Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Трябва пак да го засечеш, само че със курсовете, които съм описал. БНБ е непричэм с всякакви превалутирания свързани с картите.
 
A

Anonymous

Гост
Благодаря ти, да взех си номера, интересни неща се предлагат там...батерия за моя Panasonic Lumix, за който отдавна искам да си купя резервна, тука в България най-ниската цена която съм срещал е 70 лева без доставката, в сайта $8 ;)

п.с: ако на някой му се е случвало да му даде "грешка" code :......(при всеки може да е различно) докато плаща с Pay-pal, да знае че грешката не е в сайта, просто отидете в профила си в Пай-пал, махнете (не edit а направо remove) даните си за кредитната карта и ги сейвнете отново все едно добавяте нова карта. Проблема се решава. Възникна при мене и прочетох, че не съм първия в форума на Дийл екстрийм и реших да споделя как се оправя, при мене стана. :yes:
 

radionov

Новодошъл
Mangusta написа:
Благодаря ти, да взех си номера, интересни неща се предлагат там...батерия за моя Panasonic Lumix, за който отдавна искам да си купя резервна, тука в България най-ниската цена която съм срещал е 70 лева без доставката, в сайта $8 ;)

п.с: ако на някой му се е случвало да му даде "грешка" code :......(при всеки може да е различно) докато плаща с Pay-pal, да знае че грешката не е в сайта, просто отидете в профила си в Пай-пал, махнете (не edit а направо remove) даните си за кредитната карта и ги сейвнете отново все едно добавяте нова карта. Проблема се решава. Възникна при мене и прочетох, че не съм първия в форума на Дийл екстрийм и реших да споделя как се оправя, при мене стана. :yes:
След като ти пристигне батерията първо и измери напрежението , че вече има патили от подобни БАТЕРИИ.
 
A

Anonymous

Гост
radionov написа:
Mangusta написа:
Благодаря ти, да взех си номера, интересни неща се предлагат там...батерия за моя Panasonic Lumix, за който отдавна искам да си купя резервна, тука в България най-ниската цена която съм срещал е 70 лева без доставката, в сайта $8 ;)

п.с: ако на някой му се е случвало да му даде "грешка" code :......(при всеки може да е различно) докато плаща с Pay-pal, да знае че грешката не е в сайта, просто отидете в профила си в Пай-пал, махнете (не edit а направо remove) даните си за кредитната карта и ги сейвнете отново все едно добавяте нова карта. Проблема се решава. Възникна при мене и прочетох, че не съм първия в форума на Дийл екстрийм и реших да споделя как се оправя, при мене стана. :yes:
След като ти пристигне батерията първо и измери напрежението , че вече има патили от подобни БАТЕРИИ.
Непременно :(

p.s: и днес бях в Митницата, такива работи като "подарък" и тем подобни не съществува, от физическо лице на физическо не се облага до 45 Евро от фирма към физическо до 150Евро, мръсните гащи на Дядо Мраз и те се облагат даже с данък ;) Митото е 3.2...ДДС-то 20% като тези проценти се начисляват върху цялата сума плюс транспорта ( а не само върху сумата на стоката както аз си правех тънките сметки), ако има застраховка и тя се облага! Повечето от нас ги знаехме тези неща ама да ги поясня на тези които незнаят. Само забравих да попитам дали лимита от 150 Евро (около 213 долара) без мито е само за стойността на стоката или пак стоката +транспорта, защото ако е и върху транспорта който е обикновенно за една пушка 240 $...няма голям смисъл даже и пушката да е 2 долара ;) Ако някой знае ама на 100% нека каже дали транспорта влиза в тези лимити или не, ще съм благодарен. :cheers:
 

