Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
КАК СЕ ПАЗАРУВА ПО ИНТЕРНЕТ (Как аз го правя)

1. Трябва малко да разбираш Английски (за предпочитане) повечето сайтове поддържат английска версия. Което си преведеш сам преведеш, което не можеш с гугал преводача ;)
2. Да имаш кредитна или дебитна карта (за предпочитане Mastar Card или VISA) VISA Electron май не става.
3. Регистрираш си картата в https://www.paypal.com/ Пишеш имената и адреса както са на договора за картата. Важно е да е така защото те проверяват. Това също е задалжително, трябва да ти потвърдят картата. В сайта на пейпал има проверка на карта щракваш вземат ти 1.5 евро и след от1 час до 3 дена си готов да пазаруваш. Всеки сайт за онлайн търговия пддържа Paypal. Поне така си мисля :cheers:
След това ако си късметлия всичко ще е наред ако не си ще попаднеш на измамници и :'(
Дано да съм бил полезен.
 

alexdi

Потребител
Аз съм с Visa Electron-става.Единствено при първа покупка на стойност над 70-80 долара(мисля,че някъде толкова бяха),първо трябва да ти пратят код(от Paypal),който трябва да си го вземете след няколко дена от банката от която сте си извадили картата.
 

Iv

Потребител
За интернет разплащания, най добра е "ДСК директ" издават "Virtual Visa Card" и"Virtual Mastercard Card" най доброто е, че това на практика е дебитна катра, внасяш сумата която ти е неоходима за плащане, и си я прехвърляш в катата, от сайта на ДСК, а картата я регистрираш в Paypal като кредитна, работя така отдавна и нямам проблеми, Черешката е че в картата имам някъде към 5-10лв. така че и да я хакнат се ми е тая, там има пари само когато плащам, за 5-10мин.
 

dani62

Потребител
+1 за Virtual visa.Който се е парил нека каже какво-срокове,
качество,комуникация?Аз до сега нямам проблем с холандeца от DB,
Chambers/двукратно/ и от сайта на Hill.
 

Alamo

Потребител
Loki написа:
Изчетох темата отначало, и така не ми стана ясно за ДДС-то, а то е най-големата набутвация; ако стоката в Щатите е с начислено ддс и е посочена точна цена за доставка, ще ми фраснат ли тука такова в/у цялата сума >150$??? :sos:плииз... (става въпрос за 1бр оптика)

От доста време пазарувам в интернет, и то навсякъде по света. Ще ти опиша 3 те случая на които съм се натъквал.
1) Най-благоприятен случай: купуваш онлайн дадена стока от човек, човека пише на етикета гифт и слага застрахованелна сума ако е по-скъпо. Ако пакета е малък и не е скъп идва до вратата ти или пощенската станция. Ако пакета е голям или е по-скъп но е гифт- пристига в митническия клон на пощите. Отиваш и си го взимаш без проблем и без да плащаш нищо.
2) Малко проблеми- пристига ти пратка от частно лице, но часното лице е обявило примерно оптика -200$ или оптика гифт, и при проверката се оказва, че са 10 оптики => количеството не е за лично ползване. ТАка отиваш в митническия клон на пощите, малко разправия, освобождават ти 1 бр за лични, на другите бройки ти начисляват ДДС+мито по техни даннии или по пейпал, дават ти една бележка - отиваш в банката , плащаш и си взимаш стоката.
3) НАй- гадния вариант. Пазаруване от интернет магазин за над 150Е. Пратката ти отива пак в митническия клон на пощите, но вие отивате в митница.
Минетчаря ти иска разпечатка на пейпал плащането, без значение какво е писал магазина и ако е над 150Е
-започва сагата - изкарваш си EURI номер - 1/2 ден разправии и търчане по етажите
-правиш разпечатка на пейпал
-отиваш задължително в митническа агенция да ти попълнят митническа декларация - сами неможете да я попълните защото нямате нужния софтуер
- агенцията определя мито и ддс струва 12лв.
- отивате в банка внасяте сумата за ДДС и мито
-отивате с всички документи при минетчаря
-чакате още 1/2 ден за да проверят документите и да пристигне сумата по сметката им.
-митничаря ти дава документи за освобождаване
-връщаш се в пощата, малко разправии с местния митничар да ти провери документите
-плащате 4лв на пощата за известие
-щастливи прегръщате стоката и си я обичате, щото е скъпа и сте потрошили доста нерви.
*** ако решите да използвате фирма да ви освободи стоката - спестявате ходене до митническа агенция и банка, но пък си добавяте ходене до нотариус за пълномощно 6лв. - да те представляват пред митниците. Разправията с EURI номера си остава.
*** това е за стоки закупени извън ЕУ и при положение, че имате късмет и не чакате на опашки (максимално бързо)

До сега 1 ми се е случвало да ходя до митница, 1 да правя пълномощно на Федекс, 1 път да ходя до митническия клон и да платя ДДС+мито, 3 пъти а ходя до митничвски клон без да плащам нищо. Имам над 100 покупки от как пуснаха пейпал в БГ.
Това е скромният ми опит, надявам се да съм бил полезен на някой.
 

Loki

Потребител
Мерси за изчерпателния отговор, те нещата ми се изясниха още като попрочетох в сайта на митниците, явно извън ЕС скъпи неща ще се пазаруват само в краен случай или чрез фирма за онлайн пазар срещу 29% от стойността на стоката, като си спестяваш всички разправии и данъци- за някои стоки цените се изравняват с европейските, само че чакаш 1 месец...
 

