Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

Ivalpetkov

Потребител
Писах им в темата.Но аз нямам никакви надежди за нормална комуникация.Просто тука е България.Писал съм им в пощата 5 пъти поне за няколко месеца- мълчание.Пет пъти се опитвам да говоря по телефона и все ме пращат за зелен хайвер.Наистина имам чувството че или не искат да печелят..или не ги интересува нищо...Пълна апатия и незаинтересованост.Искам доста неща да си поръчам..и имам познат който също иска доста неща...ами не става и не става.Въртим се в омагьосан кръг.Аз им казвам искам да си напазаря..те ми казват: пиши на пощата и до там...там свършва всичко.Един любезен женски глас ме препраща в нищото всеки път.Мила родна картинка.
Има група във фб. Поръчки и доставки на стоки от Турция. Писах и там- като чуха че питам за части от оръжеен магазин си глътнаха дъвката...хората не знаят че нищо незаконно няма в това.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
В сила от 01/07/2021 влизат промени в ЗДДС касаещи пратки и стоки с незначителна стойност (дистанционни продажби от интернет или пратки с изпращач юридическо лице до получател физическо или юридическо лице). Отпада разпоредбата за освободен от ДДС внос при стоки на стойност до 30 лв. Въвеждат се два нови режима за внос на стоки, които са с ниска стойност до 150 евро.
1. Специален режим за дистанционни продажби при внос на стоки от трети страни с ниска стойност, не надвишаваща 150 евро, при който вносът на стоките ще е освободен от ДДС, ако последващата продажба на стоката е отчетена чрез съкратеното обслужване на едно гише. Режимът не се прилага за стоки, облагаеми с акциз. Демек ако внасяш нещо през фирма посредник(както го правят от САЩ и Канада примерно)
2. Опростен режим за деклариране и плащане на данъка при внос на стоки на стойност до 150 евро. Ако са изпълнени условията за прилагане на режима, митническите органи ще освобождават стоките без данъкът да е ефективно внесен в бюджета. Получателят ще следва да заплати данъка при приемане на пратката.
Този режим ще има най-голямо значение за пощенски оператори, експресни превозвачи и куриери, които обикновено декларират внос на стоки с ниска стойност, предназначени за крайни потребители.
Демек от 01.07.2021 всичко до 150 евро ще му се събира ДДС от пощата, куриера или превозвача, когато го получаваш, ако е изпратено извън ЕС(включително и Великобритания). Но ще става само на гише за Пощите, а при куриерските фирми ще може и на куриера.
И на най-евтините китайски джунджурийки ще им се плаща ДДС.
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
И това овчите глави от Герб ли го решиха?
По точно алчните герберски глави го измислиха този закон. Чудят се от къде, какво да изсмучат до последната стотинка, понежа банкянската мутра и Делянчо трябва да лапат ;)
 
Последна промяна:

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
ПичУви увеличените приходи идват за да покрият увеличените разходи... Всемирно правило! Не приписвайте това откритие на сега действащото правителство. ;)
 

rivan

Редовен Потребител
Както се казва " не ме притеснява, че разходите са ми големи, притеснява ме, че приходите са ми малки" !
Това, което сме купували за 10 лв, ще струва вече 12, това за 30 ще е 36. Е, аз ще го преживея! За по-скъпите неща май няма разлика.
 

llcoolj

Редовен Потребител

Frankeiy

Потребител
Юнаци,
опитах се да направя поръчка от Мундилар, но нали съм си много прост и при поискване на тел. номер не го написах+359, а си го треснах с 0...та при финализиране на поръчката ми написа, че трябва да получа и да въведа некакъв код ама естествено нищо не получих.
После го промених, но не ми дава да направя поръчка, защото била дублирана. Пробвах 5 пъти.
Два въпроса
1.Как да си финализирам поръчката.
2.Възможно ли е в утрешния ден да се окажа с пет поръчки.
Моля ви се не ми се смеите.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ако не е минало плащане, няма поръчка. Кода от Мундилар ли ти идва или от Борика(от издателя на картата)?
 

Frankeiy

Потребител
От издателя, грешката е моя.
Иска некакъв 3 д код, но не получавам нищо. И некакъв статичен пин код.
Егати съм селянчето.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Картата ти е от Първа инвестиционна.
Имаш статичен + динамичен код.
 

Frankeiy

Потребител
От дск е, ама маи ще пусна тема:пращам пари за поръчка от саит.
Тцтцтц не вервах, че съм толкова зле.
Даже ме е срам от себеси.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ако на сайта си избрал плащане с карта, и влезеш в меню където да въведеш номер и месец/година на влидност на картата, може да ти иска и трицифрения код, който е отзад на картата, след полето за подпис.
Ако менюто на сайта си го минал с ОК, издателят вече може да ти иска потвърждение за плащането в нов прозорец. И ДСК въведоха двуходова оторизация с 3Д код и потвърдяване с смс. Трябва да са ти пратили смс преди време с временен достъп и имаш месец да го създадеш, за да имаш такъв код. Има някакъв срок, до който трябва да се създаде и след това плащанията само с такава оторизация ще стават.
 
Последна промяна:

Frankeiy

Потребител
Е до сега се рових, ще трябва да направя онлаин банкиране и от там да си оправя кодовете.
Благодаря ви за бързите отговори и се извинявам за пръснатите тъпотрони из темата.
Поздрави.
 

emci74

Редовен Потребител
За ДСК ти трябва статичен код. Трябва да звъннеш на посочения телефон в сайта им и да им кажеш да ти пратят кода
 

andonov_b

Новодошъл
Здравейте,
нов съм във форума и ако правилно съм разбрал, поръчка и доставка на въздушна пушка от Европейски съюз е възможна и законна, а българските магазини не доставят с куриер защото е забранено от закона. Така ли е?
 
Нагоре