Norica spider grs 5.5 точност

gsaram

Новодошъл
Здравейте,
Имам въпростната пушка, http://www.oragie.net/product/norica_spider_combo_pack_grs__optika_24_j_55_mm_ но ми се струва много неточна. На 10 метра от упор с торби с пясък правя 3-4 см група при това с оптика. Монтажа опира в стопора доста плътно. Ринговете на оптиката съм ги затегнал до 1.7 N с динамометрична отвертка. Смятам, че монтажа и оптиката не мърдат. Пробвал съм я и без оптика, но резултата е същия. Стрелям с тези чашки: https://www.hn-sport.de/en/air-gun-hunting/crow-magnum-22
също и с тези: http://www.airriflesnorica.com/municion_norica_cobreado_destroyer.html

Ако имате опит с горепосочената пушка, да ми препоръчате чашки или някакъв тунининг, който мога да и подобря точноста. Също така много ме дразни спусъка на тази пушка сигурно е 2 кг.

Преди имах Haenel 312 4.5 и бях свикнал всичко с големина 1 см до 20 м да го улучвам. Но за жалост се счупи и трябваше да я подменя с модерна, тък като не намерих майстор който да я поправи.

Възможно ли е просто този калибър 5.5 да не е толкова точен и да не очаквам някакви големи постижения от него.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Прочети форума и има тема за твоята пушка може да попиташ там.

Чашките ти се тотално грешен избор за тая пушка.
 

Hidden

Редовен Потребител
Така е - и едните и другите са твърде тежки за тази пушка. А втората марка не е и добра. Най-добре се преориентирай към JSB, някои по-леки. Питай в темата за Норика кои чапки са подходящи за твоята пушка. В раздела за покупки има отделна тема за чашките JSB - колега ги внася и можеш да си ги вземеш от него много изгодно.
 

xpresident

Редовен Потребител
Преди имах Haenel 312 4.5 и бях свикнал всичко с големина 1 см до 20 м да го улучвам. Но за жалост се счупи и трябваше да я подменя с модерна, тък като не намерих майстор който да я поправи.
Поправи си Хайнела, тази Норика каквото и да я правиш няма дори да се доближи до неговия клас, нито като точност, нито като качество на изработка, нито на материали.
 

Hidden

Редовен Потребител
Ключовият момент е че пушката е различна, съответно и цевта. Друга пушка ще има различни предпочитания от Рауха. Най-добре е да се пробват няколко.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Докато не пробваш 2-3-5 вида няма да разбереш. Другото е чесане на езици(пръсти) . Пробвай с жсб 1.03, H&N FTT
 

didarai

Редовен Потребител
....
Също така много ме дразни спусъка на тази пушка сигурно е 2 кг.
Изтеглил си късата клечка брат . Най-вероятно от там ти идва проблема . Като се дърпа силно спусъка и пушката отива подире му , а за силна пружинка и най-малкото отклонение е фатално .
Подобрение на точността :
1-пробвай ЖСБ екзакт , и екзакт експреса
2-Утежняване на пушката за намаляване на отката .
3- ....Некви действия по олекотяване на спусъка (ако му разбираш) . 1-Намаляване контактната площ ( ако можеш )и хода . 2- "обувка" на блейда , да се удължи малко .3-смазване с тънко масло . От този тип спусъци друго не може да се направи .
4-за намаляване на отката и повишаване на точността е добре да се намали малко силата . Пробвай стрелба без утежнител или с 1/2 по-лек . В 5,5 мм ще стане малко гърбава траекторията , но .... ти си решеваш.
5- Стреляй на механичен малко , за да изключим проблем от оптиката .
6-Ако има наблизо някой опитен с стрелбата с ПП , да пробва и той .

пп
Провери и компресията , да не би да е заминала и да удря много силно буталото в цилиндъра .
Виж си и фаските на цевта , както и надулника да не прави проблем .
 
Последна промяна:

SvilenP

Редовен Потребител
Според мен е по - добре да кажеш от къде си. Може да има някой, който разбира в близост до теб.
 

gsaram

Новодошъл
След седмица мога да донеса пушката в София.

Иначе
Докато не пробваш 2-3-5 вида няма да разбереш. Другото е чесане на езици(пръсти) . Пробвай с жсб 1.03, H&N FTT

Със сигурност ще си взема и други чашки за я пробвам. Просто тази група ми се вижда недопостима. С ловните ми оръжия правя по добри групи на 100-150 метра с най-обикновенни купешки патрони.

