Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

Kostas

Потребител
А бе, тук има една тема "Недоволни или измамени", в която преди 2,5 години избухна такава бомба, че всички заедно питаха: защо мълчахте всички досега, бе хора!?!?
Освен това, и днес и по-назад писах достатъчно за моя опит с Крале. Излишно е да продължавам.

Благодаря, че споделихте опита си.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
3CFBD650-307B-4CB8-B116-1608AC9B3FE6_1_105_c.jpeg
А някой да има мнение за mundilar ?- https://www.mundilar.net/en/
Коректен търговец ли са?
Миналият месец си купих пушка ФХ Дриймлайн от тях. Малко след като я заявих и платих помолих да ми сменят барабана(пълнителя) с по-малък ако е възможно. Часове по-късно получих отговор със снимка. Показаха ми снимка как изглежда с по-малкия пълнител ... и уточнихме че си я искам със заводския. На следващия ден ми пратиха трак номер. Получих си стоката 10 дни по-късно и всичко е ОК 100%.
 

Sen

Редовен Потребител
View attachment 85366
Миналият месец си купих пушка ФХ Дриймлайн от тях. Малко след като я заявих и платих помолих да ми сменят барабана(пълнителя) с по-малък ако е възможно. Часове по-късно получих отговор със снимка. Показаха ми снимка как изглежда с по-малкия пълнител ... и уточнихме че си я искам със заводския. На следващия ден ми пратиха трак номер. Получих си стоката 10 дни по-късно и всичко е ОК 100%.
Браво. Много коректно от тяхна страна, трябва да се признае. Чудя се колко ли търговци ще си направят този труд и човещината...
 

Kostas

Потребител
Жалко е, че Mundilar продава толкова малка селекция от въздушни пушки :(
 

wan13

Потребител
Здравейте! Не открих подобна тема или изобщо писано във форума. Имате ли информация или личен опит от покупка на въздушно оръжие, резервни части и консумативи от магазини /физически, не онлайн/ в Европейски държави? Например Чехия, Германия, Австрия, Италия и др. Има ли необходимост от някакви специфични документи или разрешителни? Ще има ли някакви проблеми при транспортиране с автомобил през граници? Най-общо казано: Мога ли да вляза в магазин за въздушно оръжие в Мюнхен, Виена или Прага, да си купя пушка, маншет и пружина, да се кача на колата и да се върна в България без някакви проблеми или пречки? Ако все пак има подобна тема, моля модератор да премести въпроса ми там и да изтрие тази тема!

Благодаря, че някой е прочел въпросите ми, но не знам дали в тази тема им е мястото, че ги е преместил тук. Тук се коментират онлйн заявки, картови разплащания, доставки с куриерски фирми ..... Странно е, че има тема за магазини в република Турция, а за такива в Европа няма. Дано получа отговори, без да бъда упрекнат, че отново не питам в правилната тема. Успешен ден на всички!
 
Последна промяна:

Hidden

Редовен Потребител
Мой познат е носил точно от Прага пружини, маншети и тн части за Славия. Даже беше със самолет. Не вярвам да направят проблем с кола. Колеги от форума са си носили ВО от Турция и Гърция пак безпроблемно.
 

lynx

Редовен Потребител
За другите държави нямам спомени, но доколкото помня на влизане в Сърбия пушката се декларира.
Куфарът с пушката се затваря и запечатва и на излизане с декларацията ти разлепят стикерите.
За части може да се мине между капките, но с въздухарка е малко по-сложно през границите.
Имаше и някакви други тесли, ако се заобиколи Сърбия, но нека знаещите колеги да споделят повече подробности.
Навремето се наложи да дам на наш колега куфар за пътуване до международно състезание(някъде в Европа беше) и маршрута включваше Сърбия.
С калъф също ставало, но с куфар е за предпочитане.
 

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
За Германия и Австрия зная ,че можеш да си купиш пушка до 7.5 дж.След това с разрешително за оръжие.
Италия мисля са до 16дж.(не съм сигурен за ФАК какво ще искат.)
За Чехия питаш @peko.
За транспорт няма ядове никъде.В сърбия я обявяваш плащаш 30 евро такса и си я прибираш(инфо от вчера от @Djubey)
За Румъния -купуваш си пластелин и капачки и конец.Декларираш,запечатват я на входа и проверяват печата на изхода.Мисля ,че нямаше такси.
За Турция -никъде нищо не искаха.Хубаво е да си имаш документ за собственост(фактура и т.н)
За части няма проблем никъде,виж за цеви незнам.
 

wan13

Потребител
Благодаря за отговорите! Сега остава да намалее психозата и пътуванията в Европа да се нормализират. Тогава вероятно ще питам за актуална информация. В списъка със забележителности за посещаване вече имам още една позиция - магазини за въздушно оръжие и консумативи за тях.:) Успешен ден!
 

astra

Редовен Потребител
Сега остава да намалее психозата и пътуванията в Европа да се нормализират.
Е, това вече е политически въпрос. Зависи от това кой и как брои "новите случаи" :( Има едни големи европари за усвояване...
 

ATO

Редовен Потребител
Не мога да поръчaм в krale.shop. Няма регион България или само на мен не ми го дава.
 

Plamen Ilchev

Потребител
Как мога да вкарам пушка от чужбуна big bore. Примерно харесал съм си нещо от сорта на benjamin bulldog 357 cal или ataman m2R да не е от крале, там знам как стават нещата ако е от други държави. От америка може ли да се вкара ми е най-важния въпрос???
 

Plamen Ilchev

Потребител
По принцип,мисля че може,но като добавиш и цената на доставката + сериозно мито,покупката става доста нерентабилна...
Няма проблеми знам за митото, значи от САЩ трябва да може да се вкара. По адрес ли идва или другаде? Някой вкарвал ли е от форума по този начин?
 
Нагоре