PCP с голям брой изстрели с едно зареждане

йонко

Потребител
Крикета е пушката която отваряш кутията и стреляш до гроб,ако не бараш. Вулкана е по компактен и с по-къса цев което за МЕН е недостатък. А това което ти предлага АНДИ е пълна пръдня (за МЕН),ако се счупи нещо и белканто,ако трабва дребен ремонт- една шапка пари и т.н.
 

st_beer

Редовен Потребител
За тези пари можеше да имаш пушка с много изстрели + пълно оборудване към нея за хобито. Излишното за теб можеше да пуснеш в продажба и ако искаш само пушка щеше да ти седне на много хубава цена. Не исках да налагам някакво мнение или да правя реклама на моята обява и поради тази причина не писах в темата докато не направи сам своя избор и покупка. Пожелавам ти да си я ползваш безаварийно и да ти носи само хубави спомени.
Иначе за близка до тая цена на това ,което си взел предлагах това :
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Продавам-kalibrgun-cricket-plb-standart.8699/
 

nikisv

Потребител
Да гледах ти обявата но избрах Вулкан заради предния взвод и по лекото тегло.
 

st_beer

Редовен Потребител
Аз лично съм малко разочарован от шведските пушки. Това може би е защото когато имах гладиатора ми направи два пъти проблем със счупване на оригинални игли на БК. В последствие разбрах ,че не само аз съм имал подобни проблеми ,но просто не е писано за тях във форума. Имам и други наблюдения на други модели затвърдили разочарованието ми. Дано да са оправили вече проблемите си и ти да си късметлия да ти носи само удоволствие без ядове.

П.П
Извинявай,но просто съм се подвел и помислих ,че си взел https://www.sotisbg.com/products/6410.
Вулкана си е добър избор
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Крикета е пушката която отваряш кутията и стреляш до гроб,ако не бараш. Вулкана е по компактен и с по-къса цев което за МЕН е недостатък. А това което ти предлага АНДИ е пълна пръдня (за МЕН),ако се счупи нещо и белканто,ако трабва дребен ремонт- една шапка пари и т.н.

Човека първо попита за Пцп с много на брой изстрели и стрелба до 25-30 м - препоръчах му Дейстейт Вълк в 4,5мм с 500см3 бутилка (скоро взех такава за познат и прави около 400-500 изстрела )
После попита Крикет , или Вулкан в 5,5мм - препоръчах Вулкана заради предния взвод (огромно предимство за мен ) , разглобяемия модер и по-малкото тегло . А и като стрелям с него ми харесва повече- субективно . За общия габарит (680мм) и цевите ( и двете с ЧЗ 450 мм )мисля , че са еднакви .
Накрая попита за нещо подобно :
...
ако може изброй някой плюс за Вулкана до момента знам за предния взвод и по леките килограми.Минус че е по шумен от Крикет .Друга марка препоръчваш ли в същия ценови диапазон
...
Посочих ФХ - подобна , на подобни пари . Да, трудни са за ремонт , и не са направени да се пипат ,. Но от кутията стрелят супер - колегите си ги ползват безпроблемно от много години . Крикетите са отскоро и засега в БГ са доста по малко . Въпреки това и аз , и ти знаем за доста счупени , и то сериозно . Въпреки това много пъти съм казвал , че ако ще е в 6,35 Крикета е най-добрия булпап от кутията . Но горе говорихме за 5,5 .
Дотук съм предложил Дейтейт , Вулкан и ФХ - за първи път чувам някой да казва за тези трите марки " пълна пръдня "?!?!
Но всеки има право на мнение , стига да е обективно , рационално и обосновано . За да е полезно , а не само израз на емоция .
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Пръдня,пръдня... нищо не става... да купува и после да се отървава от тях(Дейстейт , Вулкан и ФХ) с 40% на долу от цената! :)
 

nikisv

Потребител
То от де тръгна, де стигна....! :)Можеш да обмениш опит с един твой градски... :)
Със Сен ли :).Допитвал съм се до него сега е време да взема и един Едгън :) .
Благодаря и на Анди не съжалявам за Вулкана доволен съм.
 

achev

Новодошъл
Колега @nikisv, само да те предупредя, че Вулкана има един проблем.
Това е една много скучна пушка. Няма какво да се прави по нея ;). Също така, с този преден взвод много бързо се изпразва барабана. Аз лично "хвърлям" около 400 чашки на излизане и то ако не съм много "загорял".
Да ти е честита и само десетки.
Поздрави,
Ангел
 

andi

Редовен Потребител
ПП . Сега някои да не каже , че не харесвам Крикет . Харесвам го - препоръчвал съм Крикета на Миро от Ямбол на няколко познати , дори съм му се обаждал за да го вземе човек от пловдивската група . И само преди 2 седмици ходих до София и взехме 5,5 Крикет на един приятел, по моя препоръка .
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Със Сен ли :).Допитвал съм се до него сега е време да взема и един Едгън :) .
Благодаря и на Анди не съжалявам за Вулкана доволен съм.
Не,подписа му е :Daystate MK4 IS ST 5.0+Hawke SW Tactical 8,5-25x42 Half Mil-Dot
Daystate Air Wolf MCT 5.5+Bushnell Elite 6500 4.5-30x50 SF Mil-Dot
Theoben Rapid МКІІ 5.5+Bushnell Elite 6500 4.5-30x50 SF Mil-Dot
Styer Hunting 5 Auto 5.5+Bushnell Elite 6500 4.5-30x50 SF Mil-Dot
FX Impact 5.5/6.35/7.62+Discovery HI 5-20x44 SF Half Mil-Dot
FX Crown 4.5+Discovery HI 5-25x50 SF Half Mil-Dot как си я подкарал...
 

nikisv

Потребител
И сега в края на краищата FX Cgown добър избор ли е че до година смятам да си взема .Синът ми заяви вече че Вулканът бил малък и точно за него а аз съм бил дълъг и да съм си вземел по дълга пушка .
 
Нагоре