PCP с голям брой изстрели с едно зареждане

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Най добре иди на ФТ мероприятие и постреляй и пипни 16 дж пушки преди да решиш. Аз имах пушки 70 дж турски..имах Крикет 5.5 на 45 джаула с орехов приклад ....откакто пипнах пушка 16 дж 4.5мм ..разпродадох всичко друго. Сега се вълнувам само от 4.5 мм
 

xpresident

Редовен Потребител
Както многократно е казано в този форум - кефа от голямата мощ минава бързо. Къртенето на мивки е забавление, но каквото и въздушно оръжие да вземеш, не може да надмине кирката (освен по цена). И тогава остава по-големия кеф, собственото усъвършенстване в стрелбата. А това най-добре става с 16j.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Айде и аз да изкажа моето мнение на фона на постоянното облъчване, че пушка над 16 джаула е боклук, не е точна, няма достатъчно изстрели, става само за лов, не става за забавление и хартиени мишени и т.н. Занимавам се и се интересувам от магнум пневматика от около 8 години. Започнах да се интересувам от свръхмощни и точни въздушни пушки и да правя всякакви експерименти. Помагаха ми и много колеги от този форум. Минаха ми през ръцете над 25 мои пушки и над 120 на колеги. Винаги съм искал от една пушка да стреля с висока мощност и едновременно с това да е много точна. Идеята ми за точност за дадена пушка се изразяваше да прави групи на 50 метра под 20 мм. Или 10 и повече изстрела в една дупка. На 100 метра да цели орехи, запалки, капачки от безалкохолно и др. На 200 м. шишенца от 0.5 л. Повечето от пушките не можеха да постигат такива резултати, но имаше и такива, които издържаха тестовете и оставих за мен. В действителност при определени обстоятелства съм твърдо убеден, че тези пушки не са по-малко точни от 16 джауловите пушки. Дори смятам, че ако излезем на открито с 16 дж. такава пушка и друга, да кажем мощна при средносилен вятър или дори при нормален лек вятър аз каквото съм виждал не е в полза на 16-та. На 100 метра пък на открито 16-та смятам, че няма да знае къде се намира особено при променлив вятър. Смятам и че траекториите са от съществено значение и по-изправената траектория се постига с по-висока мощност. На дистанциите, на които стрелят някои пушки - 140/180 метра изобщо не можем да говорим за 16 дж. Предимства мога да изреждам и други, но целта ми е друга - да кажа, че пушките над 16 джаула също са много забавни и не са само за кенефа или да къртят мивки.
 

nikisv

Потребител
Моята Суматра си ме кефи много.Красива пушка и не смятам да се разделям с нея просто ме е страх да стрелям на двора докато малкия се мотае около мен.
 

apapazov

Редовен Потребител
Гадняра е прав, ама кажете ми смисъла да стреляш на 25м или 50м по хартия със 100j
 

Nikola

Потребител
Моята Суматра си ме кефи много.Красива пушка и не смятам да се разделям с нея просто ме е страх да стрелям на двора докато малкия се мотае около мен.
Ако мислиш, че 16ката е безопасна, се лъжеш много.
В двора си стрелям с Хаенел 312 на 4-5 джаула и със Цп 1м 27 и да ти кажа и с двете ме е страх да не прасна някой. Пък Суматра на 100+:confused:.
С 16ка окото си заминава, пък да не говорим за малко дете.
Кажи колко метра имаш в двора, че може и пружинка да е вариант, пък и изстрелите й не свършват.
 

nikisv

Потребител
40 метра някъде ми е свободното място за стрелба.Имам и пружинка Байкал 512 мп в 5.5 но пцп си е друго.
 

apapazov

Редовен Потребител
Да питаме олимпийските стрелци с малокалибрено оръжие.
Е тук ме затапи.
Аз също съм и ловец. Имам 0.22lr и 12/76, но по хартия стрелям само с 16j ми пушка. Преди това и аз залитах по големите мощности, но за мен осъзнах че на листа с мишените му е все едно с колко го дупча.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Не ми е целта затапването.Избрал си готин спорт и < 16 J там е правило.Не е редно обаче,то да се натрапва на цялата общност.Хартията се дупчи и човек се осъвършенства и с много по-ниски мощности.За 40м двор с малко дете и 5 J са много.
 

xpresident

Редовен Потребител
16J има най-големи възможности за съревнования, иначе няма лошо да стреляш със 100, но се състезаваш сам със себе си, което по-трудно води до усъвършенстване.
 
Нагоре