Alamo

Потребител
Loki написа:
Мерси за изчерпателния отговор, те нещата ми се изясниха още като попрочетох в сайта на митниците, явно извън ЕС скъпи неща ще се пазаруват само в краен случай или чрез фирма за онлайн пазар срещу 29% от стойността на стоката, като си спестяваш всички разправии и данъци- за някои стоки цените се изравняват с европейските, само че чакаш 1 месец...

Най-добрия вариант при пазаруване от чужбина (щатите) е, някой да ти го купи от там и да ти го донесе или да ти го прати като частно лице, така ще избегнеш разправиите. От китай няма проблеми, те си пишат Лин Кхуй ала бала 5 яана и няма проблеми с митниците. само DX си слагат логото, ама до сега не са ми правили проблем с пратки на д екстриим.
 

gunman

Потребител
Ако е голям пакета го проверяват. Ако се окажат много неща или едно,но много скъпо прим. лаптоп, дори и да пише "подарък" пак могат да ви начислят мито и ДДС. Изискват платежния документ /най-често бележката от ПейПал/.

За картите тъй като има много е:ни банки най-ниски са страничните разходи на ЦКБ. Бървата Виза Електрон е безплатна, без такси и пристига у вас. За следваща 5 лв. Приема е Пей Пал.Проверено! За инфо - http://ccbank.bg/bg/zaiavka_online Заявка - https://online.ccbank.bg/market/debitna.cgi Картата е ВИЗА ЕЛЕКТРОН.

За доставка ...Аз доставям. Доставял съм за членове на този форум, ако желаят могат да дадът отзиви. Цената е 25% от стойността, а пълните условия - http://shop.gunman.biz/shipping.php
 

lynx

Редовен Потребител
Да! Аз удостоверявам че съм купувал чрез Гънмен стоки от чужбина и съм доволен.
Човекът работи отлично и професионално.
Свърши ми чудесна работа, за което му Благодаря!
Да си жив и здрав Гънмен :cheers:
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Стига сте се дърлихте тука това е тема за оптики много се разпалихте и се отдалечихте.
Утре ще поръчвам оптики ZOS 10-40x50.Ей такава:http://cgi.ebay.co.uk/ZOS-10-40x50ESF-IR-SWAT-R19-MilDot-Tactical-Rifle-Scope_W0QQitemZ300355254793QQcmdZViewItemQQptZUK_SportingGoods_Hunting_ShootingSports_ET?hash=item45ee917a09
Ако има мераклии за такава да ми пишат на лична за да уточня бройката цена 240лв.
 
A

Anonymous

Гост
Ще извиняваш няма да поръчвам ама само да питам да не си се объркал че цената гледам е 65+26 доставка=91 по 2.2 курс прави 200лв просто ми стана интересно
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
zerforie написа:
Ще извиняваш няма да поръчвам ама само да питам да не си се объркал че цената гледам е 65+26 доставка=91 по 2.2 курс прави 200лв просто ми стана интересно
Ще ти отговоря. Пробвай да си я поръчаш тогава ще разбереш че курса е малко подруг в Peypal. А има и още един куп други неща просто който си е поръчвал по EBay ги знае. Пък и който иска да си я поръча сам, дал съм линка, да си я чака риска си е за него.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
valens1968 написа:
Ще ти отговоря. Пробвай да си я поръчаш тогава ще разбереш че курса е малко подруг в Peypal. А има и още един куп други неща просто който си е поръчвал по EBay ги знае. Пък и който иска да си я поръча сам, дал съм линка, да си я чака риска си е за него.
Айде стига демагогия! Повечето колеги вече ядат доматите без колците.
PayPal нямат "курс".
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
fatalen написа:
valens1968 написа:
Ще ти отговоря. Пробвай да си я поръчаш тогава ще разбереш че курса е малко подруг в Peypal. А има и още един куп други неща просто който си е поръчвал по EBay ги знае. Пък и който иска да си я поръча сам, дал съм линка, да си я чака риска си е k9;а него.
Айде стига демагогия! Повечето колеги вече ядат доматите без колците.
PayPal нямат "курс".
Интересно щом нямат те курс кой го определя защото определено не е като в БГ банките ???
Съжалявам че спамя и аз ама ми е интересно
 
A

Anonymous

Гост
paypal Си имат техен курс ама незнам точно как се определя винаги е по висок от този който дават банките в бг като поръчваш точно преди да финализираш поръчката ти пише точно колко лв ще ти дойде поръчката и там може да си сметнеш курса,но както и да е всеки сам си решава от каде и за колко да поръча
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
zerforie написа:
paypal Си имат техен курс ама незнам точно как се определя винаги е по висок от този който дават банките в бг като поръчваш точно преди да финализираш поръчката ти пише точно колко лв ще ти дойде поръчката и там може да си сметнеш курса,но както и да е всеки сам си решава от каде и за колко да поръча
Стана много спама, но ще се опитам да разясня.
Ако модератор реши, би могъл да премести поста в "Онлайн поръчки....."

PayPal НЯМАТ КУРС, който пряко ви засяга!!!!!!!!!
Курса при превалутиране се определя от съответния картоиздател (VISA, Mastercard, American Express и т.н.), а не от банката издател.
Той почти никога не е същия с реалната сума, която ще ви излезе в крайна сметка покупката!!!
Сумата, която заплащате РЕАЛНО се определя от курсовете на картоиздателите в деня на О С Ч Е Т О В О Д Я В А Н Е на операцията
 

gunman

Потребител
много точно колега :yes: само ако позволиш ще допълня централния курс на БНБ за деня + 6 единици дава курса на картоиздателя. Защо 6 единици/стотинки незнам, но съм го засичал многократно и толкова излиза.
 
Нагоре