Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

B. Borisov

Новодошъл
Здравейте,
от Мундилар ми отговориха на мое запитване относно дулната енергия на HW97K, че при калибър 4,5 мм е на разположение с 16J и 20J, а калибър 5,5мм е само с 20J.
Като ми разясняват, че при направата на поръчката да добавя кометар за желаната настройка на енергията.
Чудя се от завода с каква енергия излизат и как ще я настроят на 20J. Единственото за която се сещам е да сменят пружината, ако от завода излиза фабрично с 16J.
Това означава, че ще се разглобява оръжието, а кой ще го извърши и как ........?

Ако някой от колегите знае, нека сподели!

Поздрави!
 

lynx

Редовен Потребител
Продават се с 2 вида пружини, 16 и 20 джаулови.
С каквато пружина си харесаш, такава пушка ще ти изпратят.
Бих ти препоръчал 16 джауловата, ако по-натам пожелаеш, може да си поръчаш и 20 джаулова пружина, но може да не останеш доволен.
С 20 джауловата не е толкова точна и приятна за стрелба, спрямо 16 джауловата.
Дискутирано е многократно, даже някои колеги са най-доволни когато 16-ката се посмачка до 15 джаула, пушката е най-добра и се постигат най-добри резултати.
 

xpresident

Редовен Потребител
а калибър 5,5мм е само с 20J
Реално в 5.5 е към 22 джаула. В 4.5 е малко под 20. Тази пушка е перфектна в 16 и по никакъв начин не се представя добре със силната пружина, отката е двойно по-голям и силата за зареждане също. Абсолютно излишно претоварване на механиката. Ако искаш силна, вземи си HW80.
Продават се с 2 вида пружини, 16 и 20 джаулови.
Ааа не, три са, има и 7.5 :)
 

Наскоoo

Потребител
Вземи си 16 Дж! Аз си взех с 20 Дж и отделно пружина в 16. Така и не стрелях с 20 Дж (първо я разглобих, разгледах, смазах където каквото трябваше). Сложих 16-та и всичко заспа. Леко се сглобява, зарежда и стреля много добре. РАзликата в усилието за зареждане (така и не заредих до край) нас 20 дж спрямо 16 дж е огромна. А аз съм с малко по-дълъг лост (77к) за 97к не ми се мисли...
 

m42_orion

Потребител
Здравейте, някой знае ли как стоят нещата в момента с Габко, предвид положението? Имат ли забавяния в доставките до България?
 

lynx

Редовен Потребител
Имат леки забавяния, но това е нормално предвид ситуацията по границите.
Наскоро си получих 2 пратки, забавяне нямаше.
Това е от сайта им:

"Уважаеми клиенти,
уведомяваме Ви, че към момента:
- Складовете ни в UK и DE работят и приемат пратки с нормално работно време.
- Курсовете от UK и DE пътуват по разписание. Възможно е забавяне поради засиления контрол, проверки и дезинфекция по границите.
- Раздаването в склад София - Полигона и склад София - Иван Вазов ще бъде по график, с намалено работно време, при задължително спазване на санитарно-хигиенните изисквания (пропускане по един клиент, кратковременни паузи за дезинфекциране на помещенията и смяна на персонала).
- ПРЕПОРЪЧВАМЕ Ви използването на куриери (Спиди и Еконт) за доставка до посочен от Вас адрес или офис в близост до мястото на което се намирате.
Това би спестило на много от Вас пътуване с автомобил или градски транспорт.
- Куриерските фирми Еконт и Спиди приемат и доставят пратки.
Ако има промяна на обстоятелствата своевременно ще Ви уведомим."
 

m42_orion

Потребител
А за колко време пристигат средно от UK? И знае ли се докога няма да има ддс при внос от UK (нали излязоха от евросъюза).
 

lynx

Редовен Потребител
Пристигат средно за около десетина дни, понякога и за малко повече. Но е имало случаи да пристигне и за една седмица.
Зависи кога пристигне стоката в склада им в UK и дали веднага ще има камион, който да тръгне веднага за БГ.
Малко е въпрос на късмет...
А ДДС със сигурност няма да има поне до края на 2020 год., по-натам ще видим какво ще се спазарят Мишел Барние и Дейвид Фрост :)
 

B. Borisov

Новодошъл
Здравейте колеги,
на 24-ти поръчах горецитираната от мен пушка от Мундилар и в момента съм в очакване на пратката.
Ндявам се всичко да е ОК.
И сега влизам в друга дилема, каква оптика да взема и от къде?
Бюджет около 300лв - само за оптиката.
Монтажа отделно, мился да е този
SPORTSMATCH DM60 DAMPA 1PC МОНТАЖ 1 "9-11MM HIGH.

