NORICA - още по-красивите испанки.

lynx

Редовен Потребител
Това което аз знам е, че оригиналните газови пружини на Норика са доста напомпани и няма да се учудя ако с такава пружина пушката скача яко.
Въпреки това, според мен си заслужава пробата ако човек има едни излишни кинти за експеримент с ГП.
Лошото на тези ГП е, че (доколкото знам) нямат дюза да си я нагласиш на колкото бара ти трябва.
Тоест, на колкото бара са я напраскали в завода, на такава мощност ще си стреляш ;)
 

Hidden

Редовен Потребител
Прикладът на Норика Марвик Голд има склонност към чупене - напомпаната газова пружина само ще улесни чупенето.
 

TST

Новодошъл
От къде пазарувате резервните части, защото в двата сайта на представителите на Norica за България не предлагат такива. Твърдя това без да съм им звънял. Други търговци предлагат пружини и маншети, притеснява ме това, че има осезаема разлика в цените а от там и вероятно в качеството. Така, че е добре всеки, който е закупил нещо да сподели мнението си.
 

lynx

Редовен Потребител
55 лева е идеална цена за ГП, турските са доста по-скъпи.
Значи тезата за замяна на телената с газова пружина съвсем си заслужава експеримента.
 

Nikola

Потребител
55 лева е идеална цена за ГП, турските са доста по-скъпи.
Значи тезата за замяна на телената с газова пружина съвсем си заслужава експеримента.
Турските са вече и те наоколо 50 лева. И имат заряден клапан. По добре да присади една Хатсанска (мисля, че Страйкърската ще е с най близки размери).
 

Cecop

Новодошъл
Здравейте, колебая се между нирика марвик 2.0 базик втора ръка и метеор ар 1000 нов. Разликата в цената е около 100 лв. Във форума се споменава за марвик голд, каква е раликата с базик, и заменяеми ли са частите. И последно да рикувам ли с пушка втора ръка.
 

pamo

Новодошъл
Изглежда същата като Нoрика марвик голд, която съм имал. Метеор ар 1000 е китайско копие с друг спусък мисля, по твърд. Бих взел употребявана Норика. Кусура и е пружината-дълга, тънка и бързо омеква. Но пък ги има на пазара.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Прегледай последните страници на темата за Метеор 1000 колегата точно е описал разликите,останалото,"ти си знаеш бате ":)...
 

Cecop

Новодошъл
Здравейте колеги, мой приятел иска да взема една норика кроно 5.5 та иска мнение и може ли да и се сложи газово бутало. Като гледах газовите бутала на норика не намерих за този модел, става ли от друг модел.
 

Адалберт

Потребител
Здравейте колеги! Мисля да махам хасана ( hatsan 99 ) и да взема https://arms-bg.com/component/virtu...305м-с-5278-2015-01-29-5280arms.html?Itemid=0 ето тази норика понеже ми изпада на добри пари . Да очаквам ли по добро качество от на hatsana или няма да има няква разлика. Искам по добра точност щото хасанчето е много зле ( на 20 метра един път цели кенче друг път бие под него ... абе ужас )
 

Адалберт

Потребител
Като изработка, Нориката ще е по-добре. Като точност не знам какво ще покаже, като и знам гадния спусък.
Не се боря за групи но е смешно на 20 метра да дава такова отклонение , отката е ужасен материалите са ужасни ... ако не е такава гадория като хатсана бих я взел докато събера за някое хубаво пцп
 

Gadnqra

Редовен Потребител
По-добре ще е определено. Хатсана трябва да се провери дали е в изправност. Може би маншетът е за смяна, а може да има и друг проблем. Особено, ако пушката е дизелирала.
 

Адалберт

Потребител
По-добре ще е определено. Хатсана трябва да се провери дали е в изправност. Може би маншетът е за смяна, а може да има и друг проблем. Особено, ако пушката е дизелирала.
Не е дизелирана 100 % може би маншета но този няма и 1000 чашки а и честно не ми се занимава с това подобие на пушка... Искам нещо малко по качествено от към материали за да ми е кеф да чупя шишета и кенчета
 
Нагоре