Termina4

Потребител
За моята доставка от САЩ (пушка AirArms) ми добавиха и транспорта към цената но съм купувал и цев от САЩ там тя дойде напърво вкъщи
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
ivodoc написа:
Ако е извън Евро съюза и ако прескочи мелницата минава с това , което е платил.
Иначе мелницата е :
Изготвяне на митническа декларация за внос., като за база се ползват придружаващите стоката документи.
Ако не можеш сам да си я изготвиш, отиваш в митническа агенция и там като ти я изготвят я подписваш и ти вземат между 10 и 30 лв , в зависимост от агенцията.
Както във всяка декларация, така и в тази има текст,
че за неверни данни носиш отговорност по чл. не знам кой си , алинея дрън дрън.
А това в същност е " Опит за митническа измама ",
В общи линии най-масовото нарушение е да се вкарват стоки на занижени цени с цел плащане на по-ниски мита и ДДС.
Като джинсови облекла от Турция за по 2 евро, месо от Холандия, обявено като отпадъци за производство на храна за животни, дизелово гориво , декларирано като трюмни води и тем подобни.
Членът и алинеята за всякакви такива нарушения е един и същ.
Митничаря, на базата на данните от декларацията и една дискета, която получаваш с декларацията в митническата агенция,
попълва данните в компютъра на специално създаден за целта софтуер.
Процеса е нещо като инсталиране на програма.
Въвеждаш данни в първия прозорец и се появява бутон "некст", после попълва другия прозорец и пак "некст" и така до края.
Ако стигне до края ...добре, ако обаче в процеса на попълване светне червено и няма "некст", вече не е добре.
Тогава се връщаш в митническата агенция да видите , какво не е попълнено както трябва.
При мен стана от втория път , като се водиха тел. разговори с Министерството на икономиката и Министерството на финансите.
В зависимост от митничаря на смяна се викат и хора от полиция и КОС да кажат тежката си дума.
Ако всичко е О'кей, остава най-лесното.
Плащаш.
Върху цената на стоката се прибавя цената на транспорта и на застраховката.
Върху получената сума се начислява 3.6% мито.
След като митото се добави към сумата , пак върху новата получена сума се начислява 20% ДДС.
Следват два парични превода по банкова сметка , отделно за митото и за ДДСто, по 2-3лв на превод.
Следва и една таксичка опаковка около 5 лв. и стоката е твоя с изрядни документи за внос.
Така беше при мен.
Аз бях от първите.
Нещата може да се променили.
Дано съм бил полезен.
Още на първа страница.
Това съм го писал и в стария форум.
 
A

Anonymous

Гост
Въпроса ми беше друг..не за самата процедура, а относно това АКО стоката струва примерно 200$ в сайта и с транспорта идва на 450$ (фирма -физ.лице), влизам ли в графа без мито защото 200$ е под 150Евро...или не защото се гледа цената с транспорта при което 450 долара е много над 150 Евро. Не искам да разтягам "лукуми" ама от всичките публикации и от ходенета мои до митницата пак не знам :pardon:

п.с: и ако транспорта влиза..ми беше мисълта, че почти нищо не може да се поръча задокеана, въпреки увеличения лимит от държавата от 150 Евро, както се изрази един митничар за да се развива онлайн търговията...епа как ще я развиваме...
 
A

Anonymous

Гост
Днес таман се засилих да поръчвам пушката и ударих на камък. Първо използвам Visa Electron на ЦКБ. Досега не съм имал проблеми с нея, включително от Америка поръчки. Та днес забелязах че имам лимит, защото не съм бил верифицирал картата в Пей-пал. Ходих до банката, вкарах кода и сега съм "у ред" за по-големи суми. Самоче пак като стигна до едно място и вместо да ми приеме поръчката излиза прозорчето което съм приложил отдолу. Като натисна пък бързо плащане с Пей-пал иконата ме връща една стъпка назад, а не като в другите сайтове да се появи менюто на Пей-пал....сайта е Пирамид Еар..на някой да му се е случвало подобно нещо и как си реши проблема, моля за малко помощ :(

п.с: от банката казаха да звъня на Пей-пал..грешката не била в картата..причините изброени в жълтото поле ги проверих..за грешки и тем подобни неща ??? ??? ???

Както и да е закрих тази карта отворих нова в друга банка..да се надявам че проблема ще се реши....
 

Attachments

  • problrem Pyramyd.jpg
    problrem Pyramyd.jpg
    132 KB · Прегледи: 172
A

Anonymous

Гост
Имах същия проблем. Говорих по телефона с Пирамид и ми казаха за метод да избера "wire transfer" и после да пратя от paypal парите до адрес paypal@pyramydair.com (без допълнителните такси, за които ти пишат в един мейл след като направиш поръчката), като спомена номера на поръчката. Най-сигурно е да питаш тях защото това беше преди почти 1 година и може да е старо инфо. Като им писах по мейла и чрез формата за контакти на сайта им не получих отговор.
 