Поздрави!
 

xpresident

Редовен Потребител
Монтажа зависи от оптиката, ако е здрава и пушката е 16j няма смисъл от Dampa. Като гледам за какво ще ползваш пушката, можеше някой Хоук от евтините да вземеш от Мундилъра, но вече е късно.
Виж този моноблок, който продавам:
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Моноблок-sportsmatch.10683/
 

B. Borisov

Новодошъл
Здравейте,
Пушката е 16j в калибър 4,5мм. Ако взема оптика с променливо варио, ще има ли проблем примерно 3-9х40 или да заложа на фиксирано варио.
Някакви предложения за други магазини в чужбина освен Мундилар, че там оптиките са предимно HAWKE.
Поздрави!
 

xpresident

Редовен Потребител
Здравейте,
Пушката е 16j в калибър 4,5мм. Ако взема оптика с променливо варио, ще има ли проблем примерно 3-9х40 или да заложа на фиксирано варио.
Някакви предложения за други магазини в чужбина освен Мундилар, че там оптиките са предимно HAWKE.
Поздрави!
Варио за оптика с малко увеличение не ти трябва. Ако си намериш фиксирана х10 най-добре, но няма да намериш на приемлива цена. Пушката ти позволява да се стреля прецизно, не само по кенчета и тенджери, така че избора на оптика ти е важен. Обърни внимание да е с тънък кръст и да има паралакс! Преден или страничен, няма значение. Увеличение над 10. Хоука ти беше най-изгодния вариант. Има Липърс в Сотис и Нико в Армада Понтика.
https://sotis.bg/c/Equipment/Optical Sights
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Оръжеен-магазин-Армада-Понтика-ЕООД.8555/
Ето и на холандеца:
https://www.krale.shop/en/sport-shooting/optics/rifle-scopes/
 
Последна промяна:

B. Borisov

Новодошъл
Колега, благодаря за съветите!
Ако реша да е HAWKE с цена около 300лв, за кое моделче би ме посъветвал!
Като гледам в този ценови диапазон избора не е голям!
Leapers в сравнение с HAWKE идват по-скъпи, а дали са по-добри?
Това също го гледам https://www.balistas.com/riflescopes/vortex-riflescopes/vortex-crossfire-ii-412x44-bdc-moa/
и
http://weapon.bg/product/451/opticheski-mernik-bushnell-trophy-xlt-3-9x40-doa-600.html - но малко по-скъпо!
Ако имаш личен опит с горецитираната пушка и оптиките за нея ще се радвам да споделиш!

Поздрави!
 

Наскоoo

Потребител
АКо някой ще поръчва от Мундилар пушка може ли да ме включи с оптика, предлагат я с 15 % по-евтина ако се вземе с пушка? Мога да съдействам (направя) за поръчката или превод...
 

kiborga

Потребител
Колеги има ли вариянт да се вкара от някаде лотър валтер цев 35 кал. 9мм. Полигонал за предпочитане на нормална цена благодаря предварително!
 

Anahtas.DmN

Потребител
Здравейте, мисля да си поръчам пушка, помпа и още няколко неща от Крале. Знаете ли как стоят нещата с доставка и ДДС? Какво да очаквам ? Свързах се с КОС и ми казаха че за да я регистриам просто им нося документите и пушката и това е.
 
7

7842

Гост
Здравейте, мисля да си поръчам пушка, помпа и още няколко неща от Крале. Знаете ли как стоят нещата с доставка и ДДС? Какво да очаквам ? Свързах се с КОС и ми казаха че за да я регистриам просто им нося документите и пушката и това е.
Доставката ти е на адрес.Вчера ми дойде лайнера,до врата с in time.Ти си избираш по скъпата която е при теб на вторият ден,или стандартна за пет работни дни.Дават ти код и проследяваш стоката.
 
Нагоре