Изтеглил си късата клечка брат . Най-вероятно от там ти идва проблема . Като се дърпа силно спусъка и пушката отива подире му , а за силна пружинка и най-малкото отклонение е фатално .
Подобрение на точността :
1-пробвай ЖСБ екзакт , и екзакт експреса
2-Утежняване на пушката за намаляване на отката .
3- ....Некви действия по олекотяване на спусъка (ако му разбираш) . 1-Намаляване контактната площ ( ако можеш )и хода . 2- "обувка" на блейда , да се удължи малко .3-смазване с тънко масло . От този тип спусъци друго не може да се направи .
4-за намаляване на отката и повишаване на точността е добре да се намали малко силата . Пробвай стрелба без утежнител или с 1/2 по-лек . В 5,5 мм ще стане малко гърбава траекторията , но .... ти си решеваш.
5- Стреляй на механичен малко , за да изключим проблем от оптиката .
6-Ако има наблизо някой опитен с стрелбата с ПП , да пробва и той .

пп
Провери и компресията , да не би да е заминала и да удря много силно буталото в цилиндъра .
Виж си и фаските на цевта , както и надулника да не прави проблем .

1) Ще си ги пробвам
2) Ще проуча възможноста къде и как могат да се сложат тежести. Предполагам в приклада изглежда ми кух. Като се прибера ще погледна дали се разглабя и как.
3) Като го разглобя и ще погледа за какво става на въпрос.
4) Не мисля да го правя или в краен случаи.
5) Стрелях със и без оптика от упора от такъв тип:
http://guns.bg/Caldwell_Universal_R...tOrder=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet=
http://guns.bg/Stoney_Point_Bench_R...tOrder=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet=
6) За сега няма ; )

Като цяло пушката е чисто нова изтрелял съм има няма 50 чашки не мисля че ще има проблем със компресията. Фаската съм я гледал няма наранено изглежда си нормално.
 
Последна промяна от модератор:

didarai

Редовен Потребител
Така и така ще я отвориш заради спусъка , махни утежнителя и пробвай така . После ще си го върнеш . Не е голяма работя ся . 5-10 мин. разглобяване .
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Защо не пробваш да изчистиш цевта ,(не да я смажеш) с тампончетата ,но най добре с тези връзки за чистене или с корда и парцалчета а и след това изстреляй поне 20-тина чашки сватбарската и тогава гледай пак групата и не сменяй марката ,пробвай направо с JSB и да иска нещо друго твоята цев ,после ще го търсиш,тези са стандарт ! При мен първото подобрение на групите беше след чистенето на цевта!
 
Последна промяна:

didarai

Редовен Потребител
4 см група на 10м. от упора, ...няма да му помогне много чистенето . :no:
Тва си е на първо място от спусъка и подскачането . Другото са кекавите чашки и ако мърда мерника . Може и надулника да ги дестабилизира .
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
4 см група на 10м. от упора, ...няма да му помогне много чистенето . :no:
Тва си е на първо място от спусъка и подскачането . Другото са кекавите чашки и ако мърда мерника
Съгласен съм,но това се сещам! Другия вариант направо да я рекламира и да му дадат друга,щото пък човека не хваща за първи път пушка.....и китайка от кутията стреля по добре!
 

nikolela

Потребител
4 см група на 10м. от упора, ...няма да му помогне много чистенето . :no:
Чистенето няма, но промазването на цевта ще помогне. След като излъсках моята до блясък имах и по отворена група. След 60-70 изстрела с един и същ модел сачми, групата ми се затвори.
Днес на 20м имам от 5 изстрела 4-ри поразени габарчета.
Ако покажа листа с отворените групи, ще напишете че пушката не става за нищо.
 

didarai

Редовен Потребител
Първите ми групи с ПП (Метеоr 1000 ar) бяха 5 см , на 10-12 м. подпрян на покрива на колата .
300 чашки по-късно при същите условия , бяха свити почти двойно без някакви интервенции .
Така , че не е много учудващ резултата , особено като се има предвид, че спусъкът му е доста по-лош .
Ако има вариант да я върне , най-добре да смени модела с такъв с 2-ра генерация спусък на Норика .
Друга от същият модел , надали ще му даде друг резултат .
Такова голямо отклонение става и от незатегнати винтове на приклада .
Ако всичко му е стегнато и цевта не е с извращения , и другата (нова) пушка ще стреля така . Поне в него .
 

DeadShot

Редовен Потребител
Купешкит .патрони при огнестрелно нямат нищо ама нищо общо със чашките за въздушна пука.
 

andi

Редовен Потребител
Moя съвет е -
- да се пробва с FTT , Jsb 0.93 , Jsb 1.03 . в реда написан от мен
- Предната упора да не е пясък , а торбичка натъпкана с нарязани парцали и отгоре лявата ръка държи полуложата .
 
Нагоре