

Потребител
За къртене на тухли и мивки си имам Суматра и нищо забранено не обсъждам във форума.Сега просто си търся пушка за спортна стрелба по хартиени мишени .
 

nikisv

Потребител
За 30-40 метра по хартия не ти трябва 5.5. Като цяло гледай 4.5 и и не изключвай висок клас пружинка с фиксирана цев. На състезанията има пружинки които разплакват много от скъпите пцп-та. Един приятел с китайска пушка 10 джаула за 70 лв. Цели бирени капачки от 30 метра без особенни проблеми
Благодаря ти .Първоначалния ми избор беше за Комета 400 в 4.5 но след досега ми с пцп предполагам че няма да ме кефи .
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Сега просто си търся пушка за спортна стрелба по хартиени мишени .
Е значи не ти трябва 5,5мм,това, което може да се прави с този калибър още по добре става и със Суматрата(еле ако ти я пипнат колеги )
За това 16 дж. в 4,5 мм,редовни мероприятия,спортен дух(и злоба понякога :) )и незабравими моменти със всекакви "калибри" и "модели".. :) !
 

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
Плюсове в 4.5 16j :над 100 изстрела с едно зареждане,риск от неочакван инцидент-сведен до минимум,точност,откат,спусък и мн.др.,и не на последно място организирани мероприятия с готини хора почти всеки месец
 

nikisv

Потребител
За това се ползва 16J, в .177
Два месеца четене във форума ,а за 2 часа научих повече .Нещо по конкретно като марка и модел ако може. Бюджет 1100 лв. и ако е възможно да стреля сносно без доработки.Изискването за голям брой изстрели с едно зареждане си остава.Благодаря предварително.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Не си поставяй бюджет преди да дойдеш,после можеш да продадеш и Суматрата!
 

nikisv

Потребител
Суматрата има сантиментална стойност едва не се разведох заради нея. Но жената клекна и еи на нов бюджет ми отпусна даже.Благодаря на всички писали в темата.
 

andi

Редовен Потребител
Щом има този бюджет , за ново ПЦП близо до него е само Комета Линс . Идеално съотношение цена _ качество .

Иначе скоро се заигравах с една пушчица в 4,5мм , но 21 дж . Нз. точно колко изстрела ще направи , но за 30 изстрела свали само 8 бара . А платото и е от 200 до 100 бара . Предполагам ще са поне 350 броя в 21 дж. Ако се намали на 16 дж , може и да ги докара към 500 с едно зареждане .
 
Последна промяна:
Нагоре