A

Anonymous

Гост
vsemionov написа:
Имах същия проблем. Говорих по телефона с Пирамид и ми казаха за метод да избера "wire transfer" и после да пратя от paypal парите до адрес paypal@pyramydair.com (без допълнителните такси, за които ти пишат в един мейл след като направиш поръчката), като спомена номера на поръчката. Най-сигурно е да питаш тях защото това беше преди почти 1 година и може да е старо инфо. Като им писах по мейла и чрез формата за контакти на сайта им не получих отговор.
Ами аз като видях че не става с Пей-пал...отидох да пускам поръчката с банков валутен трансфер (wire transfer), ама като ми казаха 38 долара само таксата на бг банката..викам това ли ще е окончателната сума за превода..ами не...имало банка посредник и краен получател..като се върнело незнам какво си бордеро и сме щели да разберем...не ми се рискуваше да си оскъпя поръчката с над 50 долара сигурно..а за варианта, който ти визираш не се сетих...номера на поръчката да го пратя чрез плащане през имейл в Пей-пал..ама като не знам дали има такъв вариант не ми се звънеше..а ей така да им пратя едни пари без да има опция в сайта им такава...Iv ме посъветва да си направя ДСК Директ, каза че е изпробвано в Пирамид, днеска я пуснах експресно+10 лева...до 3 работни дни казаха ще излезе(сряда предиобяд), ако не се получи същата работа като пробвам с нея ще има да го черпя..дано да стане че днеска цялден загубих по банки, само внасям и тегля обратно :bomb:

п.с: а едната служителка от ЦКБ ми вика.."Обдете се за инфо в София"..Аз викам "Обадих се преди да дойда при вас, те ми казаха да се обърна към вас"..а тя " ами наберете ги пак и ми дайте служителя с който сте говорили"...смятай взеха моя телефон да си поговори със Софето ;) :crazy: :crazy: :crazy:
 
A

Anonymous

Гост
vsemionov написа:
Имах същия проблем. Говорих по телефона с Пирамид и ми казаха за метод да избера "wire transfer" и после да пратя от paypal парите до адрес paypal@pyramydair.com (без допълнителните такси, за които ти пишат в един мейл след като направиш поръчката), като спомена номера на поръчката. Най-сигурно е да питаш тях защото това беше преди почти 1 година и може да е старо инфо. Като им писах по мейла и чрез формата за контакти на сайта им не получих отговор.

Това си работи още - аз преди 2 месеца си поръчах точно така. Има още 2 неща, които да имаш в предвид:
1. Ако е пушка, USPS имат ограничение в размера, който носят в БГ: 42" дължина и забравих колко точно girth: дължина+обиколка. На мен калъфа ми беше 45 и се наложи едно рязане..... ;)
2. Тъй като документите не пътуват с нещото, никой не може да докаже, че е ново. А както всички знаят (включително и митничарите) като е излязло от магазина е вече с 30% по-евтино. Така че не се притеснявай да го удариш на пазарлък - номера минава, но имай в предвид, че използват Гугъл за да определят цената ако няма документ :)
 
A

Anonymous

Гост
Walther-645 lv 5.5;Sumatra-1150 lv5.5... Баси криза е най-на края смъкнати цени и те не са реални ама караи... тва е в http://shop.oragie.com/ Да видим колко са реалните цени и надценките. Иначе ако ниакои ме е изпреварил модераторите да си свършат работата.Да видим следващата промоция ;)!!!
 

Yasho

Потребител
Здравейте сърце не ми дава да не кажа суматра 5,5 е на цена 1100лв, примоция вие знаете къде,че ако кажа, лошо ша ма манат от темата:))

Нарушени правила 6 и 7
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Имам една идея: понеже и на мен ми трябва помпа Хил реших да направя запитване - има ли и други мераклии за такава помпа?
Може да ми пишете на лична или директно тук. Като се съберем достатъчно хора ще поръчаме от тук:http://www.airriflepump.com/Category.aspx?CatId=1 и ще помолим за отстъпка за количество. Може да помолим и някой администратор да го направи от името на Асоциацията.
Добавка: забравих да спомена че това е официалния сайт на производителя и доставката до БГ за една помпа е 7 лири=15-16 лв.
 

lynx

Редовен Потребител
Гледам че в този сайт, успоредно с помпата можеш да си поръчаш и ремонтни комплекти за помпата и са на добра цена, аз имам такава чисто нова помпа , но бих си взел един ремонтен кит за всеки случай....
http://www.airriflepump.com/Product.asp ... 89&CatId=1
Също така има и резервни пакети със Силика-гел за филтъра
http://www.airriflepump.com/Product.aspx?id=68&CatId=1
 
Нагоре