PCP на МЕТАН - споделяне на опит, проблеми, решения...

dberov

Редовен Потребител
Кои пружини, на ударник ли, на БК, в УСМ ? пиши кои....и е желателно да продължиш в темата за Хатсан, не е от метана и тук не е мястото за разискване на проблема.
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Здравейте колеги, на някой да му се е случвало, след метанизация пушкалото да чупи пружината след 20-25 изстрела? Ще съм благодарен, ако дадете и решение на моят проблем.
Колега , нещо си чул отнякъде и не си доразбрал . Това което пишеш няма никаква здрава техническа логика .
Спокойно може да го преместим в друга тема , в друг раздел направо - за паранормалните явления и насекоми .
Кога и откъде си купил пушката ?
Колко си стрелял с нея на в въздух ?
С каква помпа е помпена досега ?
 

Yordan Yordanov

Новодошъл
Споделям проблем, от практиката ми с пушката master Andi.
- пушката е купена online
- не е стреляно с въздух, направо на метан, тъй като в село Шумен няма от къде да пълня. 210bar е налягането от метанстанцията.
- горното отговаря на въпроса ти.
 

andi

Редовен Потребител
А защо е така пръсната групата, ти подобни мишени правиш на 100+ метра.
Правя , ама с други пушки .
С тази толкова засега , нямам време в момента да се занимавам с нея . Като мине през тезгяха ще видим дали ще се пооправят групите .
Собственика и постоянно ми намеква , че съм го"набутал" с нея , щото предишния му булпап ( пипнат Еваникс MAX ML 6,35) стреляше мноого по-добре от ФХ Импакта в същия калибър.
 

Dominus

Редовен Потребител
На ударника, първо я изкривява, после я чупи
Има нещо нередовно в пружината. Челосана ли е? Има ли водач? Щом се криви е нормално да се счупи в един момент. Всъщност и с празна пушка ще я чупи. Няма отношение към налягане или вид газ.
 

Niki

Редовен Потребител
Не знам дали е разискван тоя въпрос ,така че го споделям:Прави ми впечатление ,че когато бутилката е доста празна вече и напълня оръжието,примерно таван 170бара и произведа изстрел шума от него е доста силен спрямо от такъв направен след пълнене от бутилка ,,до горе,,.Какви са вашите мнения.........
 

lynx

Редовен Потребител
Ники, най-вероятно хронографа ще отговори правилно на този въпрос.
 

bibiko

Редовен Потребител
Не знам дали е разискван тоя въпрос ,така че го споделям:Прави ми впечатление ,че когато бутилката е доста празна вече и напълня оръжието,примерно таван 170бара и произведа изстрел шума от него е доста силен спрямо от такъв направен след пълнене от бутилка ,,до горе,,.Какви са вашите мнения.........
Споделям мнението-и при мен е така. При заредена бутилка с метан на 210ат , след пълненето му ''щурчо'' при стрелба е тих, а при бутилка с 140ат шумът е както като стрелям с Марго-то ми, .22 LR, все едно, че модера е дал фира, поне в началото така си помислих..
 

andi

Редовен Потребител
При повечето ПЦПта , когато са в долната половина на платото ( или в края му) характера на звука се променя .Като кратко обобщение е , че се усилва . По-изразено е при не добре настроени системи , с преразход . Забелязали сме го още преди повече от 10 години при правотокови системи . Тогава нямаше редуктори и метан . Дори част от пушките нямаха манометри , и по това познавахме , че излиза от плато и е за зареждане .
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Когато пцп системата работи с преразход, той е по-силно изразен в ниските налягания. Това е така, защото в по-ниските налягания натискът върху клапана е по-слаб и той затваря по-бавно. Във високите налягания, клапанът е по-пъргав и затваря по-бързо и затова го няма този характерен гърмеж.
 

Niki

Редовен Потребител
Извода е че ще ги държим пълни или почти пълни.Ей,сега направих един изстрел на 190бара и човека с мен на около 20м вика нищо не чух,по точно чух съприкосновението на проектила с мишената.И това става в среда ,където има условия за ехо.
 

dberov

Редовен Потребител
При заредена бутилка с метан на 210ат , след пълненето му ''щурчо'' при стрелба е тих, а при бутилка с 140ат шумът е както като стрелям с Марго-то ми, .22 LR
На Щуреца редуктора излиза от фабриката настроен на 135 бара, ако манометъра ти показва с 5 бара грешка, това значи че редуктора ти е отворил и си вече на правоток, няма я вече порцията въздух в задредукторната камера,влизаш в преразход а от там и променения по шумен звук, както е обяснил и Ники за правотоковите пушки.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Да. Макар, че понякога това не води точно до такива резултати.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Много зависи от отвори на клапан,трансвер,отвор на цевта след трансвера.
 

dberov

Редовен Потребител
Много зависи от отвори на клапан,трансвер,отвор на цевта след трансвера.
Преразход, налягания и т.н.
Сила на пружината, тежест на удърника
Размерът на зад редукторната камера също.
Крайният резултат е съвкупност от всички гореизброени фактори.
 
Нагоре