PCP на МЕТАН - споделяне на опит, проблеми, решения...

oppaaa

Новодошъл
А това развиване и завиване не може ли да го избегне някак си?
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Може, но се усложнява много конструкцията. Колко му е да свали западната станция. Всичко става на ръка.
 

Niki

Редовен Потребител
Ходи си вземи една зареждачка на метан от кола,това е детайла дето заключват зареждачката на метанстанцията,около 25-30лв,не се притеснявай че на всяко пълнене трябва да демонтираш зарядната,ако трябва през ден да пълниш бутилката е досадно.,ама надали стреляш по 500 съчми всеки ден..............
 

alex94

Потребител
Ходи си вземи една зареждачка на метан от кола,това е детайла дето заключват зареждачката на метанстанцията,около 25-30лв,не се притеснявай че на всяко пълнене трябва да демонтираш зарядната,ако трябва през ден да пълниш бутилката е досадно.,ама надали стреляш по 500 съчми всеки ден..............



Не съм имал каквато и бутилка да е до сега, не съм наясно. какво трябва да си купя и от къде, че да стигна до пълнене на пушката (имам само един накрайник към пушката)
 

Niki

Редовен Потребител
Ако имаш бутилката,имаш ли я?Добре е да има кран на нея,ако да купи си тая част на която на метанстанцията поставят пистолета за зареждане и си готов,ще ходя да снимам моята как е ище ти го покажа.
 

alex94

Потребител
Колега какви са тез 5-7 л. Купи си една над 20 л. бутилка втора ръка за кола ,за да се кефиш,а не да висиш по бензиностанциите да зареждаш
Наистина си нямам понятие какво ми е необходимо, някои казват че тези не стават иначе се намират евтини такива…
 

njatanasow

Редовен Потребител
Наистина си нямам понятие какво ми е необходимо, някои казват че тези не стават иначе се намират евтини такива…
Повече от 5 години съм с 26литрова и съм много доволен.Като падне налягането на 150-60 бара я допълвам на 220 и всичко е на ред.С малка бутилка е просто безпредметно на метан.Това го пиша от опит.Почнах с 6 литрова,после с 10, и накрая с 26.Според мен това е горе долу най доброто и за носене,не ,че ако ако е по голяма не е по добре,но някой все пак трябва да я носи. ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Доколкото съм запознат, 6-7 литра метан са около 1 кг. на около 200+ бара.
Теглото на бутилката е изписано на самата бутилка.
Като се съберат двете стойности, може да се придобие приблизително някаква представа за общото тегло.
 
Нагоре